Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż zestawu bluetooth Nokia CK-7W


miszello

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zainspirowany opisem kolegi mwx z forum Audi A6, kupiłem używany zestaw głośnomówiący CK-7W Nokii i postanowiłem zamontować go tak aby wyglądał i funkcjonował „prawie jak fabryczny” Audi

ck7w.jpg

Najpierw należało dorobić „prawie oryginalny” przycisk do obierania/kończenia rozmowy. Powstał on z oryginalnego przycisku ASR nr 8D0 927 133 B z wersji poliftowej oraz zaślepki, która siedziała zamiast guzika

image.jpg

Zaślepkę rezałem cienkim grotem lutownicy stacjonarnej aby wyciąć z niej niepotrzebne elementy plastiku i zatrzasnąć ją na przycisku ASR-u. W zaślepce wydrapane jest logo telefonu (logo wydrukowane na kartce, przyklejone na guzik i drapane igłą). Przycisk należy rozebrać i wstawić zworę zamiast rezystora ponieważ podświetlanie będzie szło z centralki Nokii a nie z instalacji 12V auta. Można wymienić diodę aby świeciła ciut mocniej ponieważ ta która jest w guziku po przeróbce świeci trochę słabiej niż reszta podświetlenia deski.

image.jpg

Podłączenie zaczynamy od rozebrania przycisku Nokii i odlutowania przewodu sterującego. Z przewodu potrzebne nam są kabelki: czerwony – LED, niebieski – masa, żółty – przycisk. Biały i zielony są od pokrętła i nie są nam potrzebne (zaizolować). Łączymy go z wiązką przycisku ASR według rozpiski na zdjęciu

image.jpg

Wiązka przycisku

image.jpg

Zalutowany przycisk

image.jpg

Następnie należy odciąć oryginalny głośnik z zestawu lub dorobić kabel mini-jack mono. Wejście audio należy zarobić pinami w czerwonej kostce radia w gniazda NF+ / NF- (lub TEL+/TEL- zależy jak opisana kostka)

W tej samej kostce powinien znaleźć się też kabel MUTE (żółty kabelek z wiązki centralki)

image.jpg

Wiązka zasilająca centralki ma 4 kable:

czarny – masa pojazdu GND

czerwony - +12V stałe DC

niebieski - +12V po zapłonie (IGNS)

żółty – MUTE (do kostki w radiu)

Szynę zasilania pojazdu mamy od razu po zdjęciu schowka nad nogami kierowcy.

Złącze 75X – jest to +12V po zapłonie, złącze 30 – to stałe 12V

image.jpg

masę znajdziemy na śrubach z lewej strony pod przekaźnikami (brązowe przewody)

image.jpg

Mikrofon zamontowałem przy lusterku nad głową kierowcy.

Teraz wystarczy wszystkie wtyczki wpiąć do centralki, centralkę montujemy obok przekaźników i parujemy telefon z zestawem przez bluetooth.

Działa i wygląda to mniej więcej tak

image.jpg

a tu filmik na YT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za opis, planowałem coś takiego zrobić i teraz będzie łatwiej. Ten przycisk sam wyskrobałeś, jak tak to opisz może procedurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przycisk wykonany we własnym zakresie. Procedura nie jest skomplikowana lecz wymaga dużo uwagi i cierpliwości. Najpierw drukujesz ikonkę słuchawki we właściwej skali. Później wycinasz ikonę i przyklejasz taśmą bezbarwną na przycisku. Ostrym nożykiem obrysowujesz rysunek , zrywasz nalepkę i mozolnie skrobiesz igłą czarną farbę z guzika. Trzeba to robić uważnie żeby nie wyjechać poza obrys ikony... ot i cała filozofia. Również przystosowanie zaślepki do przycisku nie jest łatwe ponieważ zaślepka ma wiele nadlewów z plastiku, które trzeba usunąć i wykonać zagłębienia do zamocowania. Ja to robiłem precyzyjną lutownicą z cienkim grotem. Trzeba uważać żeby nie przepalić zaślepki na wylot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakiś pomysł jaki przycisk wykorzystać do tego celu w przedlifcie? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak po lifcie przycisk ASRu, który ma numer 8D0927133.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy czy współpracuje z innymi telefonami.

Podłączał ktoś do innego radia niefabrycznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...