Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka kostek przełączników opuszczania szyb A4 B6 / B7


Mat1987ZG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam A4 z 2001r. i tak jak większość użytkowników walczę z użytymi przełącznikami szyb.. kupiłem już nowe guziki cały komplet na auto panel od strony kierowcy pasuje wszystko jest sprawne i leży jak ulał :) ale problem jest z pozostałymi włącznikami szyb.. mianowicie kostki są inne.. moje kostki w aucie sa nieco szersze od tych które powinny być.. czy posiada ktoś może numer katalogowy kostek ? albo takie kostki z kawałkami przewodów? to chętnie kupię 3 sztuki na pozostałe drzwi.. albo może ktoś zna jakis patent jak to przerobić bo wgl mnie najlepiej chyba przełożyć cale kostki z kawałkami instalacji.. Dzieki i czekam na porady.:kox:

---------- Post dopisany 27-04-2014 at 21:37 ---------- Poprzedni post napisany 20-04-2014 at 14:40 ----------

Temat ogarnięty :) kupiłem w ASO nowe kostki do nowych przełączników pojedynczych koszt sztuka 11zł i poprzekładałem piny do kosteczek i jest wszystko cacy :):banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisz kolego jak to ogarnac bo mam taki sam problem a nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac moze jakies fotostory posiadasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem podaj przynajmniej numery kostek jakie są potrzebne do nowszych przełączników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostki b6 2001 i czerwiec 2002 wygladaja tak

DSCN4623.jpg

jest tam 2 rzędy pinow po 5, wykorzystane sa piny 1, 2 i 5 reszta pusta

a kostka od czerwca 2002 ->>

ma tylko 4 piny i wyglada tak

DSCN4624.jpg

taka sam kostka jest w regulacji lusterek stosowana

TEMAT OGARNAŁEM na przykładzie auta z 2001 roku a wiec kabel niebiesko brazowy łaczymy z pinem nr1

brazowy z pinem nr2

brązowo zielony z pinem nr3

pin 4 z tej kostki kremowej jest nam niepotrzeny , zostaje on pusty

w czarnej kostce na zdjeciu powyzej miałem tylko te 3 kabelki i je połaczyłem zgodnie z opisem , dziala szyba i podświetlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorki że dopiero teraz odpisuje ale dopiero co siadłem do kompa :) otóż sprawa wygląda następująco fotek z przeróbki niestety nie posiadam ale nie jest ona skomplikowana ponieważ przewody są ponumerowane a ja robiłem to w kolejności takiej jaka była w kostkach starego typu ( kolorami ) np pierwszy chyba był niebieski i tak samo do nowej kostki :) stare kostki ostrożnie rozciąłem nożykiem do tapet tak aby nie uszkodzić pinów i kolejno wciskałem do nowej kostki koszt nowej kostki w ASO to zaledwie 11zl sztuka :) i jest dostępna bez problemu , jesli chcecei fotki to zrobie je ale dopiero na weekend majowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co ci numery kostek , pozatym sa tak malenkie ze prawie niewidoczne, jedz na szrot i wytnij kawałek instalacji z kostka od regulacji lusterek jest taka sama i ​ ja takiej własnie uzyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie potrzeba takich 3 poza drzwiami pasażera do wymiany są też tylne. Dlatego potrzebuje numery kostek mam sklep nie daleko w którym mi dobiorą kostki po numerze dlatego je potrzebuje. W aso pewnie też mi zamówią tylko że koszt przejazdu do aso będzie taki sam jak tych kostek więc dalej chyba nie musze tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bede robił prawdopodobnie zabieg wiec porobie fotki

---------- Post dopisany 13-05-2014 at 08:55 ---------- Poprzedni post napisany 12-05-2014 at 07:29 ----------

niestety wczoraj nie udało się kupić kostki "od ręki" wiec zabieg przeciagnie sie do jutra

---------- Post dopisany 15-05-2014 at 09:31 ---------- Poprzedni post napisany 13-05-2014 at 08:55 ----------

witam u mnie niestety nie działa nie wiem czemu i co sie dzieje poniewaz popodłanczałem wszystko tak jak kolega opisał wczesniej i podswietlenie dziala szyba sie opuszcza a nie chce wracac do góry jak podnosze i opuszczam od strony kierowcy działa bez żarzutów w czym moze byc problem prosze o rady tym czasem dalej kombinuje

---------- Post dopisany at 10:45 ---------- Poprzedni post napisany at 09:31 ----------

teraz zrobiłem taki manewr ze podpiołem tylko dwa środkowe i podnoszenie i opuszczanie działa wiadomo niebieski nie podpiety wiec nie swieci

---------- Post dopisany at 10:48 ---------- Poprzedni post napisany at 10:45 ----------

po podpieciu niebieskiego swieci ale przestaje działac opuszczanie i podnodszenie:kwasny:

---------- Post dopisany at 10:55 ---------- Poprzedni post napisany at 10:48 ----------

oki po odpaleniu i zgaszeniu samochodu wszystko zaczeło działac :)

---------- Post dopisany at 15:42 ---------- Poprzedni post napisany at 10:55 ----------

tutaj dodaje foto z numerem czesci koszt 6 zł

IMG_2722.jpg

fotostory nie dodawałem poniewaz temat jest na tyle dobrze oopisany przez założyciela że każdy napewno sobie poradzi gdyby jednak ktos miał trudności prosze pisac jak bede wiedział napewno pomoge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...