Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy ktoś jeździ na 19 calowych kolach?


koles999

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość założenia kół 19 cali dokładnie 235/35/19 czy ktoś jeździ na takich kołach. Jak z komfortem jazdy, no i jak wygląda wzrost spalania aktualnie mam 16. Jeśli ktoś ma doświadczenie proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez to 1.9 nie bedzie jezdzilo na takich felgach z tymi oponami, chyba ze do lansu... kup sobie lepiej 17 albo zostan przy tych 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaa laptam na takim zestawie:

4.jpg

5.jpg

RH TURBO PORSCHE 5x130 8.5x18 ET 52

+

2 x 215/35/18 TRACMAX F106

2 x 225/35/18 PIRELLI P ZERO NERO

Nie oszukujmy się trzeba omijać każdą studzienkę :D każdy większy dołek. O jeździe po koleinach nie wspomnę bo ciąga jak sku**** :D

Ale za to na dobrej drodze przy większych prędkościach dobrze przyklejona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 inczy dają radę w b6. Prześledz temaj moje A4 i będziesz miał ogląd ile i na jakich kołach się lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie twardo będzie na 19" i będziesz wyczuwał wszystkie dziury, ja szczerze to na naszych polskich drogach bał się zakładać 19" w B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkładaj 19 i nie słuchaj marudzenia ludzi którzy nigdy nie dorosną do takich kół :grin: jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc obawiam się że na tym profilu będzie ciężko. Ale nie wiele mam do stracenia ponieważ felgi oryginalne audi s-line tzw. SŁONECZKA mam dostaje od brata. muszę tylko dwie opony dokupić także koszt żaden. Szczerze wolał bym 18 calowe felgi ale tych ładnych nikt nie chce kupića za 1000zł ich nie będę sprzedawał. chyba że ktoś chce się zamienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak założysz te fele z oponami to po przejechaniu kilkuset metrów pojedziesz je zdjąć ;)

nie na nasze drogi a po drugie i chyba dużo ważniejsze - stracisz na mocy i to niemiłosiernie

miałem założone 18" 225/45 i po tygodniu zdecydowałem się na program

przy mocy silnika 131 KM będziesz miał muła - jeżeli masz już program to jakoś pociągnie ale komfort spadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak założysz te fele z oponami to po przejechaniu kilkuset metrów pojedziesz je zdjąć ;)

nie na nasze drogi a po drugie i chyba dużo ważniejsze - stracisz na mocy i to niemiłosiernie

miałem założone 18" 225/45 i po tygodniu zdecydowałem się na program

przy mocy silnika 131 KM będziesz miał muła - jeżeli masz już program to jakoś pociągnie ale komfort spadnie

matka wie że Ćpiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o różnicę jazdy na 18 a 19 mam porównanie ja latam na 18 a brat na 19 komfort ten sam ale wygląd zniewala przy 19:grin: robi robotę:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do fafnasty

raczej niczego nie biorę ;)

a różnica w mocy po zmianie na fele 18" była bardzo duża

nie pisz mi że autko jeździ tak samo albo jeszcze szybciej z fabryczna mocą na 18" lub 19" bo wtedy ja napiszę że coś bierzesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 1.8 ADR i jakos na 17 calowych kołach 225/45 spadku mocy nie poczułem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do fafnasty

raczej niczego nie biorę ;)

a różnica w mocy po zmianie na fele 18" była bardzo duża

nie pisz mi że autko jeździ tak samo albo jeszcze szybciej z fabryczna mocą na 18" lub 19" bo wtedy ja napiszę że coś bierzesz ;)

jesli ktos chce wkłądac 19 cali to ma raczej na mysli stylistykę a nie rajdówkę :wink: ja z 16 na 19 bardzo wielkiej tragedii nie odczułem :grin: na pewno cos się zmieniło ale nie ma co panikować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy wejdą koła-opony w rozmiarze 235/45/19 zawsze to więcej mięsa niż w 235/35/19. Chodzi mi o to jaki profil największy wejdzie przy tym rozmiarze. Jeśli ktoś się orientuje bardzo proszę o odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie jak już pytasz, to pytaj konkretnie. Jakie et, jakie zawiesznie... wszystko ma znacznie.

Pozatym było już na forum o oponach 19'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram chłopaków co Ci doradzaja założyć te fele 19 mi tez koledzy znajomi odradzali 19' a jak założyłem to im szczęki opadły że komfort jazdy jest podobny do jazdy na felgach 17' a do tego auto sie swietnie prezentuje. Dodam że zawias jest lekko obnizony na seryjnych amorkach nie utwardzony i swietnie sie prowadzi a co do mocy no to ja mam 184 KM takze sobie radzi ale co za różnica czy profil 35 na 19 czy profil 55 na 16? Przecie to to samo wychodzi. Pozdrawiam juz wkrotce dodam fotki na moich 19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do profilu 35 na 19 a 55 na 16 to na pewno nie jest to samo 35 prawie sama guma więc brak amortyzacji 55 na 16 balon. Założyłem już 19 na tył wygląda mega teraz jeszcze kupię dwie opony na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co za różnica czy profil 35 na 19 czy profil 55 na 16? Przecie to to samo wychodzi. Pozdrawiam juz wkrotce dodam fotki na moich 19

Przemyślałeś to zanim napisałeś? Czy po prostu chciales się tylko pochwalić, że masz 19-stki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...