Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B8 CAHA] by Simon__75


simon__75

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda autka ale jak to mówią nie ma tego złego co by... :kox:

Póki co czekaj na wycenę a później dopiero podejmij decyzje czy bez kosztowo w ASO czy na własną rękę. :wink4:

Jak masz jakiegoś ogarniętego lakiernika magika to śmiało bierz kasę i rób po swojemu. :good: Zrobisz tak jak będziesz chciał i jeszcze zostanie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kosztorys to myślę że max 3.5 tyś. Wiadomo serwis nastuka całkiem inna kwotę. Ja w zeszłym roku za podobne uszkodzenia dostałem 2.8 tyś gdzie nie zaliczyli wymiany zderzaka i blotnik na nowe tylko naprawa.

a no widzisz to zależy gdzieś ubezpieczon :D

ja za golfa 2000 rok zderzak tył lampa i wneka na koło wgnieciona bo wpił sie pod podwozie dostałem 3900 aż nie smiałem się odwoływać :D

więc na moje tutaj koło 6 koła powinno wyjść :D

a to już w zasadzie jest lift.. jak samemu rece nie kalasz Simon to z robocizna pewnie ze 9k wyjdzie bo beda chcieli przyciąć na częściach chyba że sam pokupujesz :D

a w aso lifta przód to raczej nie zrobią chyba że dogadasz się na tyłach serwisu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babka w Allianzie ubezpieczona jest.
Szczerze mówiąc to troche duza rzezba z tym liftem. Sam tego nie ogarnę a w naszej okolicy nie znam nikogo kto moglby mi w tym pomoc.
Poprzednia moja buba (jeszcze za czasow B6) tez byla z gościem ubezpieczonym w Allianzie. Wycene z tego co pamietam dostałem na jakies 4,5 tysia. Po całości naprawy dostałem kopię faktury na ponad 11 tysi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj do serwisu niech Ci wycenią naprawę wraz z kosztami części i powiedz ze chcesz lift zrobić . Policzą Ci ile wyjdą części do lifta i róznicę będziesz musiał dopłacić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj do serwisu niech Ci wycenią naprawę wraz z kosztami części i powiedz ze chcesz lift zrobić . Policzą Ci ile wyjdą części do lifta i róznicę będziesz musiał dopłacić .

W poniedziałek bede we Wrocku to zajade i dopytam.

Mam tez pytania dotyczace samochodu zastepczego na czas naprawy. Macie w tym temacie jakies doswiadczenia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj do serwisu niech Ci wycenią naprawę wraz z kosztami części i powiedz ze chcesz lift zrobić . Policzą Ci ile wyjdą części do lifta i róznicę będziesz musiał dopłacić .

W poniedziałek bede we Wrocku to zajade i dopytam.

Mam tez pytania dotyczace samochodu zastepczego na czas naprawy. Macie w tym temacie jakies doswiadczenia ??

To nie jest takie proste Panowie...

Jeżeli oddajesz szkodę do ASO, oni muszą wszystko wycenić, udokumentować, porobić zdjęcia itd. i dopiero ubezpieczyciel daje im odpowiedz. I tak jak np. w Twoim przypadku będziesz miał do wymiany: zderzak, błotnik i lampę + do tego dojdzie lakierowanie, roboczogodziny. Dopiero na podstawie tego likwidator rozliczy się z ASO.

A co dopiero przy wymianie w ASO całego przodu od polifta.... :facepalm: gdzie macie masę pierdołek :P ... Naprawdę ceny za tą różnicę nie chciał bym dopłacać.

W zeszłym roku po szkodzie oddałem do ASO swojego na wymianę zderzaka. A że mam tam kilku znajomych to udało się przy kombinować tył od lifta. Ale nie było to, takie proste. Szczęście że przed liftowy miałem już s-line od 3.0. To się likwidator nie dopatrzył wszystkiego. Ale przykładowo dyfuzor macie złożony z dwóch elementów i mimo wyceny z ASO ubezpieczyciel dopatrzył się że plaster miodu nie uległ uszkodzeniu. No i musiałem wyłożyć już z portfela bo stary do polifta nie podejdzie ;)

Oprócz tego zażyczyli sobie od ASO udokumentowania utylizacji uszkodzonych części, gdzie można powiedzieć dyfuzor był praktycznie nie naruszony :facepalm:

A co do samochodu zastępczego to masz opcję taką że dostajesz na czas naprawy z firmy która ma umowę z likwidatorem szkody, lub z ASO w momencie oddania do naprawy.

Mnie np. dali z ASO na jeden dzień :hi:

Edytowane przez krystian3769
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe na tyle im było potrzebne moje auto żeby zderzak i belkę wymienić. Po zgłoszeniu zrobili zdjęcia i kazali czekać na info. od ubezpieczyciela. Jak już było wiadomo co i jak postawiłem i na drugi dzień odebrałem :) No ale u mnie to praktycznie szkody nie było widać :P

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/297729-audi-a4-b8-avant-s-line-20-tdi-caha-201km-428nm-20-rs6-ii/page-6

106 post :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa to to widziałem..... No faktycznie mało widoczne ale jednak szkoda jest szkodą.
Charakter mojej pracy wymaga mobilności i nie mogę pozwolić sobie na brak auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Simon co Cie obchodiz żę babka w Alianz ubezpieczone leć do swojego ubezpieczyciela niech Ci wycenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja to widzę tak:

- co do auta zastępczego - z mocy prawa przysługuje Ci ono więc nie ma spiny, auto przysługuje na czas naprawy oczywiście.

- zgłoś szkodę i poczekaj na wycenę, myślę, że będzie na tyle wysoka że nie dość że naprawisz szkodę to w końcu zrobisz przy okazji PDC przód, WARUNEK: musisz dobrze pogadać z rzeczoznawcą podczas oględzin

- jeśli chcesz aby poszło bez zbędnych formalności to skorzystaj z likwidacji w ASO bezgotówkowej, ale może być problem z PDC :(, z 2 strony w ASO zostanie historia, że auto było robione po szkodzie

- co do lampy - bezwzględnie do wymiany, nawet po dobrej polerce, lampa będzie się z biegiem czasu matowić i będzie miała brzydkie refleksy...

- co do zderzaka - nie daj się namówić na naprawę - takie rzeczy to naprawia się w polonezie ale nie w OOOO.

- zwróć uwagę jak pracuje sprysk lampy - mógł się połamać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zgłoszona.
Najprawdopodobniej w poniedziałek auto zostaje w ASO we Wrocławiu.
Auto zastępcze podobno ma być - takie info mam od pracownika ASO i jest nie gorsze od oddanego do naprawy (usłyszałem że "niestety moze byc to nowe A4" ).
Pozostaje czekać do poniedziałku.

Tylko to MMI nie daje mi spokoju ...... :decayed:

Edytowane przez simon__75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu to MMI wcale bym się nie przejmował :) tylko tym że będziesz musiał pokryć szkodę ze swojej kieszeni i mało tego Twoje ubezpieczenie zapłaci za szkodę tej Pani.

Proste Twoja wina... masz za mocne hamulce S4 i Pani nie miała wyjscia... :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... pośmiali się....pożartowali :) Koledzy mieli chwilę rozrywki :) Cieszę się, że mogłem pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Szymon nikt nie zginął, wszyscy żyją :) Każdy z nas miał a jak nie to będzie miał jakoś przygodę :P Oddasz auto do ASO i po sprawie. Czym się przejmujesz :) Głowa do góry :D I nikt Ci Twojego MMI nie spali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no luzik. Wiem ze nikt nie zginał :) Chodzi mi tylko o mapę, która siedzi w czytniku.. bo ASO nie miało z nią nic wspólnego. Jak bardzo mogą sapać jak oddam auto z taka mapa???

Edytowane przez simon__75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no luzik. Chodzi mi tylko o mape ktora siedzi w czytniku...a ASO nie mialo z nia nic wspolnego. Chodzi mi tylko o to jak bardzo moga sapac jak oddam auto z taka mapa???

A kto Tobie tam będzie zaglądał ??? To tak jak byś poszedł do lekarza ze złamaną nogą a wyszedł z wyciętymi migdałkami :decayed: Myślisz że oni tam nie mają nic więcej do roboty jak skanowanie Twojego auta ? To jak na kasę chorych :) numerek, wizyta, kasa z NFZ i next :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...