Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włączający się ABS


Prezes870

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz wymienic koszczki trzymajace czujniki. Jak wyjmiesz czujnik to je zobaczysz albo wyjda z czujnikiem albo zostana w tym kanale od czujnika. W intercarsie maja te koszyczki kup nowe i nie powinny sie juz wysowac innej metody nie ma

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mój mechanik dziś to robił i d..a. posprawdzał wszystko i koszczki ok i reszta też i dalejwariuje..... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle odleglosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekażę mu jutro .... no jade 120 hamuje i ABS no k.....y idzie dosyac ! :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skądjesteś Kolego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stolica Żuław hhahah

Nowy Dwór Gdański ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle odleglosci na szczelinomierz ustaw

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam podobny problem, od kiedy wymieniłem kpl tarcz i kloców przód i tył właśnie jak hamuje to czuję jak drży pedał przy niskich prędkościach, a jak jadę 120-140 to jak puszczę nogę z gazu to zapala się kontrola ABS, i gaśnie po ponownym odpaleniu samochodu. ostatnio podpiąłem się pod Vaga i takie błędy wyszły:

1 Fault Found:
00287 - ABS Wheel Speed Sensor: Rear Right (G44)
35-00 - -

Przeczyściłem czujnik prawy tył i teraz już od samego ruszenia kontrolka świeci i nie gaśnie i ten pierwszy błąd jest cały czas.

Mam też inny błąd nie do tego tematu ale może ktoś podpowie taki się pokazuje jak chce sobie całe auto sprawdzić:

1 Fault Found:
17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer
P1570 - 35-00 - -
Readiness: N/A
Nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym że czasem nie moge auta odpalić bo po przekręceniu kluczyka odpala i gaśnie i tak czasem kilkanaście razy.

A i mam jeszcze pytanie bo jak podpinam vaga i jak wchodzę w abs to świeci się kontrolka czerwona z wykrzyknikiem i pika 3 razy czy to wszystko jest powiązane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień ten prawy tylny czujnik i ustaw tylne na szczelinomiez jak opisalem wyzej. Dopchnij tez dobrze przednie czujniki. Ten drugi blad to immobilajzer skasoj ten blad i zobacz czy bedzie powracal i fakt jak ci gasnie po odpaleniu to znaczy ze immobilajzer sie nie rozlacza mozesz miec slabe baterie w kluczyku.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez snake160
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no dobra to kupię sobie czujnik do tyłu i go zmienię, bo szukałem już wszystkiego zacząłem od czyszczenia koronek ABSu ale to nic nie zmieniło i właśnie jak przeczyściłem z brudu czujnik to zaczął wtedy się pojawiać błąd cały czas. A co do immo to ja nie mam baterii w kluczyku kluczyki wyglądają u mnie tak, ten po prawo to nim odpalam taki złoty jest a ten drugi służy do otwierania bagażnika oto fotka:
c9d9b30629a98b51med.jpg


spróbuje skasować błąd i zobaczę czy wróci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no ok to juz na ten temat z immo nie powiem bo nie przerabialem tego tematu. Jak cos to poszukaj na forum powinno cos byc. A z tymi czujnikami to prosta najwaniejsze zeby tyl ustawic na szczelinomierz najlepiej 0.7 mm a przod dopchnij na maxa

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez snake160
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie posiadam szczelinomierza ale postaram się je jakoś ustawić Dopchne na maxa i odciagne minimalnie by nie ocierał o koronke i też powinno być. Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie tak wariował abs bo za duża szczelina była pomiędzy koronką a czujnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na czujnik bo był padnięty mój jak tylko założę to się przekonam czy wszystko dobrze, czujniki z przodu dociśnięte została wymiana tylnego który padł i zobaczymy efekty

Mam pytanie bo przyszedł mi czujnik, założyłem ale teraz znów pokazuje mi brak sprzętu dobiłem do koronki i cofłem delikatnie by nie ocierał. Może mam źle założoną koronkę od absu? Bo ja mam taką z otworami. Czy może ktoś mi powiedzieć jak ją właściwie założyć?

Wszystko juz działa czujnik wymieniony i koronka wyczyszczona i działa abs już bez problemu. Dzieki chłopaki za pomoc

Edytowane przez 2shrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jeszcze raz pomierzone, czujniki wymienione, odległości dobre i wyszło, że pompa do wymiany

czujnik złe ciśnienie daje eeehh

ta pompa to ma być z ESP ( ASR ) tak ? i powinna pasować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chce zakładać nowego tematu bo mam ten sam problem. Wymieniłem tarcze Plus klocki z tyłu i po tym zabiegu mam problem z ABS. Gdy odpalam auto raz się zaświeci ABS a raz nie. Problem jest taki ze podczas ruszania jak się nie zapali to ABS włącza się przy każdym naciśnięciu hamulca a jak przejade kawałek kontrolka się zaswieca i ABS wtedy wogole nie działa. Można hamowac z piskiem opon. Mam kabel diagnostyczny. Vag pokazuje mi błąd 00290 tylny lewy czujnik. Czyścilem go dobilem ale to nie pomogło. Wątpię żeby był uszkodzony bo przy wymianie tarcz nawet go nie dotknalem. Po przeczytaniu poprzednich postów zastanawia mnie koronka ABS bo skoro czujnik musi być ustawiony na dziesiąte części mm to chyba tylko prasa zostaje do wciśnięcia jej Ja wybilem ja kawałkiem pręta przez otwór na śrubę i założyłem delikatnie stukajac młotkiem dookoła i zastanawiam się czy to nie będzie przyczyną, a prawa strona może się udała fartem. Zgóry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij zacisk i jarzmo.

widac czujnik i koronke

pokrec tarczą, będzie widac co nie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jestem właśnie po zabiegu. Potwierdziły się moje przypuszczenia. Tarcza ABS była krzywa. Prawdopodobnie skrzywilem ja przy zdejmowaniu ze starej tarczy. Zrobiłem tak jak pisał Dev ładnie było widać krzywizne. Spróbowałem wyprostować ja młotkiem w co wątpilem ze się uda ale widocznie się udało. Kontrolki juz nie świecą a ABS załącza się tak jak powinien. :-) Jeszcze raz dzięki dla Dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...