Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Mała dziurka w skrzyni po wypadku auta oraz kilka innych pytań


DeeJay_Kill

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w moim rozbitku automatyczną skrzynię. Przy wypadku, cały silnik ze skrzynią przesunął się do tyłu i wbił mi trochę blachę na tunelu, tak, że przy pedale gazu jest mało miejsca. Ścięło łapy, które już mam pospawane, silnik stoi na swoich poduszkach. W skrzyni jest malutka dziurka na dole (przepraszam, ze nie wstawiam foto). Nie leje się z niej olej, bo najprawdopodobniej już dawno wyleciał. Tu moje pytanie - czym to najlepiej zatkać? Ja myślałem, że możnaby rozwiercić ten otwór trochę, nagwintować i wkręcić małą śrubkę. Druga moja opcja- kupić jakiś klej do aluminium i to załatać. Co proponujecie? Kolejna sprawa - rurki idące do chłodnicy ze skrzyni (chłodzenie oleju)... Jedna jest przygnieciona, więc jest do wymiany, no ale już dużo oleju się przez nie wylało. Oczywiście skrzynia po zrobieniu auta, będzie zalana świeżym olejem, no ale będę potrzebował rady, jakim - na forum jest dużo tematów i w końcu nie wiem, czy musi to być oryginalny olej, czy do tej skrzyni akurat można spokojnie wlać tańszy, niż w ASO. Ponadto, mam uszkodzone przeguby - półośki w momencie wypadku poszły do tyłu i przeguby się praktycznie posypały, jednak chyba jedno koło jest jakoś połączone ze skrzynią, mimo uszk. przegubu. Wiadomo, że auto pcha się w pozycji N, ale poprzedni właściciel w warsztacie, przepychał to auto na P - qrde...z tego, co wiem, to w ogóle się nie powinno ruszyć;/ Ja auto na lawetę wepchnąłem na N, ale w domu z ciekawości wrzuciłem P i sprawdziłem - auto się toczy, skrzynia nie stawia oporów. Podpowiedzcie mi zatem - jak sprawdzić, co ze skrzynią, bez jej wyjmowania? Da się? Jaki olej zalać? Na co zwrócić uwagę? Jak załatać tą dziurkę? Czy przy rozwalonym jednym przegubie auto potoczy się w pozycji P? Na VAG'u skrzynia błędów nie wykazuje. Proszę, rozwiejcie moje wątpliwości, bo nie chcę zbytnio wyjmować silnika i skrzyni, ale jeżeli będzie to konieczne, to wyjmę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rozwalony przegub to na P sie potoczy.

Skrzynie najlepiej zaspawac.

Wogóle opłaca sie to naprawiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czy ta dziurka jest w misce olejowej? Jeśli tak to pospawaj, chociaż najlepiej byłoby wymienić miskę. Pytanie jeszcze co i jak zrobiło tą dziurę w momencie wypadku. Do tej skrzyni lej tylko to co Koledzy polecają, co tanie zawsze jest na koniec drogie. Rzeczywiście na P auto nie powinno jechać, skoro jedzie znaczy, że coś się rozsypało w skrzyni. Bez wyjęcia i rozebrania skrzyni nie jesteś w stanie stwierdzić w jakim jest stanie. Mój typ jest taki, że po tym wypadku skrzynia niestety trup, zwłaszcza jeśli uderzenie było silne, a raczej było wnioskując po zniszczeniach jakie zaszły w aucie. Automaty w ogóle są wrażliwe nawet na stłuczkę a co dopiero na gonga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że automat jest wrażliwy, no ale ja jestem dobrej myśli. Postaram sie zrobić foto tej dziurki, to wszystko będzie jasne.[br]Dopisany: 02 Wrzesień 2008, 17:47_________________________________________________dobra - nie ma tragedii - dziurka jest w miejscu przegubów, także tam oleju nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na P będzie się toczyć z rozwalonym przegubem (mechanizm różnicowy) a tak to lepiej sprawdzić czy ten kawałek alu nie wpadł do środka bo

ci zrobi niezły roz......el w skrzyni :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pojeździłem trochę, ale że nie mogłem przegubu dostać, to kupiłem sobie na szrocie od 80'tki krzyżak z rolkami - pasuje;) jutro założę to do skrzyni, wrzucę P i zobaczymy, czy koła się obrócą, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No;) Dzisiaj włożyłem półośki, wrzuciłem P i auto stoi;D Jeden problem z głowy, a czy skrzynia normalnie pracuje, to się okaże, jak zaleję ją olejem i zakleję tą dziurkę. Teraz zaczynają się schody - będziemy brali się za pasowanie przodu od b7;) 3majcie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...