Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 95r brak mocy i wielkie spalanie


89siwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moją A4. Mam silnik 1.8 125KM i problem jest taki że silnik w ogóle nie mam mocy. Z miejsca rusza jak fiat 126p a pali ok 13-14 litrów jeżdżąc po mieście. Nie znam się nic a nic na silnikach więc problem jest podwójny... Co może być przyczyną lub gdzie można się udać z czymś takim w lublinie żeby na dzień dobry nie zapłacić 100 zł za podłączenie u jakiegoś magika który i tak nic nie zrobi jak zawsze i jeszcze doda jak debil żeby silnik wymienić...

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przede wszystkim sprawdzić błędy. Jeżeli sam nie dasz rady to poszukaj kogoś kto Ci to zrobi. Wtedy będzie można powiedzieć coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie chociaż mam automata i z mocą nie jest najgorzej ale wielkie spalanie w mieście 18l, po podpięciu do VAG (za 20 zł) pokazuje błędy sondy, przepływomierza i czujnika temperatury. Zdecydowałem się na oddanie go do serwisu jak przybędzie na koncie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dokładnie jaki opis błędu? może koledze gdzieś kabelki zaśniedziały i nie łączy .Błąd sądy przypuszczam że wynika z 2 ostatnich błędów a przepływomierz jeszcze bym reanimował przez umycie a na czujniku temperatury cieczy sprawdził bym czy kabelki sie nie oberwały lub czy nie zasniedziały styki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki dokładnie był opis błędu, ponieważ sprawdzał mi to gość w serwisie i powiedział mi jakie są. Chętnie spróbował bym sprawdzić te kabelki i umył przepływomierz, ale niestety nie za bardzo wiem gdzie jest czujnik i przepływomierz. Mam wrażenie, że chyba mieszanka jest zbyt bogata bo zapach spalin jest strasznie intensywny, a może tylko tak mi się wydaje. Czy z tym przepływomierzem może sobie poradzić ktoś bez doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie chociaż mam automata i z mocą nie jest najgorzej ale wielkie spalanie w mieście 18l, po podpięciu do VAG (za 20 zł) pokazuje błędy sondy, przepływomierza i czujnika temperatury. Zdecydowałem się na oddanie go do serwisu jak przybędzie na koncie :)

W ADR miałem podobnie i w Krakowie Pan Marian wszystko ogarnął.Masz tel.i zadzwoń.

12 263 77 82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pan Marian to w której części miasta?

Łagiewniki, na terenie Warsztatów Szkolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki - to nawet całkiem niedaleko.

---------- Post dopisany 13-06-2014 at 11:03 ---------- Poprzedni post napisany 05-06-2014 at 13:30 ----------

Witam,

Zadzwoniłem i pojechałem do Pana Mariana, podłączyli mnie do analizy spalin i wyszło, że normy przekroczone są kilkukrotnie, do tego jeszcze falujące obroty.

Pan stwierdził, że najprawdopodobniej to będzie coś z tego co wyszło z VAG czyli sonda, przepływomierz lub może coś innego - trzeba szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to sprawdzić :) Odłącz najpierw sondę i zobacz czy będzie poprawa jeżeli tak to masz przyczynę, jeżeli nie to podłącz sondę, postaraj się skasować błąd i odłącz przepływkę i zobacz co się stanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi - sprawdzę i napiszę o efektach

I jak ogarnoles temat

Wysłane z mojego iPad za pomocą palca wskazujacego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi - sprawdzę i napiszę o efektach

I jak ogarnoles temat

Wysłane z mojego iPad za pomocą palca wskazujacego:)

Niestety jeszcze wszystko ciągle jak było - wakacyjne wydatki oraz samochód żony (focus 1.6cdti - niestety turbina i cała reszta z regeneracją i tzw. fachowcami) przesunęły termin oddania auta w jakieś fachowe ręce. Przejechałem nim 2 tys na wakacjach - spalanie na trasie ok 9 l no może troszkę ponad jest do zniesienia jednak średnie - jest 15 l. Czekam na odbicie powakacyjne finansowe i na pewno opiszę o efektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza patrzyłeś czy jeszcze coś przepuszcza? przepływka siedzi na rurze zaraz za filtrem i pod kostką masz 2 śrubki, je odkręć i wyjmij te czarne z drucikami, jak druciki czarne to wyczyścić trzeba http://allegro.pl/audi-a4-b5-a6-c4-benzyna-i-diesel-przeplywomierz-i4511643320.html o tak wygląda ps. w profilu masz inny silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, filtr powietrza wymieniłem choć stary był prawie jak nowy. Chciałem sprawdzić przepływomierz ale te śrubki są to gwiazdki z bolcem w środku i niestety zwykłe torxy nie pasują - potrzebny jest specjalny którego jeszcze nie mam. Odłączałem kostkę od przepływomierza w czasie pracy silnika, ale nie było żadnej zmiany słyszalnej. No i sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wykręć cały przepływomierz ale dziwne że nie ma zmiany po odłączeniu , u mnie w czasie pracy jak odłączę to widać że coś się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplywke idzie sprawdzic multimetrem z castoramy. :)

Tam jest od 0-5v .

Jesli niema zmiany to przeplywka jest uszkodzona do tego stopnia ze niema roznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...