Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z czujnikiem poziowania xenonów


roadking

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu co jakiś czas (czasami co kilka dni a czasami po 2-3 razy dziennie) zapala mi się na FISie kontrolka błedu poziomowania xenonów. Pojawia sie błąd czujnika G76 (short to plus)

Myślałem że to problem z tym czujnikiem albo z wtyczką (jak gubi mase to wtedy na kabelku sygnałowym pojawia sie zasilanie i to komputer interpertuje jako przywarcie do plusa.

Jednak zanim wymienie czujnik postanowiłem obciąc przewody przy wtyczce G76 i zalutowałem w jego miejsce zwykły dzielnik napiecia na dwóch rezystorkach (2x1kOhm). Teraz nie może byc mowy o problemie z czujnikiem lub jego wtyczką. I co ciekawe pomimo tego zabiegu nadal pojawia się błąd.

No to znaczy że coś padło na wiazce, gdzieś jest słaby styk.

Jak patrzyłem do elzy to wynika że wiazka która idzie do tylnego czujnika jest łaczona na czarnej kostce z 4 pinami. Pytanie gdzie jest ta kostka ?

Potem są dwie zwory Z20 i Z21... pytanie gdzie one są ?

Dalej juz kabelki zasilania czujników są wspólne z czujnikiem przednim a z nim jest wszytko OK.

Co mi poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co kupiłeś używane ?

Czujniki przy wahaczach czy może sam modół który jest zlokalizowany za schowkiem?

Wczoraj odciołem wiazki które prowadziły do czujników na wahaczach i podłaczyłem rezystorki bezpośrednio na wtyczce samego modułu xenonów i błedy nadal sie pojawiają, wnioskuję że sam modół wariuje i wystawia te błędy nawet gdy na jego wejsciach są dobre sygnały.

---------- Post dopisany 17-06-2014 at 11:25 ---------- Poprzedni post napisany 11-06-2014 at 08:29 ----------

No więc moi drodzy już nic z tego nie rozumiem, czujniki G76 i G78 (te na wahaczach) odciołem i zasymulowałem ich istnienie poprzez dzielnik rezystancyjny zalutowany bezpośrednio na wtyczce modułu xenonów (ten modół za schowkiem pasażera), wyeliminowałem w ten sposób problemy z wiązka elektryczną.

Błędy nadal się pojawiały, wymieniłem więc moduł poziomowania xenonów, i dalej są błędy. To jakis koszmar, co może być w takim razie przyczyną wyświetlania co jakiś czas komunikatów "short to plus" na obu czujnkach G76 i G78 ?

---------- Post dopisany 22-06-2014 at 11:54 ---------- Poprzedni post napisany 17-06-2014 at 11:25 ----------

nikt nic mi nie doradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z zasilaniem modułu

No więc moi drodzy już nic z tego nie rozumiem, czujniki G76 i G78 (te na wahaczach) odciołem i zasymulowałem ich istnienie poprzez dzielnik rezystancyjny zalutowany bezpośrednio na wtyczce modułu xenonów (ten modół za schowkiem pasażera), wyeliminowałem w ten sposób problemy z wiązka elektryczną.

Gdzie odciołeś, przy zawieszeniu czy przy module?

Może kable gdzieś poprzecierane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co kupiłeś używane ?

Czujniki przy wahaczach czy może sam modół który jest zlokalizowany za schowkiem?

Wczoraj odciołem wiazki które prowadziły do czujników na wahaczach i podłaczyłem rezystorki bezpośrednio na wtyczce samego modułu xenonów i błedy nadal sie pojawiają, wnioskuję że sam modół wariuje i wystawia te błędy nawet gdy na jego wejsciach są dobre sygnały.

---------- Post dopisany 17-06-2014 at 11:25 ---------- Poprzedni post napisany 11-06-2014 at 08:29 ----------

No więc moi drodzy już nic z tego nie rozumiem, czujniki G76 i G78 (te na wahaczach) odciołem i zasymulowałem ich istnienie poprzez dzielnik rezystancyjny zalutowany bezpośrednio na wtyczce modułu xenonów (ten modół za schowkiem pasażera), wyeliminowałem w ten sposób problemy z wiązka elektryczną.

Błędy nadal się pojawiały, wymieniłem więc moduł poziomowania xenonów, i dalej są błędy. To jakis koszmar, co może być w takim razie przyczyną wyświetlania co jakiś czas komunikatów "short to plus" na obu czujnkach G76 i G78 ?

---------- Post dopisany 22-06-2014 at 11:54 ---------- Poprzedni post napisany 17-06-2014 at 11:25 ----------

nikt nic mi nie doradzi ?

Też kiedyś z tym walczyłem, błędy znikną dopiero jak wejdziesz w poziomowanie-> nastawy podstawowe-> kanał ( dokładnie nie pamiętam , przetestuj kanały 01,02,03 każdy z nich zatwierdzając):decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...