Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zaciski przód- lekko trzymają.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Takie tylko podsumowanie mojego nieszczescia i temat do zamkniecia.

Wiec całą przyczyna tego cyrku było zalane serwo oraz zawór zwrotny. Wczoraj zamówiłem nowe TWR firmy z linku powyzej. Nie moge stwierdzic ze jestem zadowolony bo to wyjdzie w praniu czy bedzie OK. No ale miejmy nadzieje.

Na koniec panowie i panie chciałbym tylko podzielic sie tym ze warto od czasu do czasu wsadzic rękę pod serwo (od prawej ) i (namacać?) odpływ deszczówki i smiało palcem przepchac syf co by woda miała ujscie podczas mycia, ulew itp...

Przypominam, ze jesli juz komus przyjdzie wymiana serwa to niech zaopatrzy sie w nowy plastikowy zatrzask, który jest na łączeniu pedał nożny a serwo (serwo przechodzac przez grodziową dobija do pedału hamulca gdzie jest obsadzone w plastkiowym zatrzasku).

To byłoby na tyle chyba. Dzieki wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam. (temat do zamkniecia)

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Witam.

Problem polega na tym, ze podczas jazdy hamulce piszcza troche. Z tego co zauwazylem to zaciski lekko trzymaja czasami troche bardziej lekko a jeszcze czasami jest okej. Plynu nie brakuje , jest stan. Hamulce były odpowietrzane wraz z wymiana gumowych przewodów, nie pomogło nic. Gdy mialem pozdemowane koła to zauwazylem, ze lewe kolo bardziej trzyma a prawe to tak w miare okej było. Nie wiem juz o co mu chodzi. Moze zacisk walniety? Zaciski smarowalem wudekiem tez ale dalej d*pa :/

Opublikowano

Wyczyść prowadnice klocków i posmaruj specjalnym smarem, odpornym na temperaturę. Wd do tego się nie nadaje.

Opublikowano
  • Autor

Prowadzenie klockow smarowalem miedzianka. To podstawa wiec nie pisalem o tym kolego :/

Opublikowano

Do prowadnic to jest specjalny biały smar, miedzianka pod wpływem temp wysycha wiem to z autopsji, możesz jeszcze wyczyścić klocki na styku z jarzmem, żeby tam się nie przycinały.

Opublikowano
  • Autor

Ale problem tkwi w zaciskach, po wcisnieciu hamulca podczs jazdy nie odbija zacisk do końca i klocki cały czas trą o tarcze.

Możliwe, ze serwo padło ? Pedał hamulca jest twardy i czuły na hamowanie, wczesniej tak nie było. Układ odpowiertrzałem, jest nowy płyn, klocki tez nowe.

Nie wiem juz sam o co biega :/

Opublikowano

a zaciski na czym chodzą? na prowadnicach, przesmaruj jeszcze tłoczki

Opublikowano
  • Autor

To też smarowane było. Dalej dolina :/

Opublikowano

dawno to robiłeś? po jakim czasie zauważasz, że Ci trzymają od smarowania?

Opublikowano
  • Autor

W sobote byłem na garazu. Wymieniałem gumowe przewody hamulcowe bo znajomy powiedział, ze sa sparciałe w srodku i tu moze tkwic przyczyna.

Przy okazji smarował ten tloczek co dociska klocek (to cos okrągłe) i wszystko co tam mozliwe jeszcze. I dalej d*pa blada.

Wyglada to tak ze np rano odpalam auto jade do roboty, przejade kawałek do swiateł, hamowanie, jest ok, jade dalej, kolejne swiatła, hamulec i juz d*pa, zaczynaja klocki piszczec. Pozniej juz jest tragedia, klocki trzymaja cały czas nie ze jakos super mocno, ale tak ze np lekko pod górke lub lekko z górki to auto stoi w miejscu.

Opublikowano

Moze to wina tej miedzianki, slyszalem, ze nie powinno sie tym smarowac prowadnic.

Opublikowano

Miedź zżera gumę

Opublikowano

zaciski do regeneracji, godzinka roboty:wink:

Opublikowano
  • Autor

Oki, przy weekendzie zrobie regeneracje zacisków i zdam relacje czy to była przyczyna. Cholera rece opadaja.. A jaka mam zakupic paste/smar do smarowania prowadnic ?

Dzieki za pomoc panowie.

Opublikowano
  • Autor

Witam,

wlasnie wrocilem z garazu i dalej wielki znak zapytania...

Zrobilem juz wszystko co mozliwe z hamulcami i dalej to samo.

Wyglada to tak, odepne wezyk od serwa i go zaslepie zeby silnik nie wariował i hamulce działaja sprawnie. Zaciski odbijają i jest tak jak powinno byc z tym, ze gorzej podczas hamowania po miescie..

Ale jestem przekonany ze serwo jest sprawne na 99 procent. Znajomy sprawdzal cisnienie/podcisnienie i wyglada na to ze jest wszystko sprawne. Wydaje mi sie ze problem tkwi w wadliwym tym czyms:

VW Passat B5 5 Audi A4 A6 2 0 Suction JET Pump ONE WAY Valve 06B133753C | eBay

Znajduje sie to zaraz pod pokrywa silnika.

Czy mial ktos z Was z tym problem kiedykolwiek ?

Nie chce sie pchac w nie potrzebne koszta jesli chodzi o serwo :/

Zaciski sprawne na 100% - regeneracja nie jest potrzebna

Uklad odpowietrzony oraz zalany swierzym DOT 4

Gumowe przewody wymienione

Pompa hamulcowa sprawna 100%

Serwo wg znajomego nie jest wadliwe a przyczyna tkwi gdzie indziej

Panowie jakies pomysły ?

---------- Post dopisany 15-06-2014 at 20:30 ---------- Poprzedni post napisany 11-06-2014 at 23:33 ----------

Witam. Pomocy za wiele nie widac, ale opisze ciag dalszy zagadki z hamulcami.

Zamowiłem zawór zwrotny (to z powyzszego linku ktory podałem) i efekty sa pozytywne w sensie ze mniej trzymaja hamulce oraz tak szybko szczeki i nie blokuja. Gdzies cos jeszczemu dolega.

Zastanawiam sie czy nie dobrac sie do pompy ABS. Moze tu tkwi jeszcze problem ?

Zastanawiam sie czy mozliwa jest regeneracja pompy ABS czy trzeba nową ?

Opublikowano

Miałem lekkie piszczenia klocków i lekko trzymały, problem był z podciśnieniem.

Opublikowano
  • Autor

Marcin a moglbys wiecej szczegulow napisac oraz jak sobie z tym poradziles? Dzieki.

---------- Post dopisany at 22:47 ---------- Poprzedni post napisany at 16:08 ----------

Oki chyba juz wszystko wiadomo. Odczepiłem zaworek powietrza ten co siedzi w serwie. Wsadziłem wężyk i dmuchnąłem w niego. No i najczarniejszy scenariusz czyli woda w srodku :facepalm:

Zaraz pod serwem jak wsadzisz reke (troche ciasno) jest odpływ deszczówki, który jest zapchany syfem. Wody sie nazbierało, serwo zassało i masz wydatek.

Znalazłem cos takiego:

AUDI A4 AUDI A6 01 VW PASSAT NEW ORIGINAL EQUIPMENT BRAKE SERVO 8E0612107J | eBay

Firma TRW. Czy moze ktos z Was takie cos montował u siebie i czy warto ? Czy kupic ori lub w dobrym stanie ze szrotu ?

Opublikowano

Umnie było łatwiej, wymieniłem wszystkie wężyki podciśnienia + vaku pompe.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Czyli serwo wymieniales? Z powodu zalania go woda? Tez mam problem z hamulcami i jeszcze z nimi do ladu nie doszlem....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.