Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Swap ramki biegów z automata do manuala

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Do swapa potrzebujemy:

-dwie ramki biegów automat i manual

Narzędzia potrzebne:

-nóż do tapet

-coś do docinania ramki (ja używałem wkrętarki z frezem)

-klej do poskładania (np. poxipol)

-kartka do zrobienia szablonu i marker

Ramka z manuala rozkłada się trzy części:

-ozdobny chrom (wokół mieszka)

-część ozdobna górna

-część mocująca do tunelu

Część ozdobna górna posłuży do odrysowania szablonu

Ramka z automatu rozkłada się na dwie części:

-część ozdobna górna

-część mocująca do tunelu

Rozłożenie ramki z manuala zaczynamy od:

- oddzielenia ozdobnego chromu od ramki który trzyma się na zgrzeach które ścinamy od dołu nożem (zaznaczone na czerwono)

20140622_175140.jpg

- następnie rozcinamy nożem zgrzewy łączące część ozdobną z podstawą(zgrzewów jest więcej)

20140622_175126.jpg

zgrzewy najlepiej rozciąć przez szczelinę między częściami

20140622_174725.jpg

Ramkę z automata rozkładamy w ten sam sposób:wink:

Następnie musimy dociąć:

-część wierzchnią z automatu

-podstawę z manuala

Szablon otworu z manualu przenosimy na ramkę z automatu i docinamy (oczywiście ze ściągniętym chromem)

20140622_180532.jpg

Następnie docinamy podstawę w zaznaczonych miejscach

20140622_175122.jpg 20140622_175122_2.jpg

Po docięciu i dopasowaniu części zewnętrznej z podstawą zostaję nam tylko sklejenie wszystkiego w całość :naughty:

Efekt przed:

53_8.jpg

Efekt końcowy:

53_6.jpg

Opublikowano

Wygląda super! :wink: . Już powoli wszystko będzie możliwe w naszych audi. Poza tym, wygląda na prawdę ori. Ale tylko mały bład, "nóż" napisz tak :wink:

Opublikowano
  • Autor
:facepalm: obie wersie są poprawne ale inne znaczenie :grin:
Opublikowano

Podziekował:hi:

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

coś czuje ze będziesz miał zadanie :naughty:

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Podziękował za opis :) przydało się

Opublikowano

Dobra robota . Wygląda jak oryginał.

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Jestem swieżutko po przeróbce i powiem szczerze efekt fajny a robota miła i przyjemna ,troche cierpliwości i gotowe ,polecam niezdecydowanym ,tymbardziej ze ramki z automatu duzo taniej kupic mozna ,ja prawie łyknałem komplet z popiołka ładny w dobrej cenie,tyle ze ramka do SWAP-a

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

A jak wygląda wycinanie w dekorach carbon, ktoś próbował przerabiać?


f084c7fd577c54e930a7b59a96954f5a.jpg

Ramkę carbon automat udało się przerobić na manual[emoji3]

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Opublikowano
  • Autor

:thumbup1:

Muzinku ciołeś sam,czy wodą?

Opublikowano

Chciałem dać to jakieś firmie, żeby mi to ładnie wycięli, ale nikt nie chciał się podjąć cięcia w carbonie...więc w ruch poszły nożyki i piłka do metalu.

Opublikowano

Witam właśnie skonczylem swapa ramki. Zajęło mi to z godzinke. Ciąłem ramke dremelem potem lekko podszliwować i gitara. Tylko zrobiłem to innym sposobem nie dodytkałem zgrzewow plastikowych poprostu wyjąlem cały plastik z jednej i z drugiej ramki i tylko przełożylem a ciąłem sam dekor.

  • 2 lata później...
Opublikowano

Świetny opis, bardzo fajny mod;  szkoda że fotki wygasły :( jeden obraz wart więcej niż 1000 słów, jak to się mówi :) 

@ucho.77 wiem, że temat jest założony dawno temu, ale czy jest mała szansa na reupolad fotek? Może podeślesz je na pw do mnie a jak wrzucę na serwer i reaktywujemy linki w tutorialu. Pozdrawiam.

Opublikowano
  • Autor

może w kompie mam?

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 17.08.2018 o 08:04, ucho.77 napisał:

może w kompie mam?

mógłbym Cię również prosić o podesłanie fotek?

Opublikowano
  • Autor

Niestety nie mam ?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Może ktoś inny podczas przeróbki zrobi fotki i podeśle , a najlepiej filmik i na youtube z linkiem.

Opublikowano

Przerabiałem ostatnio oryginalny carbon z automatu na manual, nie ma większej filozofii.

Bedziesz miał dwie ramki obok siebie to Ci się wszystko wyjaśni :) 

  • 3 lata później...
Opublikowano

Robiłem to ostatnio, dość prosta operacja ale nie jestem zadowolony ze stanu ramki którą kupiłem od automata i wszystko skleiłem na cienką taśme dwustronna z nadzieją że znajdę kiedyś dekor w lepszym stanie. Dodam też że lekko zeszlifowałem zewnętrzne krawędzie mojego dekoru od manuala aby lepiej to aluminium pasowało. Ozdobne aluminium ciąłem takimi lepszymi nożyczkami do paznokci xd

 

 

IMG_20220309_180240.jpg

IMG_20220310_165822.jpg

IMG_20220310_225436.jpg

IMG_20220311_181833.jpg

IMG_20220315_154438.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.