Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Telepanie kierownicy przy hamowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie, mam pytanie z natury dziwne/noobowe - czy drgania kierownicy przy hamowaniu nie powinny nigdy mieć miejsca ? Czy też zależnie od nawierzchni czy może prędkości czy też siły hamowania, czasami kierownica może wpaść w rezonans/drgania ?

Jeszcze nie ustaliłem konkretnie warunków, w których występują te najsilniejsze - wtedy kiera naprawdę telepanie jakby miała odpaść, występuje to bardzo rzadko ale jednak i tylko przy hamowaniu, zarówno lekkim jak i mocnym - zwykle są one lekkie ale dobrze wyczuwalne na kierownicy (nie widać telepiącej kiery). Wydaje mi się, że w zakresie 100-130 najczęściej... ale najgorsze że nie dzieje się to ciągle ...

Tarcze i klocki wymieniane na nówki 4miechy temu, lekkie drgania chyba zawsze były, ale te co kierownica napierdziela jakby miała odpaść to dla mnie nowość (chcę wierzyć że to od nawierzchni...) ...

Opublikowano

U mnie tak kierownica drgała jak miałem jedną tarczę krzywą, po zmianie na nowe problem znikł:whistling:

Opublikowano
  • Autor

BTW. w tym zakresie predkosci, jak nie hamuje, to jesli sa jakies drgania wyczuwalne na kierownicy to raczej minimalne.

---------- Post dopisany at 09:19 ---------- Poprzedni post napisany at 09:17 ----------

Ale wtedy telepanie miales nonstop, czy tez tylko okazjonalnie ?? U mnie te silne drgania wystepuja baardzo rzadko, te lzejsze wyczuwalne na kierownicy czesciej ale nadal to nie jest regula przy kazdym hamowaniu ... zakladam ze jakbym mial wypaczone cos w ukladzie to mialbym ten objaw nonstop ?

U mnie tak kierownica drgała jak miałem jedną tarczę krzywą, po zmianie na nowe problem znikł:whistling:
Opublikowano

U mnie delikatne drgania były przy prędkościach ok 100km/h, przy hamowaniu z tej prędkości to już była masakra, kierownica telepała jak nie wiem co:facepalm: Za każdym razem przy hamowaniu, im wyższa prędkość z jakiej hamowałem tym większe telepanie

Opublikowano
  • Autor

No wlasnie kurka... u mnie przy 140-180 jak hamuje to jest plynnie ... miedzy 0-70 tez jest raczej ok ...

Na razie mam ogolne pytanie, czy drgania kierownicy przy hamowaniu nigdy ale to nigdy nie powinny wystapic, czy tez przy rezonansie od nawierzchni czy cos moga wystapic ?

A w miedzyczasie bede jezdzil i probowal testowac warunki/predkosci kiedy jest ten sajgon ...

Opublikowano

nie powinny występować niezależnie od prędkości. Raczej tarcze będą krzywe. Może być też coś z oponami (źle wywarzone, uszkodzone), bo drążki kierownicze to raczej nie.

Opublikowano

Sprawdź czy masz koła wyważone oraz czy tarcze nie mają bicia lub wżerów od środka. Szukaj gdzieś w tych okolicach.

Opublikowano
  • Autor

Dzieki za wskazowki, pojade na wulkanizacje znow .... a powiedzcie jeszcze zielonemu, czy mozna stwierdzic czy tarcze sa krzywe od razu po zdjeciu kol, czy tez trzeba wszystko rozbierac ??

Opublikowano

powiedzmy że można, ale najpewniej byłoby wrzucić na tokarkę i zakręcić :wink:

Opublikowano

Piasta też może być krzywa.

Wysłano z Tapki.

Opublikowano

Tylko wiarygodna jest tokarka. W dodatku można przytoczyć,jak jest z czego.

Opublikowano

Kiedyś miałem krzywe tarcze i wystarczyło pojechać na stację diagnostyczną i gościu powiedział o co chodzi.

Opublikowano
Kiedyś miałem krzywe tarcze i wystarczyło pojechać na stację diagnostyczną i gościu powiedział o co chodzi.

Z ciekawości to co Ci powiedział?

Opublikowano
  • Autor

Właśnie, właśnie, bo na stację szybciej niż na warsztat ... Tylko że zakładając że coś odczuwalne jest od 70 w górę, to na diangostycznej to wykryją ?

Opublikowano

Na diagnostyce ja sprawdzał hamulce to pamiętam że spojrzał na komputer ze słupkami i od razu wiedział że któraś tarcza była krzywa. To sam stwierdził bez mojej podpowiedzi, pomimo tego że czułem iż tarcza jest walnięta. nie kosztuje to dużo a lepiej tam pojechać niż do warsztatu gdzie będą chcieli od razu naciągać na kasę

Opublikowano

Raczej na 99% tarcze, błąd przy montażu (źle osadzone, krzywo, niedoczyszczona piasta itp.), ewentualnie błąd przy docieraniu (przegrzane, zalane), zrobić pomiar bicia tarczy i wszystko się wyjaśni.

Opublikowano
  • Autor

Wlasnie chyba nie bardzo, bo mi nie telepie kiera przy jezdzie, do 220 i jest ok... , lekko coś czuć ale to zależy juz chyba od nawierzchni no I nie wierze ze na kierze nie będzie czuc delikatnych drgan jadac 150...

Natomiast niefajnie jest przy hamowaniu, czasami drga, czasami telepie ze boje sie ze odpadnie kiera, a czsami nic nie czuje na kierze ale czuje ze te drgania są ale na poziomie kół i hamulców bez przenoszenia na kiere... Jutro jadę na stacje... Dziękuję

Opublikowano
Panowie, mam pytanie z natury dziwne/noobowe - czy drgania kierownicy przy hamowaniu nie powinny nigdy mieć miejsca ? Czy też zależnie od nawierzchni czy może prędkości czy też siły hamowania, czasami kierownica może wpaść w rezonans/drgania ?

Jeszcze nie ustaliłem konkretnie warunków, w których występują te najsilniejsze - wtedy kiera naprawdę telepanie jakby miała odpaść, występuje to bardzo rzadko ale jednak i tylko przy hamowaniu, zarówno lekkim jak i mocnym - zwykle są one lekkie ale dobrze wyczuwalne na kierownicy (nie widać telepiącej kiery). Wydaje mi się, że w zakresie 100-130 najczęściej... ale najgorsze że nie dzieje się to ciągle ...

Tarcze i klocki wymieniane na nówki 4miechy temu, lekkie drgania chyba zawsze były, ale te co kierownica napierdziela jakby miała odpaść to dla mnie nowość (chcę wierzyć że to od nawierzchni...) ...

jak masz nowe tarcze od 4 miesięcy to jest to wysoce prawdopodobne że je pokrzywiło. Jeżeli zamontowałeś tarcze budżetowe, to musisz liczyć się z tym że z niższą ceną idzie naprawdę niższa jakość. Akurat w przypadkutarcz to się sprawdza. Wystarczy że w krótkim okresie po zamontowaniu mocno je rozgrzałeś i wjechałeś a następnie schłodziłeś np wjeżdżając w kałuże, albo na myjnię...byle co oby było mocno wilgotno i masz w przypadku tanich tarcz rozhartowanie materiału. I się robi jak plastelina pod wpływem ciepła. Niestety, dobrze hartowana twarda stal kosztuje.

Opublikowano
  • Autor

Otto zimmermany...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.