[B5 AFN] Kontrolka świec żarowych
0

64 postów w tym temacie

hej

i mam kolejne pytanko teraz odnośnie mojego autka :smile:

po włączęniu zapłonu nie zapala się kontrolka świec żarowych

wszystkie inne tak tylko nie ta

bez znaczenia na temp. silnika (czyli nawet po nocy) po prostu nie zapala się

co może być przyczyną :?: poza np. przepaleniem się żarówki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

anie mrygnie Ci przez chwile po przekręceniu kluczyka???? jak jest powyżej chyba 5 stopni to juz się niepowinna zapalać

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    jak jest powyżej chyba 5 stopni to juz się niepowinna zapalać

nie chyba a napewno nie powinna sie zapalać bo co tu grzać :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    jak jest powyżej chyba 5 stopni to juz się niepowinna zapalać

nie chyba a napewno nie powinna sie zapalać bo co tu grzać :wink:

ona sie zawsze zapala nawet jak silnuk jest goracy.pewnie sie przepalila jednak zarowka :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    u mnie tylko błyśnie i od razu gaśnie

zgadza sie ale zawsze zapali!!!! :grin:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    u mnie tylko błyśnie i od razu gaśnie

zgadza sie ale zawsze zapali!!!! :grin:

Dokłdnie :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    anie mrygnie Ci przez chwile po przekręceniu kluczyka???? jak jest powyżej chyba 5 stopni to juz się niepowinna zapalać

chodzi o to ze nawet nie mrygnie

czy to będzie przepalona żarówka :?:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

chodzi o to ze nawet nie mrygnie

czy to będzie przepalona żarówka :?:

najwyrazniej

a moze masz benzyniaka i tej kontrolki tam nie ma :mrgreen: ehheheheh :razz:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

najwyrazniej

jak na razie leje rope to chyba raczej TDi :lol:

czy wielką filozofią jest wydobycie licznika aby dostać się do owych kontrolek :?:

no i oczywiście w jaką najpierw żaróweczkę się zaopatrzyć :?:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

najwyrazniej

jak na razie leje rope to chyba raczej TDi :lol:

czy wielką filozofią jest wydobycie licznika aby dostać się do owych kontrolek :?:

no i oczywiście w jaką najpierw żaróweczkę się zaopatrzyć :?:

licznik wyciagniesz bez problemu.sam to robilem kilka dni temu bo zarowka sie spalila.1,2 w 12v zarowka R5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    hej

i mam kolejne pytanko teraz odnośnie mojego autka :smile:

po włączęniu zapłonu nie zapala się kontrolka świec żarowych

wszystkie inne tak tylko nie ta

bez znaczenia na temp. silnika (czyli nawet po nocy) po prostu nie zapala się

co może być przyczyną :?: poza np. przepaleniem się żarówki

swieczki w silniku TDI grzeja gdy temp jest ponizej 5 stopni ..... a teraz jest chyba zawsze powyzej ... wiec ne ma grzania ;-) ..... co do samej kontrolki to prawdopodobnie przepalila Ci sie zaróweczka w zegarach ...... generalnie powina mrygnac chocby na ulamek sekundy .... ale np. w B4 TDI w niektorych egzemplarzach mrygala na chwileczke a w niektorych pojawiala sie dopiero gdy temperatura wymagala grzania swiec zarowych ....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hej hej. ja też mam pytanko co do świec jeżeli to jest ten zawijas pomarańczowy ;) bo jak auto jest zapalone i stoi to zaczyna migać, przy jeżdzie już tego nie ma. a dziś to nawet jak jechałem koło 100kph na 5 biegu czyli koło 1tyś obrotów to też zaczeła migać :!: nie wiem co to:/ może ktoś wie??;>

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

kontrolka świec żarowych była zaadoptowana jako check i moze to oznaczać wiele błędów,podepnij sie pod vagai zobaczysz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    hej hej. ja też mam pytanko co do świec jeżeli to jest ten zawijas pomarańczowy ;) bo jak auto jest zapalone i stoi to zaczyna migać, przy jeżdzie już tego nie ma. a dziś to nawet jak jechałem koło 100kph na 5 biegu czyli koło 1tyś obrotów to też zaczeła migać :!: nie wiem co to:/ może ktoś wie??;>

100kph jadąc masz koło 1tyś obrotów....... czyli 200kph masz przy 2tyś obrotów.......czy to nie dziwne??? Może obrotomierz Ci przekłamuje.........

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    100kph jadąc masz koło 1tyś obrotów....... czyli 200kph masz przy 2tyś obrotów.......czy to nie dziwne??? Może obrotomierz Ci przekłamuje.........

hehe. przy 100kph mam 1100obrotów około :P i to na piatym biegu. ale przy 200kph mam już ponad 4tyś obrotów więc chyba mnie nie okłamuje obrotomierz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no i wszystko jasne

spalona była zaroweczka

wymieniona i teraz po włączeniu zapłonu zawsze na sekunde zapali sie :mrgreen:

dziekowac all

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    kontrolka świec żarowych była zaadoptowana jako check i moze to oznaczać wiele błędów,podepnij sie pod vagai zobaczysz

To znaczy że jak zaczyna migać u mnie po 30 sek i VAG wskazuje błąd 1044 - jest dobrze ? tzn źle , ale pokazuje prawidłowo, najpierw trzeba znać wartość (kod) którą trzeba wpisać do "soft coding " przy sprawdzaniu sterownika silnika. Tak jest chyba w moim przypadku. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dokładnie, jest jakiś błąd i ona to sygnalizuje, trzeba sprawdzić co ten błąd oznacza i to powinno w poszukiwaniu przyczyny

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ok. skoro ten Vag ma pomóc to kaj sie można podpiąć do niego?? czy zwykły elektryk może mieć dostęp do niego?? a może planujecie jakiś spocik w którym mógłbym wziąć udział i byście mnie podpieli ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam posiadam A4 1.9 TDI AHU (90PS) i nie posiadam takowej kontrolki jak to mozliwe przy przekreceniu zapłonu załacza sie imobilaizer, abs olej i cos tam jescze i zawse krece nawet jak wsiade i nie czekam na zgasniecie kontrolek i zapala bez problemu, jak to mozliwe moze tez mam spalaona kontrolke??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    jak to mozliwe moze tez mam spalaona kontrolke??

Pierw powinienes zajzec do zegarow, a dopiero pozniej pytac na forum. :twisted:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no nie bardzo rozumiem wlasnie chyba po to jest to forum zeby sie czegos dowedziec, a co jak w tym modelu akurat nie ma takiej kontrolki, wlasnie chodzi o to ze chce sie zapytac czy moze ktos ma tdi ale nie zapala sie mu kontrolka - takie odpowiedzi typu "zagladnij se kolesiu do kontrolek" nie sa za bardzo na miejscu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

arto19, a co mozna CI poradzic.

Zajzyj lub sie przyjzyj i jesli nie bedziesz mial wtedy bedziemy myslec.

tak to mozemy sobie gdybac.

Ja Ci tylko powiem, ze nie widzialem A4 bez tej kontrolki.

Musi byc bo ona tez komunikuje o bledach.

Wiec do autka i do dziela, a nei czekasz az ktos ci napsize,z e masz spalona kontrolke.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    i nie posiadam takowej kontrolki

To raczej mało możliwe. :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    i nie posiadam takowej kontrolki

To raczej mało możliwe. :lol:

nie raczej a na pewno, musi być nawet w starym małym 20 letnim Peugeot miałem :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dzisiaj stało mi sie takie cos...odpalilem normalnie przejechałem jakies 500m do skrzyzowania i wrzucam 1bieg a samochod nie chce jechac(tocze sie wolno),obroty na poziomie 1100 obr/min...zjechałem na bok,zgasiłem i odpalilem po chwili i wszystko ok,ruszam i znowu to samo miga kontrolka swiec zarowych...znowu zgasilem i po chwili odpalilem i problem jakby reką odjął :shocked: juz nic nie migało i jezdzil tak jak powinien...wczoraj mialem podpinanego vaga 0 błedów...zastanawilem sie jeszcze czy to moglobyc spowodowane dzisiejsza ulewa?

dzisiaj rano to samo ale tylko raz,po ponownym uruchomieniu silnika wszystko ok co jest grane?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam mam problem z kontrolka od swiec żarowych.Na początku migała w czasie jazdy czasem, teraz prawie zawsze /po zapaleniu gasnie/a po chwili miga.Po podpieciu do komputera wyswietla błąd nastwnika dawki paliwa

.Pozatym autko jest ok .Zadnych ubytkow mocy ,kłopotow z paleniem itp.Moze ktos cos wie na ten temat naprawy, kosztow.Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ja mam tak samo jak kolega Keżor tylko ze ja po odpaleniu samochodu mam tak ze po jakiś 15 sek zaczyna mi kontrolka ze świec migać i tak jest cały czas! pod vagiem nic nie wykryło!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta