Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o pakiet zakupy w bagażniku avant


kdawid

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do kolegów którzy mają w swoich autach zamontowany pakiet zakupy (czyli taśmę i haczyki do powieszenia siatek).

Chodzi mi o to czy da się zdemontować 3 haczyki które są zamontowane na rolecie? Wiem że nie można ich kupić osobno ale znalazłem zniszczoną roletę która ma te haczyki i chciałbym je przełożyć do mojej sprawnej rolety?

Czy to jest wykonalne? Czy te haczyki są przykręcane czy przynitowane?

Może ktoś już robił taką operację i podzieli się doświadczeniem?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieść jakieś przykładowe zdjęcia, nie za bardzo wiem jak o wygląda a i może też był bym chętny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zdjęć, a wygląda to tak że na rolecie od strony bagażnika jest zamocowane 3 haczyki na których można coś powiesić (np. siatki z zakupami). Haczyki są też na boczkach bagażnika, dodatkowo na prawym boczku bagażnika jest zamocowana gumowa taśma którą można przymocować bagaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezalem u siebie kompletny pakiet zakupy wiec sie wypowiem. Std roleta ma 1 centralny haczyk natomiast ta z pakietu 3 szt. Z tego co pamietam haczyki te mocowane sa w rolecie na wkretach wiec nie widzę problemu aby je przekrecic do std rolety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, w takim razie biorę się za rezanie tych haczyków do rolety.

Co do haczyka w standardowej rolecie to ja nie mam ani jednego, więc ten jeden też nie we wszystkich roletach występował.

Mam jeszcze pytanie odnośnie tego pasa z gumy który służy do mocowania bagażu - czy ktoś wymieniał samą gumę??

Wiem że można kupić cały ten pas w ASO ale jest dość drogi, ja mam naciągniętą tylko gumę i zastanawiam się czy nie można wymienić samej gumy?Widziałem że są takie na Allegro po około 2 zł za metr więc pewnie spróbuję z tym pokombinować. Może ktoś to już robił i powie co i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, w takim razie biorę się za rezanie tych haczyków do rolety.

Co do haczyka w standardowej rolecie to ja nie mam ani jednego, więc ten jeden też nie we wszystkich roletach występował.

Mam jeszcze pytanie odnośnie tego pasa z gumy który służy do mocowania bagażu - czy ktoś wymieniał samą gumę??

Wiem że można kupić cały ten pas w ASO ale jest dość drogi, ja mam naciągniętą tylko gumę i zastanawiam się czy nie można wymienić samej gumy?Widziałem że są takie na Allegro po około 2 zł za metr więc pewnie spróbuję z tym pokombinować. Może ktoś to już robił i powie co i jak?

moja pomylka. zwykla roleta nie ma haczykow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat posiadam takową roletę z haczykami na zakupy oraz ten pas gumowy z prawej strony ale szczerze to ani razu nie korzystałem ani z haczyków ani z tego pasa:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat posiadam takową roletę z haczykami na zakupy oraz ten pas gumowy z prawej strony ale szczerze to ani razu nie korzystałem ani z haczyków ani z tego pasa:decayed:

Ja na razie kupiłem boczki i jeszcze ich nie zamontowałem, więc do końca nie wiem jak to będzie się sprawdzać. Ten pas faktycznie wydaje się być mało przydatny, ale haczyki raczej się przydadzą. Można na nich np. powiesić reklamówkę zakupami i nic się nie wysypie (np. pomidory i jabłka które zawsze po powrocie zakupów są w całym bagażniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat posiadam takową roletę z haczykami na zakupy oraz ten pas gumowy z prawej strony ale szczerze to ani razu nie korzystałem ani z haczyków ani z tego pasa:decayed:

haczyki maja duze zastosowanie gdy posiadamy siatke fabryczna na zakupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam haczyki te mocowane sa w rolecie na wkretach

Takie to wkręty że aż nity... :naughty: Przynajmniej w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nity pewnie tez się da zdjąć i założyć nowe. Ja co prawda w sedanie ale zamontował pakiet zakupy i jest to jedno z najfajniejszych ulepszeń jakie dołożyłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nity też bez problemu można rozwiercić i przynitować ponownie do nowej rolety więc to faktycznie żadne problem.

Kolego turzol mógł byś wyjaśnić dokładniej jak można użyć tych haczyków na rolecie w połączeniu z siatką bagażnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego turzol mógł byś wyjaśnić dokładniej jak można użyć tych haczyków na rolecie w połączeniu z siatką bagażnika??

Faktycznie są zaintowane. Lepiej imho sprzedać starą roletę i kupić ori z haczykami.

Co do zdjęć pakietu zakupy są w moim wątku

http://a4-klub.pl/b6-a4-s4-73/b6-avf-avant-ebonypearl-quattro-schwarzer-himmel-solardach-;-217796/index18.html#post3488370

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po montażu haczyków i stwierdzam że nie ma najmniejszego sensu sprzedawać rolety i kupować takiej z haczykami.

Przełożenie haczyków zajęło mi niecałą godzinkę i wszystko wygląda jak w oryginale.

Nity którymi przymocowane są haczyki można rozwiercić problemu i je zdemontować.W nowej rolecie wiercimy otwory wiertłem 3mm i nitujemy haczyki nitami zrywalnymi 3x8mm. Ja jeszcze wcześniej pomalowałem nity na czarno żeby nie rzucały się w oczy. Cały problem polega na tym żeby znaleźć uszkodzoną roletę z haczykami lub same haczyki a to łatwe nie będzie.

Jak by ktoś miał jakieś pytania to chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...