Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubywa płyn - co to za element?


GPRally

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie: zauważyłem ostatnio, że ubywa płynu chłodniczego. Wyciek jest gdzieś z tyłu silnika - mokra jest skrzynia z góry.

Czy jest prawdopodobieństwo, że to króciec? Czy coś innego.

Co to za element - zaznaczony na czerwono na zdjęciu? (od spodu jest cały mokry z płynu).

Dzięki za odp.

20140626_121855.jpg

20140626_121905.jpg

20140626_122034.jpg

20140626_122958.jpg

20140626_123017.jpg

---------- Post dopisany at 17:14 ---------- Poprzedni post napisany at 13:16 ----------

Jeszcze znalazłem jedno zdjęcia - głowica z tyłu.

Obok króćca - jest element na trzech śrubach (zaznaczone na zdjęciu). Co to za element jest tam przykręcony?

Wydaje mi się, że to tam cieknie, chyba, że spod króćca i ścieka przy tym elemencie?

I jeszcze pytanie - wymiana samego króćca jest bardzo uciążliwa? Czy pomimo trudnego dostępu da się to jakoś w miarę zrobić szybko i sprawnie?

Pozdrawiam

Grzesiek

---------- Post dopisany at 17:16 ---------- Poprzedni post napisany at 17:14 ----------

1008496001.jpg

Zdjęcie z tyłu głowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie krociec poszedl .taka przypadlosc naszych audiczek .wymiana znosna ale w miare latwo

.zrobisz sam

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waz suchy? u mnie byl walniety oring ktory siedzial w wezu

Waz suchy wlasnie. Gdzieś jest przeciek chyba na oringu albo sam króciec może pękł ze starości.

No nic trzeba będzie się jakos uporać.

Aaaa i jeszcze jedno - w ASO mi powiedzieli, że króciec nie występuje jako tako sam i że jest w komplecie z dolnym wężem chłodnicy......za384zł brutto!!!!! ?????

A z tego co poczytałem po necie można taki króciec sam kupić osobno.... dziwne?

Chyba, że osobno sam króciec tylko jako zamiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mam zamienik .niewielkie pieniadze kosztuje

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meyle to gowno za wygorowana cene .mialem termostat tej firmy i po 2 miesiacach szlak go trafil 350 zl w bloto

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krociec bedzie dobry z meyle

nr oryginalu AUDI 06B 121 132 E

numer meyle 1002260012 cena 35 zeta

KRÓCIEC WODY AUDI A4 B6 1.8T "00- PROMOCJA !

zobacz czy to taki sam bo teraz pewien nie jestem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki, będę coś szukał.

A ten element obok przykręcany na 3 śruby to co to jest?

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten element obok przykręcany na 3 śruby to co to jest?

Zawór kombinowany podłączony do pompy sai, coś podobne do egr-u

On fizycznie nie jest połączony z płynem więc na pewno z niego nic nie cieknie

4356384603

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten element obok przykręcany na 3 śruby to co to jest?

Zawór kombinowany podłączony do pompy sai, coś podobne do egr-u

On fizycznie nie jest połączony z płynem więc na pewno z niego nic nie cieknie

http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/43/56/38/46/4356384603

OK. Dzięki bardzo. Króciec zamówiony - 60zł brutto oryginał udało się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzyj tam silkonu do wysokich temp, i zapomnisz o temacie całkowiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzyj tam silkonu do wysokich temp, i zapomnisz o temacie całkowiecie

Zapomniałem napisać. Króciec zmieniony. Problem ubytków płynu rozwiązany.

Generalnie sam króciec wyglądał nie tak źle, ale miał lekkie wżery i mikropęknięcia przy oringu i tam była nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mechanik wymieniał ten króciec z 3 dni temu. Sam króciec 15zł kosztował ale jakość pewnie bez szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wymieniałem sam na ori z ASO i po założeniu ciekło jeszcze bardziej niż przed... Wyjąłem spowrotem i podszlifowałem te uchwyty z tulejkami, żeby bardziej środek dociskało z oringiem ( w golfie mk 2 miałem to samo z obudową termostatu). Po tym zabiegu dopiero jest ok. Roboty jest można powiedzieć niewiele, ale dojście masakra!!! Leżałem na silniku kilka godzin w sumie zastanawiając się jak podejść z kluczami... Ogólnie nie polecam, ale satysfakcja jest :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rok temu sie tam rozciekło kupiłem kruciec nowy za 30 zł wymieniłem i przez rok było ok.Po roku powstało w nim pęknięcie przy wyjściu na nagrzewnice. Skonczylo się na założeniu starego oryginalnego krućca z nowym oringiem plus pasta reinzosil i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku winny był dokładnie ten element (króciec wody), o który kolega pytał na początku:

IMAG0995.jpg

Ubytki w płynie chłodniczym były niewielkie, ale jednak. Z boku silnika, patrząc od strony pasażera zaraz przy przegrodzie wyraźnie widać było piękne wykwity pod tym króćcem ;)

IMAG0969.jpg

A jeśli chodzi o wymianę, to nie znajduje innych słów niż JA PIER...!! :) Kilka godzin na silniku, szarpanie się z każdym durnym wężykiem (wszystko przez lata przyklejone), na którym są te jednorazowe beznadziejne obejmy, a potem wszystko i tak bez jakiegoś lepszego widoku. Lubię pogrzebać przy aucie, ale gdybym wiedział jak to będzie wyglądać, to bym dał do mechanika i oszczędził nerwy :decayed: Sama część na allegro 35 zł, ale roboty w 3 d...

Tutaj macie gościa, który nagrał całą wymianę, chociaż filmiki wkurzające bo typ smarka i momentami nie wiadomo co pokazuje: https://www.youtube.com/watch?v=JiJ9ldDeShE. To czego nie pokazał, to że trzeba odkręcić jeszcze tą osłonę, bo jakieś rurki są mocowane na tych samych śrubach, co ten trójnik i trzeba zrobić luz żeby to zdjąć przed okręceniem trójnika :grin:

IMAG0990.jpg

Aha no i nie wiem po co demontował listwę wtrysku paliwa, nic to nie daje, więc proponuję olać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awusnia jak do cho...jest przykrecony ten krucic ? Bo odkrecilem dwie nakretki ale do tych samych pinów są przyczepione jakieś rurki . :-( i dopiero pod nimi w nakrętki trójnik . Jak je odłączyć bo tam niiiic nie widać

Edytowane przez Tiger_Mielec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...