Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeszedłem na kolejny level I zamówilem zestaw Zymola : Cleaner HDC I wosk Carbon. Z racji że troche kasy to kosztowało , chciałbym dowiedziec czy moje dotychczasowe sposoby nakładania są najbardziej optymalnie. A więc:

1. Po przygotowaniu powierzchni , glinkowaniu itp. Nakladamy Cleaner, aplikator gąbkowy, powierzchnie około 40cm x 40cm I wcieramy kolistymi ruchami po kilka rund na każde miejsce. Rozumiem że polerowanie rozpocząć od razu, bez czekania jak w przypadku wosku aż wosk zacznie "chwytac" ?

2. Wosk, powierzchnie rownież około 40 x 40, aplikator z mikrofibry, nanosimy wosk nastepnie czekamy kilka minut aż zacznie "wiązać" I wtedy polerujemy recznikiem .

Teraz zasadnicze pytanie: warto więcej wkladu pracy dać w prace z cleanerem czy woskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Siemanko. Jako że na lakierze widać już "słoneczka" to chciałbym go przepolerować. I teraz tak.

Mam w garażu 3 pasty. Jedna to Megarius Ultimate Compound, i do tego pad tricolor do ręcznej polerki.

I dwie pozostałe to pasty 3M, jedna z zielonym korkiem- Fast cut PLUS, druga to ta z czarnym korkiem, lekkościerna.

Której użyć do polerki mechanicznej, lub ręcznej? Do mechanicznej moge mieć zielony pad z 3M, lub czarną gąbke z 3M,

A do ręcznej ten pad tricolor. Na taki leeko zaniedbany lakier (świdry, małe ryski) co najlepiej zda egzamin? Na to oczywiście wosk. Jeszcze sie niezdecydowałem jaki.

Nie chce robic sobie 2 razy roboty więc wole zapytać. Oczywiście po myciu glinka :)

mleczko-polerskie-super-drobne-80349.jpg350e5ff6ce4daa66c0f1f6abf4efd632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w jakich proporcja rozrabiać piane autobrit Mega Flom w pianownicy GLoria FM10.

Próbowałem rożnych kombinacji, zawsze z ciepłą wodą i nigdy nie udało mi się uzyskać gęstej piany tylko zawsze tak mokrą.

Za każdym razem zwiększam ilość piany, jestem już na 50ml na 1l wody. Oczywiście pierw woda później piana.

Edytowane przez MaciejK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w jakich proporcja rozrabiać piane autobrit Mega Flom w pianownicy GLoria FM10.

Próbowałem rożnych kombinacji, zawsze z ciepłą wodą i nigdy nie udało mi się uzyskać gęstej piany tylko zawsze tak mokrą.

Za każdym razem zwiększam ilość piany, jestem już na 50ml na 1l wody. Oczywiście pierw woda później piana.

A może dysza spieniająca jest problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na której wkładce (dyszy) robisz próby? w zestawie jest czarna,niebieska i czerwona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nieco zaniedbany, zatem wyjaśniamy, objaśniamy

Czy profesjonaliści mogą opisać czym się rożni step1 od pełnej korekty? Może jakies zdjecie tak żeby laik zrozumial?

Jak sama nazwa wskazuje 1step jest to jedno-etapowa korekt, po której nie wymagane jest dalsze polerowanie. Osiągamy efekt dobrego stopnia wycięcia oraz wykończenia tylko w jednym etapie. Oczywiście nie zawsze tak się da, gdyż jest to uzależnione od bardzo wielu czynników.

Tylko boję się, że nie poradzi sobie z twardym lakierem audi (korekta), lecz rzekowo talerz 21mm i odpowiednie pady powinny poradzić sobie z większością przypadków. Wiem, że to nie zajawka tylko na dwa weekendy, a patrząc na wyposażenie profesjonalnych detailerów pracują i na rotacji, i na DA. Więc początek z DA, a później dokupienie rotacji, będzie dobrym pomysłem? Dopiero zaczynam swoją przygode, a to wszystko to tylko wiedza teoretyczna wyczytana na forach, czy ktoś może mnie utwierdzić w tym, że nie jestem w błędzie?

Chyba, że oprócz maszyny Lare, którą podałem jest jeszcze jakiś kandydat godny uwagi (w tej cenie).

Dzięki za przeczytanie moich wypocin

:ad:

W kwestii doboru samej maszyny nie jestem w stanie pomóc, gdyż od razu zacząłem z "wysokiego C" kupując flexa VRG. Miałem natomiast styczność z podstawową maszyną firmy Lare i jedno mogę powiedzieć - nigdy więcej ;) Są tacy, którzy tą maszyną robią korekty, ale podejrzewam że po skończonej robocie, osoby te mają taką samą stabilność w rękach co ludzie chorujący na Parkinsona.

lecz rzekowo talerz 21mm i odpowiednie pady powinny poradzić sobie z większością przypadków

Tutaj chyba wkradł się błąd bo o ile w skok 21 mm uwierzę tak w wielkość talerza już nie (przynajmniej nie w przypadku DA)

Co do radzenia sobie, to prawdą jest że każdą maszyną (oczywiście dedykowaną do tego typu zadań) można wykonać korektę. Oczywiście jednym urządzeniem zrobisz to szybciej, drugim wolniej ale finalnie powinieneś dojść do tego samego efektu. Tu również jest niestety mnóstwo zmiennych.

Witam,

Przeszedłem na kolejny level I zamówilem zestaw Zymola : Cleaner HDC I wosk Carbon. Z racji że troche kasy to kosztowało , chciałbym dowiedziec czy moje dotychczasowe sposoby nakładania są najbardziej optymalnie. A więc:

1. Po przygotowaniu powierzchni , glinkowaniu itp. Nakladamy Cleaner, aplikator gąbkowy, powierzchnie około 40cm x 40cm I wcieramy kolistymi ruchami po kilka rund na każde miejsce. Rozumiem że polerowanie rozpocząć od razu, bez czekania jak w przypadku wosku aż wosk zacznie "chwytac" ?

2. Wosk, powierzchnie rownież około 40 x 40, aplikator z mikrofibry, nanosimy wosk nastepnie czekamy kilka minut aż zacznie "wiązać" I wtedy polerujemy recznikiem .

Teraz zasadnicze pytanie: warto więcej wkladu pracy dać w prace z cleanerem czy woskiem?

z tym 40x40 to już spora przesada ;) wystarczy robić panel po panelu (dach i maskę można podzielić na dwie sekcje) i nie ma zmaczenia czy zabezpieczasz czy pzrygotowywujesz powierzchnię

Co do cleanera to dokładnie tak jak napisałeś - nie musimy czekać, natomiast wosk musi związać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki: Czy są szkolenia dla "amatorów", żeby mieć pojęcie o tym za co chcemy się zabrać? Jaki jest koszt takiego szkolenia i czy zwykły "laik" może się na nie wybrać, czy trzeba mieć wiedzę większą niż podstawowa (czyt. Internet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powloka ceramiczna czy kwarcowa jest trwalsza?

teoretycznie ceramika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powłok najkorzystniej chyba na chwilę obecną przedstawia się UNC-R od Max Protect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zblizaja sie swieta i to ma byc do mnie prezent ;D Najlepsza reczna pianownica? gloria fm 10?(do 200zl) i jaka aktywna piana do pianowniczy recznej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którego karchera kupić? K5 czy K7? Różnica cenowa jest dość spora ale czy ma przełożenie na jakoś czy wytrzymałość maszyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zblizaja sie swieta i to ma byc do mnie prezent ;D Najlepsza reczna pianownica? gloria fm 10?(do 200zl) i jaka aktywna piana do pianowniczy recznej :)

wpisz w youtube marolex pianownica przerobienie

którego karchera kupić? K5 czy K7? Różnica cenowa jest dość spora ale czy ma przełożenie na jakoś czy wytrzymałość maszyny?

nowe serie z karchera do nieczego sie nie nadają. Nie znam sie na myjkach. Wiel tylko tyle ze =stare serie hd hds sa lepsze od tych nowszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nowe serie z karchera do nieczego sie nie nadają. Nie znam sie na myjkach. Wiel tylko tyle ze =stare serie hd hds sa lepsze od tych nowszych.

HD 1090 bardzo dobra myjka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy może ktoś z Was gdzie kupić rzep taki okrągły do przyklejenia na polerkę, żeby trzymał pady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,ultimate Compound ma takie samo działanie jak HD Cleanse? Czy można zastosować najpierw ultimate , później HD a na końcu wosk zomol, czy stosowanie ultimate nie ma sensu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...