Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, przem8 napisał:
10 minut temu, K4rtm4n napisał:

Odpuść sobie AIO, jeśli nie masz sprzętu, chcesz robić to ręcznie, to po prostu porządnie zabezpiecz auto woskiem, dobrze je do tego przygotowując.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

A to myslalem, ze recznie sie to robi. Mycie, glinka, wosk ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

6 minut temu, przem8 napisał:

Jak ręcznie to ewentualnie przed woskiem megsa UC i jechać ręcznym, twardym padem ale to męka na twardych lakierach audi.

Co to ogolnie daje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, daglas napisał:

Panowie jestem laikiem jezeli chodzi o detaling ale chcialbym na wiosne jakas kuracje odmladzajaca zrobic. Nie chce dwa dni meczyc sie z twardym woskiem dlatego stawiam na cos rozpylajacego.

Ktos polecil mi produkty abdl podobno sa dobre.

Chcialbym zrobic glinkowanie pozniej pojechac tym specyfikiem

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=7139684004

No i wosk

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=7111132419

Bedzie ok czy cos zmienic ?

Jeszcze co do glinkisamego ... miekka, srednia, twarda ?

Zawsze mycie, usunięcie smoły , metalu, Glinka - wybierz miękką, cleaner i wosk, dasz radę ręcznie bez problemu, a AIO w pewnych sytuacjach to wcale nie taki zły pomysł, Auto Finesse Tripple robi robotę a można nim pojechać ręcznie zaraz po glince....

Edytowane przez FroS-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, daglas napisał:

Co to ogolnie daje ?

Usuniesz drobne rysy, można pozbyć się nawet hologramów, wydobędzie głębię ale ręce odpadają :P

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, FroS-t napisał:

Zawsze mycie, usunięcie smoły , metalu, Glinka - wybierz miękką, cleaner i wosk, dasz radę ręcznie bez problemu, a AIO w pewnych sytuacjach to wcale nie taki zły pomysł, Auto Finesse Tripple robi robotę a można nim pojechać ręcznie zaraz po glince....

Podpowiedzialbys mi jakie produkty warto zastosowac ? 

Zakladam, ze wosk ktory podeslalem jest ok.

Glinka miekka

Co do usuwania smoly ?

Cleaner ?

Auto finesse triple wlasnie obczajam na yt. Fajne to

I wosk na to ?

Edytowane przez daglas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, daglas napisał:

Podpowiedzialbys mi jakie produkty warto zastosowac ? 

Zakladam, ze wosk ktory podeslalem jest ok.

Glinka miekka

Co do usuwania smoly ?

Cleaner ?

Ten Quick Wax to kicha, posiedzi co najwyżej kilka myć, musisz szukać coś w paście jesli myslisz o powaznym zabezpieczeniu....

Glinka miękka, bardzo popularna żółta Valet Pro, ale bardzo dobre glinki ma Auto Finesse i Gyeon, do poslizgu woda z szamponem, chodz ja wole używac dedykowane produkty, smola Prickbort bardzo dobry i tani szwedzki prdukt, metal jak wolisz chyba najtańsza i też dobra opcja to ADBL Vampire Liquid, koniecznie Liquid poniewaz przez wodnista konstyencje mało go zejdzie, celner ja moge polcić Poorboys Proffesiona Polish albo AngelWax Perfect Polish, co do wosku myslę ze powtarzany jak mantra Sofft99 Fusso Coat, bardzo popularny i lubiany, bo 1.tani 2.prosty w nakładaniu 3. wytrzymały bo jak zrobisz komplet to posiedzi te 7 miechów 4. dzieki polimerom nadaje bardzo przyjemnego wyglądu co powoduje że mozna go nakładać na lato i na zime:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FroS-t napisał:

Ten Quick Wax to kicha, posiedzi co najwyżej kilka myć, musisz szukać coś w paście jesli myslisz o powaznym zabezpieczeniu....

Glinka miękka, bardzo popularna żółta Valet Pro, ale bardzo dobre glinki ma Auto Finesse i Gyeon, do poslizgu woda z szamponem, chodz ja wole używac dedykowane produkty, smola Prickbort bardzo dobry i tani szwedzki prdukt, metal jak wolisz chyba najtańsza i też dobra opcja to ADBL Vampire Liquid, koniecznie Liquid poniewaz przez wodnista konstyencje mało go zejdzie, celner ja moge polcić Poorboys Proffesiona Polish albo AngelWax Perfect Polish, co do wosku myslę ze powtarzany jak mantra Sofft99 Fusso Coat, bardzo popularny i lubiany, bo 1.tani 2.prosty w nakładaniu 3. wytrzymały bo jak zrobisz komplet to posiedzi te 7 miechów 4. dzieki polimerom nadaje bardzo przyjemnego wyglądu co powoduje że mozna go nakładać na lato i na zime:) 

A co z tym  Auto Finesse Tripple bo po filmikach na necie widze, ze wszyscy to recznie nakladaja. To sie uzywa jako cleanera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, daglas napisał:

A co z tym  Auto Finesse Tripple bo po filmikach na necie widze, ze wszyscy to recznie nakladaja. To sie uzywa jako cleanera ?

Nakładają bo to bardzo fajny produkt i da rade to zrobić ręcznie, to jest własnie AIO czy "ALL IN ONE" nakładasz to po glince, działa jak cleaner z tym że ta pasta oczyszcza i odzywia lakier i ma w sobie wosk, naturalna carnaube co może byc minusem bo nie posiedzi na lakierze zbyt długo no alenie trzeba woskowac i kłaść clenaera, zawsze jak osłabnie można nalozyć inny naturalny wosk dla podbicia tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, FroS-t napisał:

Nakładają bo to bardzo fajny produkt i da rade to zrobić ręcznie, to jest własnie AIO czy "ALL IN ONE" nakładasz to po glince, działa jak cleaner z tym że ta pasta oczyszcza i odzywia lakier i ma w sobie wosk, naturalna carnaube co może byc minusem bo nie posiedzi na lakierze zbyt długo no alenie trzeba woskowac i kłaść clenaera, zawsze jak osłabnie można nalozyć inny naturalny wosk dla podbicia tematu

Kumam juz wszystko. Dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Zaczynam przygodę z detailingiem na zewnątrz auta i komorze silnika. Lakier mam w kiepskim stanie, dużo smoły brud. Chce się za niego zabrać. Wczesniej tylko myjka pod tesco więc pewnie zdajecie sobie sprawę jak wygląda hehe.

Mam tak:

1) Glinka meguariusa

2) Wosk caranbua meguariusa

3) Tenzi Quick detailer

4) Tenzi truck aktywna piana do czyszczenia komory silnika

Proszę o info co potrzebuje jeszcze, nie mam polerki i maszyn więc wszystko ręcznie. Na pewno ręczniki z mikrofibry. Jaka chemia na deironizacje i oczyszczenie lakieru i felg ? Jaka kolejność ? Dziękuję z góry.

 

Edytowane przez Gac3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, FroS-t napisał:

Przecież wszystko masz w postach wyżej .....:facepalm:

A no faktycznie. Dziękuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos uzywa kosmetykow RR Custom? Warto je kupic? Mam na mysli ogolnie marke, a nie konkretny produkt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos uzywa kosmetykow RR Custom? Warto je kupic? Mam na mysli ogolnie marke, a nie konkretny produkt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mam preparat do felg i jest oki, w tym sezonie zamierzam testować.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam preparat do felg i jest oki, w tym sezonie zamierzam testować.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka



A jak w porownaniu do Tugi lub ADBL?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z RRC

Piana aktywna - jak na neutralne ph, zaskakująco dobrze domywa porównując np. do ADBL

Żel do felg również potwierdzam

Fajne mają również dressingi do plastików w wersji gloss i mat

Reszta bez szału


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z RRC

Piana aktywna - jak na neutralne ph, zaskakująco dobrze domywa porównując np. do ADBL

Żel do felg również potwierdzam

Fajne mają również dressingi do plastików w wersji gloss i mat

Reszta bez szału


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka




Dzieki za opinie ;):good:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z RRC

Piana aktywna - jak na neutralne ph, zaskakująco dobrze domywa porównując np. do ADBL

Żel do felg również potwierdzam

Fajne mają również dressingi do plastików w wersji gloss i mat

Reszta bez szału


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka




Dzieki za opinie ;):good:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, muunv napisał:

Czy ktos uzywa kosmetykow RR Custom? Warto je kupic? Mam na mysli ogolnie marke, a nie konkretny produkt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Daj se siana......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...