Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ktoś ogarniał temat żółtego podświetlenia tablicy? Kupiłem klape USA i lampki strasznie żółte są.
Poratuje ktoś jakimś patentem na doczyszczenie tego?

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Wyświetleń 280,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

czy D-TOX Iron&Fallout Remover od Shiny Garage mogę bezpiecznie użyć na całym aucie ? czy zostawia jakieś ślady na uszczelkach?

Opublikowano

Witam. Czy ktoś z kolegów stosował wosk który jest na foto?

Chcę umyć autko z glinkowaniem, potem ADBL QD1 quick detailer i na koniec wosk taki jak na foto. Czy takie połączenie jest ok?

 

 

20180321_164937-600x1067.jpg

Opublikowano
39 minut temu, resiak82 napisał:

potem ADBL QD1 quick detailer

A po co QD przed woskiem? Po glince można przejechać lakier IPA i potem wosk. QD dopiero jak zacznie słabnąć powłoka.

Opublikowano
16 minut temu, przem8 napisał:

A po co QD przed woskiem? Po glince można przejechać lakier IPA i potem wosk. QD dopiero jak zacznie słabnąć powłoka.

Czyli po glinkowaniu odtłuścić  lakier i na to wosk? A co sądzisz o tym wosku? Do mycia używam szamponu ADBL

Edytowane przez resiak82

Opublikowano

 Nie używałem ale ten wosk należy raczej do tych dobrych i polecanych. Kiedyś wahałem się między tym, a coli ale ostatecznie wybrałem coli 476.

Edytowane przez przem8

Opublikowano
Witam. Czy ktoś z kolegów stosował wosk który jest na foto?
Chcę umyć autko z glinkowaniem, potem ADBL QD1 quick detailer i na koniec wosk taki jak na foto. Czy takie połączenie jest ok?
 
 
20180321_164937-600x1067.thumb.jpg.091ae57d9643a4d709f47869850e6b92.jpg
Dobry będzie, tylko nigdy QD przed woskiem, zawsze po :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
6 minut temu, K4rtm4n napisał:

Dobry będzie, tylko nigdy QD przed woskiem, zawsze po :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

ok, dzięki

Opublikowano

A czy można zaraz bezpośrednio po zastosowaniu wosku użyć na to QD1? Będzie wtedy lepszy efekt czy raczej to nic nie da? Zawsze po myciu auta stosowałem właśnie QD1 i ogólnie fajnie to wyglądało

Opublikowano
A czy można zaraz bezpośrednio po zastosowaniu wosku użyć na to QD1? Będzie wtedy lepszy efekt czy raczej to nic nie da? Zawsze po myciu auta stosowałem właśnie QD1 i ogólnie fajnie to wyglądało
Możesz, ale sam osobiście nie widzę w tym sensu, lepiej dac woskowi się utwardzic i porządnie związać z lakierem. Qd stosuj po prostu po każdym myciu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Nie znam się za bardzo na tym a więc wole zapytać:

1. Mycie auta (na dwa wiadra)

2. Osuszenie

3. Glinkowanie

4. Odtłuszczenie IPA

5. Ponowne mycie

6. Osuszenie

7. Wosk

Czy takie zastosowanie będzie OK?

Opublikowano

Po IPA nie myjesz kolejny raz tylko po glinkowaniu.

Opublikowano
1 minutę temu, przem8 napisał:

Po IPA nie myjesz kolejny raz tylko po glinkowaniu.

Ok dzięki. W weekend atak

Opublikowano

Sorka, że tak męczę, ale na forum wyczytałem, że stosuje się cleaner :huh: Jaka jest różnica między nim a IPA? Co lepiej zastosować? Jakieś konkretnie firmy tych kosmetyków możecie podać?

Opublikowano

IPA odtłuszcza powierzchnię, a cleaner dodatkowo jeszcze oczyszcza. Jeśli chodzi o dobór cleanera to nie pomogę, bo nie używam :P

Opublikowano
4 godziny temu, resiak82 napisał:

Sorka, że tak męczę, ale na forum wyczytałem, że stosuje się cleaner :huh: Jaka jest różnica między nim a IPA? Co lepiej zastosować? Jakieś konkretnie firmy tych kosmetyków możecie podać?

Kolego zobacz kilka stron do tylu wszystkie etapy masz opisane po koleji :hi:

Opublikowano

Panowie czy wystarczy przed woskowaniem zastosować tylko cleaner czy IPA  też jest wskazany? Jakie produkty najlepiej polecacie przed Poorboy's Natty's Blue? 

Czym najlepiej się pozbyć naklejki przezroczystej  z lakieru pod antenę CB? 

Edytowane przez resiak82

Opublikowano

Zadajesz kolejne pytanie na które odpowiedź padła w tym temacie co najmniej kilka razy. Poświęć chwilę i przeczytaj kilka, a nawet kilkanaście stron wstecz, a żaden z etapów mycia auta nie będzie dla Ciebie juz tajemnica.

Edytowane przez Onyks

Opublikowano
23 godziny temu, resiak82 napisał:

Witam. Czy ktoś z kolegów stosował wosk który jest na foto?

Chcę umyć autko z glinkowaniem, potem ADBL QD1 quick detailer i na koniec wosk taki jak na foto. Czy takie połączenie jest ok?

 

 

20180321_164937-600x1067.jpg

Pod ten wosk kup sobie Poorboys QD+, który ma carnaube w sobie, będzie lepiej podbijał.

Edytowane przez hejneken

Opublikowano
2 godziny temu, hejneken napisał:

Pod ten wosk kup sobie Poorboys QD+, który ma carnaube w sobie, będzie lepiej podbijał.

Dzięki, jak mi się skończy ADBL QD1 quick detailer to spróbuję Poorboys QD+. Zakupiłem cleaner Poorboy’s Proffesional Polish, który chcę zastosować przed położeniem wosku. Mam nadzieje, że efekt będzie fajny :banan:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.