Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

dostałem info z firmy która prowadzi renowacje miedzy innymi skór... mówia że bardzo dobre sa produkty do uzytku domowego do foteli i kanap skórzanych hmm co o tym myslicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Domyslalem sie ze wieczne to nie bedzie ale jedno mycie i to bez chemii na.bezdotyku i cała robota poszla sie wietrzyc... myslalem ze 2-3 mycia to wytrzyma. Dobra dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyslalem sie ze wieczne to nie bedzie ale jedno mycie i to bez chemii na.bezdotyku i cała robota poszla sie wietrzyc... myslalem ze 2-3 mycia to wytrzyma. Dobra dzieki za odpowiedz.

Megs tylko wypełnia przy ręcznej robocie na vagach niestety.

Wysłane z mojego GT-I9070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali poprzednicy, niestety bez dobrze "WYPOLEROWANEJ" powierzchni woski itp nic nie dadzą albo zamaskuja rysy na krótko, proponuje zamiast wydawać na woski i inne Aio Odłożyć na korektę a potem dbać i używać Quick detailera po każdym myciu i auto Będzie lala przez długi czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piorę ręcznie mydłem i wodą a takie mniej puszyste juz bardziej zdarte w pralce w proszku ( używam ich np do skóry i plastikow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez w wodzie z mydlem ale czasem sie dobrze nie dopierze, slyszalem ze sa jakies specjalne srodki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to juz zalezy, czasem wystarczy cleaner, a czasem niestety trzeba posuwac sie az do papieru sciernego i pelnej korekty na tym kawalku.

dzieki kolego za odpowiedzieć ale powiem szczerze że po pierwszym dokładnym myciu auta nie widzę już tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie byly to wzery a nie domyty lakier :nabijasie:

Gówienko trochę leżało zanim zmyłem , w weekend umyłem pożądnie auto i własnie tego nie widzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym usunąć zamglenie na reflektorach? miałem rysy na lampach usunęłem je za pomocą papierów na mokro o różnych gradacjach rysy zniknęły a lampy stały się bardziej zamglone niż przed usuwaniem rys, polerowałem ręcznie gąbką tricolor za pomocą plastx pomogło nie wiele, zastosowałem pastę g3 też tą gąbką i też niewiele. Może za krótko to wykonywałem ile mniej więcej muszę tą gąbką jeden reflektor polerować?


dam radę to ręcznie wogóle ogarnąc czy tylko maszynowo za pomocą plastx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie recznie ale wymaga to duzo pracy. Nikt nie powie 2h czy 5h, az beda idealnie klarowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za pomoc chodziło mi o taką właśnie odpowiedź ile to może w przybliżeniu trwać stan ocenie sam ale myślałem że coś nie tego z tymi lampami jest albo ja coś źle robię


i przy używaniu plastx muszę moczyć gąbkę i lampę jak to się robi przy polerowaniu maszynowym lakieru czy przy ręcznym polerowaniu nie muszę tego robić bo raczej nie mam takiej pary w łapach żebym plastik był w stanie przypalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam.

Griffe mam małe pytanko, Posiadam obecnie taki zestaw :

mycie szamponem

Chemical Guys Super Foam-maxi Suds

Po osuszeniu:

POORBOY’S WORLD Black Hole Show Glaze

Ręczne polerowanko i następnie

POORBOY’S WORLD Natty’s Paste Wax – BLUE

Lecz z tego co wyczytałem z postów, przydał by się cleaner oraz może jakiś inny wosk pod cleaner. Jakieś propozycję ??

Kolor - grafitowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jakby kilka drog. Najlepsza bedzie, po myciu - nie musisz osuszac i uzywasz glinki (do poslizgu woda a szamponem) - myjesz raz jeszcze, osuszasz. stosujesz Poorboy's World Professional Polish - bardzo dobry cleaner i na to BH i Nattys - fajny zestaw, niezle efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź :)

Co do użycia glinki, mógł bym prosić o jakieś małe porady co do używania? Nie chciałbym narobić sobie więcej pracy niż mam :naughty: . Kiedyś już używałem ale zabrało mi to duuużo czasu gdyż bałem się ze porysuje lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...