Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem do osuszania takie ręczniki - (link) i jestem Mega zadowolony .

http://showcarshine.pl/1677-showcarshine-microfiber-mr-dryer-1200gsm-70x40.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, jakieś sprawdzone kosmetyki do czyszczenia i konserwacji tapicerki skórzanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, czy macie coś sprawdzonego do zabezpieczenia felg aluminiowych? :eusathink:

Czy stosujecie coś do takiego typu powierzchni?

Edytowane przez simplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych np. wosk FK 1000 HiTemp, z droższych PA 360 Radius albo nawet SWISSVAX AUTOBAHN.

Z nieco trwalszych i znacznie droższych powłoki kwarcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomożecie stworzyć jakiś zupełnie podstawowy zestaw kosmetyków dla zielonych w temacie? Żeby był dobry stosunek jakości do ceny i nie za dużo roboty - auto swoje lata ma, lakier swoje przeszedł, nie ma sensu ładować kasy w kosmetyki, które już nie dadzą takiego efektu jak przy świeżych modelach. Chcę po prostu dbać o to co jest i myć sam w wolne weekendy a nie karać lakier myjkami na stacjach. I dlatego pytanie - jakie kosmetyki, jakie gąbki i jak wygląda proces takiego standardowego mycia z woskiem i glinką? Na pewno to wszystko było już opisane ale ciężko było mi znaleźć taki zwykły opis. Jeśli gdzieś jest to będę wdzięczny za link. Właściwie to kiedyś coś podobnego czytałem ale teraz za cholerę nie mogę tego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych np. wosk FK 1000 HiTemp, z droższych PA 360 Radius albo nawet SWISSVAX AUTOBAHN.

Z nieco trwalszych i znacznie droższych powłoki kwarcowe.

Dziękuję :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lakier jest świeżo położony i wypolerowany, to po umyciu auta muszę czegoś użyć przed nałożeniem wosku, np. cleaner czy jest to zbędne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem pełny zabieg oczyszczania lakieru według wskazówek i położyłem FK1000 na lakier. Woda, syf itd spływa bardzo ładnie. Teraz pytanie, czy mam często płukać auto z tego co się nazbiera na lakierze? Raz pada, raz słońce - tak jak w ostatnich dniach. Mogę dla zatrzymania tego efektu płukać auto nawet codziennie, dla mnie nie problem tylko pytanie czy to nie osłabi wosku, a może pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, to już czytałem - zero chemii a jak się bardziej pobrudzi do marolex i pianka ;) Czyli zmywać zacieki po wodzie i nic się nie stanie, a co 3-4 mycia sonax BSD i będzie oki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...