Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parowanie przedniej szyby od wewnątrz.


Audi sline

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka! :hi: pisze do was z takim problemem. W ostatnim czasie po przełaczniu zapłonu i automatycznym właczeniu sie nawiewiów zaczyna mi parować przednia szyba od wewnątrz i po kilku sekundach para znika pod wpływem naporu powietrza z nawiewów. Czy jest to normalne? W moim poprzednim audi tez to mialem, lecz zbagateliwzowałem lecz teraz mam ponownie B7 i na początku takiego zjawiska nie było. Czy może na to mieć wpływ filtr kabionowy, może zapchany? Dzięki pozdrawiam :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być filtr kabinowy lub uszkodzony silniczek sterujący klapami obiegu powietrza. Zacznij od wymiany filtra i oczyszczenia puszki pod filtrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być filtr kabinowy lub uszkodzony silniczek sterujący klapami obiegu powietrza. Zacznij od wymiany filtra i oczyszczenia puszki pod filtrem

Jutro się tym zajmę. Tylko czy wpływ na to może być taki,że moja niunia niestety stoi w garażu pod chmurką. A teraz rzadko jeżdze autkiem. Może trzeba by je przewietrzyć. ?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... to w garażu czy pod chmurką?? Różne mogą być przyczyny, ale zacznij od filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak się mówi. Powiem tak : śpi pod gołym niebem. Czytałem gdzieś na innym forum, że to może być sprawa naturalna niezależna od przyczyn mechanicznych tylko pogodowych. Auto stoi , pada deszcz jednak ta wilgoć z dolu samochodu gdzies paruje, później jest znowu ciepło i tak zamyka nię koło. Powiem tak, w lato poprzednie gdzie było bardzo sucho nie miałem z tym problemów. Teraz ja, tak leje cały czas to sie pojawiło. Na pewno sprawdze ten filterek... Ale również będę obserwował stany pogodowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz zamkniętego obiegu wewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten problem i strasznie uciążliwy bo szyba na w prost mnie wo gule nie odparowywuje  w deszczowe dni, ale kazdy mi mówił ze woda sie zbiera koło akumlatora i sprawdziłem i tak naprawde jest, wody a wody tam, cała przyczyna. tylko co zrobić by tej wody tam nie było?? i sie nie zbierała? ktos pomoże ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wygrzebać liście i przepchnąć odpływ jakimś dłuższym twardym drutem.Może być bat anteny od CB lub coś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływ jest pod aku oraz w okolicy puchy kompa. Usuń zabrudzenia to woda zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod akumulatorem sa 2 otwory odpływowe, które sa czesto zabrudzone i stoi tam woda

Gdzie ten drugi odpływ pod aku?

Po demontażu stojanu akumulatora, widziałem tylko jeden odpływ.

 

Wysłane z OP3T

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...