Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciśnienie oleju zanikające kontrolka oldruck .


soczeklol123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem :(

a wiec w moim AVJ zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju , niezwłocznie zdjąłem miskę, wyczyściłem smok, wymieniłem pompę oleju i czujnik ciśnienia niestety komunikat zapala sie nadal na rozgrzanym silniku

mierząc ciśnienie na zimnym silniku jest ok 4 bar czyli w normie , jak auto jest rozgrzane przy 2000 tys obrotów ciśnienie spada do 2 bar. podejrzewam ze sa to panewki a wy jak sadzicie ? mial ktoś wczesniej taki problem ? z gory dzikie za odpowiedz :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z napinaczem ,otwiera sie juz maksymalnie i wbija blad cisnienia oleju.Sprobuj zmienic sam lancuch jest szansa ze pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 bary przy 2000 nie wskazuja na zbyt niskie.

Jest stanowczo za niskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg auto daty ciśnienie powinno wynosić 3.5-4.5bara /2000 obr/min przy rozgrzanym silniku. Przyczyne znalazłem na 2 cylindrze przytarła sie panewka główna . w przyszłym tyg wymieniam kpl panewek głównych i korbowodowych + półksiężyce centrujące . Wał nie jest porysowany więc zostaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jak sprawdzić ten napinacz czy otwiera się za mocno co ? bo mam problem z ciś. i tylko ta jedna rzecz mi została do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy - mam podobny problem... Pytanie - czy można z tym objawem "troche" jeździć ? Obecnie przebywam w Niemczech i naprawę/wymianę oleju i całą zabawę chciałbym zlecić w Polsce... Cholera ... prawie 800 km.... zbyt duże ryzyko ??? Jakie mogą być konsekwencje ???? :(:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja bym nie ryzykował ja moim po za miasto nosa nie wychylam


ja w moim w przyszłym tygodniu będę zwalał miskę i oglądał duł i zobaczę co się dzieje bo nie wieżę że po dwóch latach poszła znowu pompa a miałem zakupiony orginał .Po oględzinach się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno ... pojadę do niemieckiego ASO na diagnozę - i na weekend trzeba będzie się będzie chyba upić z rozpaczy po usłyszeniu ceny tej usługi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...