Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Autoalarm, czy w ogóle warto?


luciferion

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

moja audiczka nie posiada autoalarmu (A4 B5 2000 rok), ma tylko centralny zamek i immobilizer. Więc czym prędzej postanowiłem zakupić alarm, bo wiadomo, audiczki lubią znikać (podobno). Ale tak sobie myślę, czy sprawa jest warta zachodu? Bo jak ktoś będzie chciał ukraść samochód, to czy go powstrzyma alarm? Czy w ogóle zakładanie jakiegoś wypaśnego alarmu ma sens? Czytam o kradzieżach i właściwie nie ma alarmu, który powstrzymał by złodzieja... Na alarm chciałem przeznaczyć 600-700zł. Co wy o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z alarmem proponuje dać spokój i zrobić jakieś własne zabezpieczenie ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy alarm posiada możliwość odcięcia przynajmniej jednego obwodu i to jest jego główna zaleta. Czy warto? To zależy od pomysłu odcięcia i sposobu montażu. Ja założony na sztuke to nie ma sensu, jak wszystko fajnie poukrywane i zrobione porządnie to jak najbardziej zda to egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli radzicie, aby lepiej założyć jakiś*przycisk gdzieś ukryty do odcinania jakiegoś obwodu, niż tracić kasę na alarm, jo? Właśnie myślałem o alarmie + taki przycisk, ale z drugiej strony po co alarm i stąd wynikło moje pytanie. Dzięki za wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie rozmowy z policjantem któremu zgłaszałem już drugi raz włamanie mogę powiedzieć, że odradzał alarm sam w sobie, bo ludzie na to nie reagują, ale można sobie zrobić diodę podpuchę i taką właśnie zrobiłem. Ponadto jakieś odcięcie własnej roboty. Też właśnie się zbieram do zrobienia odcięcia, sprzęt już mam gotowy, tylko muszę znaleźć trochę czasu aby poszukać w kabelkach na co można by zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie rozmowy z policjantem któremu zgłaszałem już drugi raz włamanie mogę powiedzieć, że odradzał alarm sam w sobie, bo ludzie na to nie reagują, ale można sobie zrobić diodę podpuchę i taką właśnie zrobiłem. Ponadto jakieś odcięcie własnej roboty. Też właśnie się zbieram do zrobienia odcięcia, sprzęt już mam gotowy, tylko muszę znaleźć trochę czasu aby poszukać w kabelkach na co można by zrobić...

Jo, doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że ludzie nie reagują na dźwięk alarmu (stąd też m.in. moje wątpliwości co do zasadności zakładania alarmu) i właśnie myślałem o diodzie co by odstraszać raczej żulków, którzy postanowili by się przespać w aucie (zdarzały się i takie rzeczy) i drobnych złodziejaszków, którzy chcieli by wyciągnąc radio lub przeszukać schowek.

Blokada sensorowa z dioda to koszt ok 35zl. Zamontowana z pomyslem bedzie skuteczna

Ja raczej zgłoszę się do profesjonalnego zakładu, bo ja leszczyk jestem w tych sprawach.

Dzięki wielkie za wszystkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada sensorowa z dioda to koszt ok 35zl. Zamontowana z pomyslem bedzie skuteczna.

Mam pytanie w temacie odciecia polecasz jakies?

Czy może jednak warto założyć alarm który i tak leży w piwnicy i do niego dać blokadę żeby za każdym razem nie bawić sie w łapanie jednym palcem masa drugim sensor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie im więcej zabezpieczeń, tym lepiej, ale jaki jest sens montować 15 blokad skoro i tak będziesz uzywał jednej lub dwóch a reszta będzie sobie jeździła. A jeżeli "zepniesz" je w jakiś mądry sposób żeby uruchamiały się razem z alarmem to i tak złodziej rozbroi alarm i zawinie ci autko. Mojemu sąsiadowi nie dalej jak dwa tygodnie temu włamali się do paska, rozwalili stacyjką podpieli kompa, pewnie obeszli immo ale nie przewidzieli że ma chłop zamontowany " pstryczek" i passat nie zmienił właściciela :decayed: Ja w swoich autach już od kilku ładnych lat mam takie blokady i nie narzekam, więc polecam i Tobie zamontować ukryty wyłącznik. Tylko nie montuj go pod mieszkiem biegów ani pod deską w okolicy kolan bo to nie ma sensu, wszyscy tam mają :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie im więcej zabezpieczeń, tym lepiej, ale jaki jest sens montować 15 blokad skoro i tak będziesz uzywał jednej lub dwóch a reszta będzie sobie jeździła. A jeżeli "zepniesz" je w jakiś mądry sposób żeby uruchamiały się razem z alarmem to i tak złodziej rozbroi alarm i zawinie ci autko. Mojemu sąsiadowi nie dalej jak dwa tygodnie temu włamali się do paska, rozwalili stacyjką podpieli kompa, pewnie obeszli immo ale nie przewidzieli że ma chłop zamontowany " pstryczek" i passat nie zmienił właściciela :decayed: Ja w swoich autach już od kilku ładnych lat mam takie blokady i nie narzekam, więc polecam i Tobie zamontować ukryty wyłącznik. Tylko nie montuj go pod mieszkiem biegów ani pod deską w okolicy kolan bo to nie ma sensu, wszyscy tam mają :grin:

Zamontuję w bagażniku:)))

GOLI ale tu masz racje znalesc odpowiednie miejsce na pstryczek hm to latwe nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm rozkminiam teraz alarm który będzie dzwonił do mnie na telefon kiedy jakaś zakazana morda wejdzie do samochodu .

Dość prosta rzecz telefon Nokia 5110 z kartą ważną rok czasu lekko spreparowany podpięty do stworzonego interfejsu wyzwalany czujnikiem ruchu.

Po kilkunastu sekundach od wykrycia ruchu w samochodzie jest już połączenia na moim komie z informacją że dzwoni AUDI :wink:

Wiem są rożnego rodzaju powiadamiacze ale maja ograniczany zasięg a to rozwiązanie trochę partyzanckie ma zasięg wszędzie i jest tanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm rozkminiam teraz alarm który będzie dzwonił do mnie na telefon kiedy jakaś zakazana morda wejdzie do samochodu .

Dość prosta rzecz telefon Nokia 5110 z kartą ważną rok czasu lekko spreparowany podpięty do stworzonego interfejsu wyzwalany czujnikiem ruchu.

Po kilkunastu sekundach od wykrycia ruchu w samochodzie jest już połączenia na moim komie z informacją że dzwoni AUDI :wink:

Wiem są rożnego rodzaju powiadamiacze ale maja ograniczany zasięg a to rozwiązanie trochę partyzanckie ma zasięg wszędzie i jest tanie

Zapodaj pozniej rozpiskę i schematy jak to połączyć moze ja u siebie to zrobie:) podpięta do alarmu razem z wyzwoleniem syreny dzwoni na kom

Wysłane z mojego "I"kalkulatora:))) za pomoca guzika i po łączach GSM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm rozkminiam teraz alarm który będzie dzwonił do mnie na telefon kiedy jakaś zakazana morda wejdzie do samochodu .

Dość prosta rzecz telefon Nokia 5110 z kartą ważną rok czasu lekko spreparowany podpięty do stworzonego interfejsu wyzwalany czujnikiem ruchu.

Po kilkunastu sekundach od wykrycia ruchu w samochodzie jest już połączenia na moim komie z informacją że dzwoni AUDI :wink:

Wiem są rożnego rodzaju powiadamiacze ale maja ograniczany zasięg a to rozwiązanie trochę partyzanckie ma zasięg wszędzie i jest tanie

Zrobiłeś już coś takiego czy dopiero planujesz? Ciekawy pomysł ale jak byś to wyłączał żeby nie dzwoniło nawet jak sam wsiadasz do auta?

Ja kiedyś myślałem żeby gdzieś głęboko w aucie zagrzebać tracker GPS podłączony do zasilania non-stop. W przypadku przemieszczenia auta wiedział bym gdzie jest. Ale zrezygnowałem bo wątpię żeby ktoś zamierzał kraść tak stare Audi ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm rozkminiam teraz alarm który będzie dzwonił do mnie na telefon kiedy jakaś zakazana morda wejdzie do samochodu .

Dość prosta rzecz telefon Nokia 5110 z kartą ważną rok czasu lekko spreparowany podpięty do stworzonego interfejsu wyzwalany czujnikiem ruchu.

Po kilkunastu sekundach od wykrycia ruchu w samochodzie jest już połączenia na moim komie z informacją że dzwoni AUDI :wink:

Wiem są rożnego rodzaju powiadamiacze ale maja ograniczany zasięg a to rozwiązanie trochę partyzanckie ma zasięg wszędzie i jest tanie

Zrobiłeś już coś takiego czy dopiero planujesz? Ciekawy pomysł ale jak byś to wyłączał żeby nie dzwoniło nawet jak sam wsiadasz do auta?

Ja kiedyś myślałem żeby gdzieś głęboko w aucie zagrzebać tracker GPS podłączony do zasilania non-stop. W przypadku przemieszczenia auta wiedział bym gdzie jest. Ale zrezygnowałem bo wątpię żeby ktoś zamierzał kraść tak stare Audi ;P

Można powiedzieć że zrobiłem zmontowałem to na szybko na biurku nie łącząc i lutując na stałe, podpinając to pod baterie z upsa. Całość działa bez problemu, choć czujnik którego użyłem jest czujnikiem od domowego alarmu - spore rozmiary musiał bym go rozmontować z obudowy a też miał by spore rozmiary więc chyba poszukam sporo mniejszego.

Generalnie układ działa w momencie kiedy wykrywany jest ruch idzie sygnał do telefonu a ten dzwoni na wcześniej zaprogramowany numer szybkiego wybierania u mnie akurat pod nr 9

Jeśli chodzi o rozłączenie to fakt głowiłem się trochę nad tym ale mam już koncepcję która nasunęła mi się jak wadziłem zabezpieczenie znajomego w B5 u niego zabezpieczenie jest rozłączane za pomocą specjalnej "cewki" lub czegoś podobnego taki mały płaski klips."AVT"

Pomyślałem że można było by go wsadzić pomiędzy telefon a obudowę telefonu ponieważ ta pastylka jest dość płaska żeby się zmieściła i w momencie wejścia do auta wystarczy że zbliżę lub połże telefon w miejsce gdzie będzie odbiornik. W moim przypadku mam na półce specjalną nakładkę antypoślizgową gdzie kładę telefon. Wystarczy położyć telefon na schowanym odbiorniku aby rozłączyć układ.

Rozłączenia układu jeszcze nie rozkminiałem na "biurku" głównie z braku czasu ale powinno to rozwiązać problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można również użyć przekaźnika opóźniającego. Po podaniu sygnału z czujki przekaźnik zaczeka, powiedzmy 5-10 sek. na rozbrojenie układu. Jeśli nie nastąpi, telefon dostaje polecenie i dzwoni w świat.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym zawsze mozna jeszcze włączyć usługę lokalizacji danego numeru i zawsze z jakas dokładnością namierzysz numer ktory leży i czeka w aucie:)

Wysłane z mojego iPad za pomocą palca wskazujacego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można również użyć przekaźnika opóźniającego. Po podaniu sygnału z czujki przekaźnik zaczeka, powiedzmy 5-10 sek. na rozbrojenie układu. Jeśli nie nastąpi, telefon dostaje polecenie i dzwoni w świat.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Taki układ opóźniający jest już w tej czujce.

Można załadować telefon do namiaru oczywiście tylko nie pomoże Ci to w zapobieżeniu przed kradzieżą a jak wstaniesz rano i okaże się że nie ma już auta to po nocy można powiedzieć że samochód będzie już rozebrany na części a telefon dostana jako bonus.

Nie ma skutecznej ochrony bo i w nocy z garażu potrafią wyprowadzić :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można również użyć przekaźnika opóźniającego. Po podaniu sygnału z czujki przekaźnik zaczeka, powiedzmy 5-10 sek. na rozbrojenie układu. Jeśli nie nastąpi, telefon dostaje polecenie i dzwoni w świat.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Taki układ opóźniający jest już w tej czujce.

Można załadować telefon do namiaru oczywiście tylko nie pomoże Ci to w zapobieżeniu przed kradzieżą a jak wstaniesz rano i okaże się że nie ma już auta to po nocy można powiedzieć że samochód będzie już rozebrany na części a telefon dostana jako bonus.

Nie ma skutecznej ochrony bo i w nocy z garażu potrafią wyprowadzić :facepalm:

Ale nie oszukujmy sie 15 letnie auto nie ukradnie prawdziwy złodziej lecz amator:) pozatym była mowa ze tel ma dzwonić i namierzać wiec od razu bedzie wiadomo ze ci furę zabierają

Wysłane z mojego "I"kalkulatora:))) za pomoca guzika i po łączach GSM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodząc w ten sposób to nie opłaca się nic robić...tylko cierpliwie czekać aż ukradną??

Nie, w tym wszystkim chodzi o to żeby choć trochę utrudnić zadanie amatorowi cudzej własności, o to by byle kto nie wsiadł i odjechał choćby do momentu braku paliwa czy stłuczki.

Jak mają ukraść to ukradną...ale mając jakieś dodatkowe zabezpieczenie mamy świadomość, że zrobiliśmy coś by temu zapobiec.

Oczywiście AC to podstawa, ale wkładu i serca włożonego nic nam nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie zapominajmy o tym że AC to jednak tylko do 10 letnich, więc B5 już się nie załapie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...