Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Oruentuje się ktoś ile mi usiądzie na kicie Vogtlanda -40? Tak 63 by było idealnie dla mnie

Kolego powinno siąść tyle ile podaje producent jeżeli wagowo dobrze wszystko dobierzesz, mi tak siadło, ale nie wiem jakie masz zawieszenie i w jakim stanie są Twoje amorki.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

powiem wam z wlasnego doswiadczenia. mialem zalozone springi eibach sportline 61cm w sumie bylo. nie polecam jesli ktos chce sobie obnizyc tak bardzo to tylko gwint bo auto na 1be a nawet ba plywa strasznie po drodze i ociera o wszelakie koleiny. max to jest -30 hr ja bym jednak po raz drugi nie zszedl ponizej -20mm orio s-line 1be/bv bo to nie ma sensu

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

U mnie po przejechaniu juz ok 10tys na Eibach pro kit i serii amorach 1BA (odboje 1BE) , siadło niżej niż u brata na Sline.
Wrażenia z jazdy- trzymanie na zakrętach o niebo lepsze, fajniej auto wygląda.
Co do jazdy po dziurach, 3 razy do tej pory zahaczyłem o nierówności, ale to kilka dołów pod rząd i na serii amorach autem zaczyna bujać aż w końcu kończy się obcierką...
No i krawężniki stały się problemem, bo na początku kilka razy zderzakiem obtarłem przód.
Podsumowując zadowolony jestem z obniżenia jak najbardziej, jak dojdzie do tego 18" felga to będzie wizualnie bajka ;)
Jedynie można by było amory wymienić na dostosowane do tego typu nastawienia , ale na serii tragedii także nie ma :)

Opublikowano

boguc, ile masz cm od ziemii do blotnika i na jakich oponach?

Mowilem wielokrotnie ze amortyzatory 1BA nie nadaja sie do obnizen.

Co najlepsze rozmawialem ostatnio z glownym importerem bilstein, ktory przekonywal mnie ze pomimo aktualnego obnizenia (siadlo na pro-kicie okolo 40-45mm) po zalozeniu amortyzatorow b6 auto pojdzie do gory.

Natomiast po zalozeniu b8 na pewno pojdzie w dol bo maja skrocony skok. Ponoc amortyzatory b6 dadza rade na obnizeniu -30mm, maja bardzo duza wypornosc w porownaniu do ori amorow

Macie jakies zdanie na ten temat?

Edytowane przez roman_tyk

Opublikowano

boguc, ile masz cm od ziemii do blotnika i na jakich oponach?

Mowilem wielokrotnie ze amortyzatory 1BA nie nadaja sie do obnizen.

Co najlepsze rozmawialem ostatnio z glownym importerem bilstein, ktory przekonywal mnie ze pomimo aktualnego obnizenia (siadlo na pro-kicie okolo 40-45mm) po zalozeniu amortyzatorow b6 auto pojdzie do gory.

Natomiast po zalozeniu b8 na pewno pojdzie w dol bo maja skrocony skok. Ponoc amortyzatory b6 dadza rade na obnizeniu -30mm, maja bardzo duza wypornosc w porownaniu do ori amorow

Macie jakies zdanie na ten temat?

Czy bilstein b6 czy B8 wysokość będzie ta sama skrócony skok nie ma tu nic do znaczenia . Pisałem do nich i podpora spręzyny na dole amora jest na tej samej wysokości . Z ciekawości w amorze oryginalnym s-line ta podpora jest wyżej o 0.5 cm od bilstein b6 , b8 .

Edytowane przez marcinch001

Opublikowano

ja uzyskalem informacje ze wysokosc bedzie inna z niemiec prosto od bilstein.de i od Pana Pawla Nowaka z grupy IHR

mocowania b6 i b8 sa usytuowane tak samo

chodzi o duza wypornosc amortyzatorow b6//b8 porownujac do seryjnych 1ba/be/bv auto moze isc do gory w przypadku b6

Edytowane przez roman_tyk

Opublikowano

ja uzyskalem informacje ze wysokosc bedzie inna z niemiec prosto od bilstein.de i od Pana Pawla Nowaka z grupy IHR

mocowania b6 i b8 sa usytuowane tak samo

chodzi o duza wypornosc amortyzatorow b6//b8 porownujac do seryjnych 1ba/be/bv auto moze isc do gory w przypadku b6

Jak najbardziej tak samo ale jak mi podawali wymiary dolnego mocowania to w porównaniu do serii czyli amorka 1BA , bilstein był o 1 cm nizej

a6a62e6fe30670bb.jpg

Opublikowano

aa no to co innego. Pytanie czy mocowanie sprezyny dla ori amorkow 1BA i 1BE/BV jest w tym samym miejscu czy tez moze przesuniete.

Opublikowano

Amorek 1BA - 370 mm

Amorek 1BE - 365 mm

Opublikowano
Opublikowano

Średnio w to wierzę bo niby czym mają to robić , twardością ? Tak tego się nie liczy że im twardszy amor tym wyżej bedzie stał , to bardziej spręzyny mają w tym udział .

Opublikowano

Pytanie czy zestaw eibacha z bilsteinem B8 z a4 b6 spasuje do b7? pytam bo wg katalogu B8 do b6 ma inny nr niż do b7...

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

A ja mam pytanie o geometrię kół, tzn wcześniej był zawias BA, teraz springi Eibach-30mm i amory koni str. Jaką geometrię ustawić pod ba czy pod bv/be? Bo w końcu auto poszło o 30mm w dół.

Opublikowano

Jak ostatnio robiłem geometrie to diagnosta powiedział że tylko kąty się zmienią między 1BA a 1BE a zbieżność i tak tak samo się ustawia...
Nie wiem czy miał rację , powiedziałem aby ustawiał pod 1BE , ale sam nie wiem czy dobrze zrobiłem...
Także miałem 1BA a teraz Eibach

Opublikowano

No ja właśnie też tak zrobiłem kazałem pod 1be ustawić i właśnie się zastanawiam czy to dobre rozumowanie jest.


A i czytam, że montujecie podkładki na sprężyny na dziurawe drogi-co to jest i jak wygląda? bo u mnie tył jest niżej o ok 1 cm od przodu.

Opublikowano

ec883ae5980db08dgen.jpg

POZYCJA 3

8363ebf32c4dd095gen.png

Opublikowano

Prawidłowo jest pod 1BA i Eibach ustawiać geometrię, Na to 1BE czy 1BA?

Pytam bo musze jeszcze raz jechać ustawić i chciałbym mieć pewność.

Opublikowano

Prawidłowo jest pod 1BA i Eibach ustawiać geometrię, Na to 1BE czy 1BA?

Pytam bo musze jeszcze raz jechać ustawić i chciałbym mieć pewność.

Jak masz eibach to ustaw pod 1BE

Opublikowano

A ja mam pytanie o geometrię kół, tzn wcześniej był zawias BA, teraz springi Eibach-30mm i amory koni str. Jaką geometrię ustawić pod ba czy pod bv/be? Bo w końcu auto poszło o 30mm w dół.

Jaką masz opinię o tych amorach koni str? Jak wrażenia? Auto jest dosyć sztywne? Masz porównanie z 1BE??

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Nie mam porównania z1be bo miałem 1ba. Ale wybiera fajnie nierówności sztywniejszy jest to wiadomo. miałem całą lewą stronę rozcieczoną w 1ba i po wsadzeniu koni str stwierdziłem, że lepiej amortyzuje dziury i nierówności. Także jestem zadowolony zrobiłem już na nich dobre 10k albo i lepiej.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.