Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy To jest radio Concert Cd ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Pytanie jak w temacie

Czy to jest to "sławne" radio Concert cd od a6?

concertcdzg7.jpg

concertcdzg7.f8e49bc3aa.jpg

Używałem szukaczki ale zdjęcia nie mogłem znaleść a szczerze to pogubiłem sie w tych radiach ;(

Poprostu chciałbym wkońcu miec to Cd w aucie bo juz nawet dziewczyna smieje sie z tego Gamma na kasety( w dodatku obsługuje tylko dwa głośniki):wallbash:

Czy to Concert Cd bedzie świeciło bez kombinowania z jakąkolwiek magistralą (czy jak tam sie to fachowo nazywa), i pozwoli na podłączenie wszystkich głośników?

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tak to te

Gamma ..porażka

Polecam ci Concert na kasety

z takim radie mozesz miec problemy z zamontowaniem (z tego co wiem wchodza do a4 po 2001)wiec nici

Same radio kosztuje ponad 400 PLN do tego dolicz system can bose 250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasety odpadają

nie chce kolejnego kaseciaka nawet jeśli będzie w dużo ładniejszej obudowie

Co za los.... trzeba będzie kupić radio z allegro z czerwonym podświetleniem ,gapic się jak pięknie odstaje od reszty kokpitu i czuc sie jak chłopaki z beemki ;(

aż nie do wiary że helmuty tak to wykombinowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko do znających temat. Czy to radio na zdięciu na 1 poście, Audi Concert, obsługuje 4 kanały, czy tez trzeba stosować wzmacniacz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To radio to rzeczywiście concert cd ale wygląda jak od A8 a nie A6 coś ci tu kit wciskają,

od A6 wygląda tak http://www.allegro.pl/item427797848_audi_concert_idealne.html i pasuje do B5 bez zadnych przeróbek obudowy a w twoim modelu po II lifcie bedzie śmigało z wszystkimi funkcjami bez can adaptera wystarczy pociągnąć dwa przewody od licznika do radia i uaktywnić sterowanie radia sygnałem can, cała operacja zajmuje max 1 godz. Było o tym juz nieraz, nie zadałeś sobie trudu żeby poszukać dlatego nikt sensowny ci nie chciał odpisać.

jak masz jakieś pytania to pisz na priv.

A jeszcze odpowiedź dla domelga - żadne radio concert nie ma wyjscia na 4 kanały zawsze tył jest aktywny, tak ma większość radyjek audi jak nie wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm

Też chciałbym zamonować ori radio na Cd ale widocznie w modelach przed liftowych jest wiele komplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz pełnego fisa lub obejdziesz się bez rdsu na nim to can-bus adapter załatwi wszystkie problemy, tanio dostaniesz go tu na forum u kobra7, jeśli jesteś zainteresowany to pogadaj z nim.

Concerty cd prezentują się świetnie w B5 zwłaszcza w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to radio http://www.allegro.pl/item427797848_audi_concert_idealne.html

po założeniu go do B5 po II lifcie będzie normalnie grało na wszystkie głośniki bez żadnych adapterów ???[br]Dopisany: 11 Wrzesień 2008, 20:30_________________________________________________Już prawie byłem zdecydowany poświęcic 500zł i kupić takiego concerta ale sprzedawca z allegro mi doradził,że do A4 sprzed 2001 trzeba do tego radia dokupić adapter CAN . Czy napewno takie radio Concert nie będzie chodzić bez tego adaptera CAN w A4 B5 po II lifcie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem takie radyjko u siebie i pięknie grało było podświetlenie klawiszów i grało na 6 głośników więc nie ma problemu z zamontowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie kupowałeś żadnego Adaptera CAN ???

Chcę wiedzieć na 100% czy jak kupię takiego Concerta CD to podłączę go plug&play do B5 po II lifcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem żadnego emulatora, wprawdzie będzie potrzebny wzmacniacz żeby grały tylne głośniki ale też da się to ominąć, ja nie miałem też wzmacniacza i powiem ci że mojego sprzedałem a kupiłem sobie pionka. Tak na marginesie to teraz trochę żałuje. Tak to radio wyglądało u mnie (rok 95)

radio1oi1.jpg

radio2sz5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek234 to może ja mam jakiś problem właśnie z RDS-em. Mam concerta cd, głośniczki w przednich i tylnych drzwiach i wszystko fajnie hula do momentu aż wyjadę z miasta w trase to wtedy gubi sygnał i musze co chwila wciskać scana coby mi jakąś stacje znalazł, zaznaczam że mam audi A4 B6 2002r sedan. Miałem juz montowany separator antenowy ale nie dał rezultatu, antena znajduje się w ogrzewaniu tylnej szyby, może jest tu jakiś oryginalny wzmiacniacz antenowy który nawalił bo funkcja RDS jest niby włączona, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Kry u ciebie faktycznie chyba jest problem ze wzmacniaczem antenowym, znajduje się on o ile dobrze pamiętam w tylnym prawym słupku (sprawdź na forum prawy czy lewy) musisz zdjąć ten plastik i masz go jak na dłoni.

Zobacz też czy te paski antenowe nie są przerwane, czasami ktoś cozuca ciężkiego na tylną pułkę i potrafi przerwać ale są takie specjalne kleje w sprzedaży do naprawy tego, warto też by było sprawdzić samo radio, nie masz jakiegoś kumpla z takim radiem wystarczy pilniczek do paznokci i minuta roboty. Wykluczyłbyś jedną mozliwość od razu. Myślę że nikt ci konkretnej odpowiedzi nie udzieli musisz posprawdzać sam, ja się nigdy nie zetknąłem z takim przypadkiem.

pozdrawiam

[br]Dopisany: 13 Wrzesień 2008, 20:08_________________________________________________Odp. dla Yatesa

Żadne b5 nie wyjechało z fabryki z takim radiem i bez przeróbek nie bedzie chodziłoadio.

Jeśli komuś coś działa to tylko dlatego że ktoś dokonał przeróbek już wcześniej.

Druga opcja jest taka że kupił radio które ma dolutowany kabel od podswietlenia bo to łatwo zrobić, ale radio będzie się wyłączało co godzinę, brak będzie wyświetlania na fisie rdsu i brak będzie włączania i wyłączania radia z kluczyka ale niektórym to nie przeszkadza i potem piszą że im wszystko działa. Samo radio po podpięciu będzie grało na wszytkich glośnikach jesli wczesniej też było ori bo tył musi być aktywny.

Ale ty chcesz model po II lifcie więc wystarczy przeożyc 2 kable we wtyczkach od radia i przy liczniku oraz zmienic vagiem w kanale 62 wartość na 17 i masz jak z fabryki.

Sam mam taki samochód i takie radio więc chyba wiem co piszę, poszukaj poprzednich moich postów to ci wiele wyjaśni.

Zapytaj jak nie wierzysz Alvaro albo Kobra7 oni się znają na rzeczy,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki Grzesiek234. Powiem tak : Po pierwsze nie zależy mi na RDS-ie na FIS-ie ponieważ na moim wyświetlaczu już prawie nic nie widać.

Po drugie nie zależy mi na wyłączaniu radia z kluczyka - aż tak wygodny nie jestem.

Po trzecie - rzadko kiedy jadę powyżej godziny , a jak już pojadę to nie jest dla mnie żadnym problemem nacisnąć jeden przycisk i ponownie włączyć radio.

Po czwarte - zamierzam kupić takiego Concerta na allegro, a tam coniektórzy sprzedawcy obiecali mi gratis dolutować kabelek od podświetlania.

Mam obecnie ori Chorusa z aktywnymi tylnym głośnikami więc po wstawieniu Concerta też powinny być aktywne.

I teraz podsumowanie - niech ktoś jeszcze to potwierdzi. W B5 po II lifcie po wstawieniu Concerta CD bez adaptera Can będzie chodzić wszystko opócz:

- podświetlenie przycisków ( łatwo to zrobić)

- co godzinę się wyłączy

- brak RDS na FIS-ie

- brak włączania i wyłączania z kluczyka

Czy będzie jeszcze jakiś mankament ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. dla Yates

Twoje podsumowanie jest w 100% trafne.

Jedyną dodatkową wadą nie wymienioną przez ciebie jest to że concert cd ma lekko inny kolor niż deska w B5 - jest lekko szary

(to tak dla wyjątkowych estetów żeby wyczerpać temat dla potomnych)

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...