Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Avant] Spalanie na autostradzie - do 130km/h


mikegolf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie jakie powinno być spalanie w A4 B5 Avant 1.9 AFN przy jeździe autostradą? Trzymając 120-max 130km/h (nigdy więcej) + włączona klima wyszło mi 8 l/100 (z tankowania, nie z komputera bo zresztą nie mam FIS). Czy to dobry wynik czy nie za dużo?

Auto ostatnio było na VAGu, wszystko było OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na trasie na wakacje 4 osoby i zapakowany po dach 130-150km/h wyszło 5.5 6.0 z tankowania nie z kompa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest chyba nie tak. W ubiegłym roku w dni powszednie pokonałem Polskę z północy na południe i z powrotem . 2 osoby + bagaż .Zrobiłem 1190 km na jednym zbiorniku do zapalenia rezerwy. Spaliłem ok 54 litry.To wychodzi ok 4,54 /100.Możliwe odcinki pokonałem autostradą,Warto się zastanowić co jest u ciebie nie tak. Może styl jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autostradzie kompletnie nie było ruchu, więc nie było przyspieszania ani hamowania ... zresztą jak po mieście jeżdżę to spalanie wychodzi raczej dobre (okolice 6l)... Jak jadę do 110 to spalanie znacznie mniejsze. Dotąd myślałem że to po prostu wina dużej budy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyjdzie na VAGu?

(sam tego nie robie to sie nie znam, nie wiem czy sie umawiac na VAGa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie jakie powinno być spalanie w A4 B5 Avant 1.9 AFN przy jeździe autostradą? Trzymając 120-max 130km/h (nigdy więcej) + włączona klima wyszło mi 8 l/100 (z tankowania, nie z komputera bo zresztą nie mam FIS). Czy to dobry wynik czy nie za dużo?

Auto ostatnio było na VAGu, wszystko było OK

|Rany.....Rób coś z tym......((((( Ma palić najwyżej 6.......a przy takiej jeżdzie jak piszesz to 5.5.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie za duże. Na początek kilka rzeczy:

1. Czy auto ma zrobiony program ?

2. Czy za samochodem po wciśnięciu gazu nie ma widocznego w lusterku lewym dymu ?

3. Czy silnik równo pracuje ? Nie dymi podczas pracy silnika na postoju ?

4. Zdejmij pokrywę górną silnika (2x śruby na klucz 10 nasadowy). Nie poci się gdzieś pompa itp ?

5. Czy na dolnej osłonie silnika nie ma oleju napędowego ?

6. Czy samochód na parkingu nie zostawia plamy ?

7. Jaka prezentuje wartość czujnik temperatury paliwa ? (grupa 007 dynamiczna jak dobrze pamiętam, silnik musi być dobrze zagrzany)

8. Gdzie tankujesz paliwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tankujesz paliwo ?

z tym to przesada mi OO w trasie mniej palił jak ON

2. Czy za samochodem po wciśnięciu gazu nie ma widocznego w lusterku lewym dymu ?

mi jak dymił na sofcie to mniej palił( a wtryski miałem full nówki ) wiec dym do spalania ma sie nijak to nie komora wstępna.

jedynie co to naprawde albo gdzies sobie wylatuje paliwko albo jakaś głupota typu padnieta przeplywka ,filtr powietrza pamiętający hitlera ,zaciety jakiś zawór .

---------- Post dopisany at 19:57 ---------- Poprzedni post napisany at 19:56 ----------

Witam, mam pytanie jakie powinno być spalanie w A4 B5 Avant 1.9 AFN przy jeździe autostradą? Trzymając 120-max 130km/h (nigdy więcej) + włączona klima wyszło mi 8 l/100 (z tankowania, nie z komputera bo zresztą nie mam FIS). Czy to dobry wynik czy nie za dużo?

Auto ostatnio było na VAGu, wszystko było OK

|Rany.....Rób coś z tym......((((( Ma palić najwyżej 6.......a przy takiej jeżdzie jak piszesz to 5.5.............

a to z jakiej racji ma tyle palić ? chyba ze ktoś sie toczy nie jezdzie to co innego ,ja swojemu nie żałuje i jak mu nie żałuje własnie to pali najmniej ,jak oszczednie jade to tylko pól litra mniej pali wiec sie nie oplaca oszczedzac w tym wypadku .

---------- Post dopisany at 19:59 ---------- Poprzedni post napisany at 19:57 ----------

6. Czy samochód na parkingu nie zostawia plamy ?

mój zostawia plamy po wodzie ze spryskiwaczy z płynem PUR :grin: to czymś grozi ? :whistling: nie no żartuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak swojemu zacząłem żałować no nie dość że muł to w dodatku spalanie było lekko wyższe :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak swojemu zacząłem żałować no nie dość że muł to w dodatku spalanie było lekko wyższe :o

bo to tak jest ,przy wyższych obrotach pompa chyba sie przełacza na ten 2 tryb ( albo komp to robi ) ,że rozpyla paliwo z wieksza siła ( 2-stopien wtryskiwacza ) przez to rozpylenie jest wieksze i nie porzebuje duzo zeby tego rozpylić .przez to pali mniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 . Czy za samochodem po wciśnięciu gazu nie ma widocznego w lusterku lewym dymu

8. Gdzie tankujesz paliwo ?

2 - bez softu nie powinno być dymu. U mnie przynajmniej nic praktycznie nie dymił, jedynie przy zmianie biegów. Nic nie zostało napisane czy jest soft.

8 - w moim odczuciu to różnice sięgające 0.5 l - w przypadku dobrych stacji paliw. Nigdy nie tankowałem na żadnej małej, jednak im niższa liczba cetanowa tym różnica będzie bardziej widoczna. To nie będzie głównym czynnikiem, ale może wpływać na wynik końcowy spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tankujesz paliwo ?

z tym to przesada mi OO w trasie mniej palił jak ON

2. Czy za samochodem po wciśnięciu gazu nie ma widocznego w lusterku lewym dymu ?

mi jak dymił na sofcie to mniej palił( a wtryski miałem full nówki ) wiec dym do spalania ma sie nijak to nie komora wstępna.

jedynie co to naprawde albo gdzies sobie wylatuje paliwko albo jakaś głupota typu padnieta przeplywka ,filtr powietrza pamiętający hitlera ,zaciety jakiś zawór .

---------- Post dopisany at 19:57 ---------- Poprzedni post napisany at 19:56 ----------

Witam, mam pytanie jakie powinno być spalanie w A4 B5 Avant 1.9 AFN przy jeździe autostradą? Trzymając 120-max 130km/h (nigdy więcej) + włączona klima wyszło mi 8 l/100 (z tankowania, nie z komputera bo zresztą nie mam FIS). Czy to dobry wynik czy nie za dużo?

Auto ostatnio było na VAGu, wszystko było OK

|Rany.....Rób coś z tym......((((( Ma palić najwyżej 6.......a przy takiej jeżdzie jak piszesz to 5.5.............

a to z jakiej racji ma tyle palić ? chyba ze ktoś sie toczy nie jezdzie to co innego ,ja swojemu nie żałuje i jak mu nie żałuje własnie to pali najmniej ,jak oszczednie jade to tylko pól litra mniej pali wiec sie nie oplaca oszczedzac w tym wypadku .

---------- Post dopisany at 19:59 ---------- Poprzedni post napisany at 19:57 ----------

6. Czy samochód na parkingu nie zostawia plamy ?

mój zostawia plamy po wodzie ze spryskiwaczy z płynem PUR :grin: to czymś grozi ? :whistling: nie no żartuje :)

Dowcipny jesteś jak gumka od majtek.....Ja jak sam nie spraktykuję to nie piszę durnot....Mnie nigdy nie spaliła Audi więcej niż 5.7l a jeżdżę i po Polsce i po innych cywilizowanych krajach z autostradami......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z jakimi predkosciami jezdzisz ? i na jakich odcinakach ,ja robie krotkie dystanse i jak bym chciał to by nawet 5 nie spalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z jakimi predkosciami jezdzisz ? i na jakich odcinakach ,ja robie krotkie dystanse i jak bym chciał to by nawet 5 nie spalił

Na bardzo różnych. Codziennie około 100km,a dwa trzy razy do roku 1500 w jedną stronę autostradą. I tak jak mówię,średnia to 5.5 5.7 litra. Dlatego uważam że te 8 i do tego przy prędkości max 130 to o wiele za dużo. Pozdrawiam Kolegów))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie znowu rekord spalania ,pół zbiornika 800km ,jazda mieszana z przewagą dluzszych odcinków po 40km. jak zrobie 1500km na zbiorniku to pomnik a4 b5 postawie :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie znowu rekord spalania ,pół zbiornika 800km ,jazda mieszana z przewagą dluzszych odcinków po 40km. jak zrobie 1500km na zbiorniku to pomnik a4 b5 postawie :a4fan:

Brak słów....(((( Kopary Nam opadły)))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...