Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Siemianowy Golfik Gti


siemian

Rekomendowane odpowiedzi

przecież to oczywiste że nie założe do VW kół z deklami audi... dekielki będą takie jak mają być :)

Mnie się szczerze mówiąc na tych kołach z audi ten golf chyba bardziej podoba niż na tych oryginalnych :)

Dla mnie nie oczywiste :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spędziłem znowu trochę czasu z komputerem w autku.

Jak wiecie (lub nie) w Golfie nie da się wyłączyć całkowicie kontroli trakcji (nawet w GTI- co za głupota). Da się dezaktywować tylko ASR czyli kontrole uślizgu kół, ale system stabilizacji toru jazdy zostaje cały czas włączony. Strasznie psuje to zabawę :D

Na szczęście po zagłębieniu się w temat udało się zmienić kodowanie ABSu tak że da się w pełni wyłączyć kontrole trakcji (chwała za to bo nie każdy sterownik ABSu przyjmuje to kodowanie). Teraz działa to podobnie jak w a6 c6. Krótkie naciśniecie przycisku wyłącza ASR, dłuższe przytrzymanie (przez ok. 5 sekund) w pełni wyłącza kontrole trakcji i stabilizacje toru jazdy.

Nawet nie wiecie jak mogą cieszyć takie ikonki: :D:D:D

041%20(Kopiowanie).JPG042%20(Kopiowanie).JPG

Druga sprawa to rzecz z którą walczyłem odkąd mam to autko. Aktywacja tylnych świateł, razem ze światłami dziennymi. Sprawa nie jest łatwa, ponieważ cały schemat elektryczny świateł zakodowany jest jedną wartością w długim kodowaniu modułu centralnej elektryki. Możliwości jest ok. 150 a vcds podpowiada dla Golfa dwie wartości. Super :wink: Po prześledzeniu wielu zagranicznych forów udało mi się zdobyć listę z wykazem kodowań tego bytea. Niestety wg tej rozpiski, nie zbyt chciało to działać Jak już udało się osiągnąć zamierzony efekt to komputer sypał błędami spalonych żarówek... Sprawa jest o tyle skomplikowana że na wartośc którą mamy wpisać wplywa wiele rzeczy m.in światła z przodu (xenon/nie xenon), tylne (led, nie led), rocznik, i wiele wiele innych... Ostatecznie udało mi się znaleźć na niemieckim forum kodowanie z Golfa GTi edition 35 (analogiczna europejska wersja mojego golfa) z pokrewnym wyposażeniem i wg. tego zakodowałem i udało się :) A wg. tych rozpisek kodowanie powinno być do całkiem innego auta, także własnie tak miarodajne są czasem informacje z internetu :wink: Także udało się uruchomić tylne światła razem z przednimi ledowymi dziennymi z czego bardzo się ciesze :)

Z nowości jutro przychodzi mi Polar Fis Advanced zobaczymy co to warte :kox::kox::kox:

Tutaj filmik jak to mniej wiecej działa:

https://www.youtube.com/watch?v=igPaETllJOQ

Edytowane przez siemian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, kontrola trakcji to TC=ASR

ESP to system stabilizacji toru jazdy

mylisz pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kerczi jutro Ci podeśle.

A tymczasem na pokład zawitał polar fis. Narazie tylko chwilke się nim bawiłem ale bardzo zadowala mnie to urządzonko.

Tutaj pare screenów:

020%20(Kopiowanie).JPG

021%20(Kopiowanie).JPG

022%20(Kopiowanie).JPG

023%20(Kopiowanie).JPG

024%20(Kopiowanie).JPG

025%20(Kopiowanie).JPG

026%20(Kopiowanie).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystrybutorem na Polske jet firma carsystems.pl

http://www.carsystems.pl/fis-link-polar-advence-plus-can-box-converter-bluetooth-pdc-ops-and-much-more,id714.html

Można na necie znaleźć taniej o 40 euro z Hiszpanii ale jak doliczysz koszty wysyłki, to wyjdzie prawie tak samo a czekać trzeba bedzie dużo dłuzej.


Plusem jest to że urządzenie jest cały czas rozwijane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie

<Ślepota>

Jak z instalacja??

NIMS zamawiamy??

SIEMIAN zarzucaj kolor fisem... Zupełnie inne auto...

9b588e84af9a8037b7f8246730c7a6e7.jpg

3b5966607d58ca6722acac8194d9d81a.jpg

Edytowane przez KERCZI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...