Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rejestracja Auta Z Niemiec Po Najmniejszej Linii Oporu.


Mesiah

Rekomendowane odpowiedzi

Są na miesiąc. Proponujesz wykupić próbne i na nie zrobić przegląd i oc? Wtedy jest 100% legal czy też nie mogę się prawnie poruszać takim autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy jest legal,nie kombinuj tylko bierz próbne, tylko dowiedz się czy one są na pewno na miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem idei brania tablic czasowych czy jak to niektórzy mówią próbych w przypadku powyżej opisanym, tym bardziej, że przegląd jest zrobiony.

2 razy stoisz w kolejce, raz po próbne, raz do rejestacji stałej.

Do rejestracji czasowej musisz mieć wszystkie dokumenty jak przy rejestracji stałej (Akcyza, VAT25, recykling) i też trzeba opłacić ubezpieczenie.

Fakt można nie mieć przeglądu bo po to w zasadzie wykupuje się próbne ale przecież przegląd masz.

Chwilowo zyskujesz parę groszy ale w wyniku finalnym tracisz bo trzeba zapłacić za tablice próbne poźniej i kolejne 256zł w Urzędzie Komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolega w ogóle kombinuje - pierwsze co robię po kupnie to rejestracja i ubezpiecznie Oc i Ac ( jakby ktoś miał lepkie rączki ) a potem ogarniam mechanikę itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem. Gotówki nie starczyło. A co do części to rozrząd i resztę musiałem wymienić bo bez tego i tak nie można jeździć po kupnie od obcej osoby. Jeździć autem muszę ale do wypłaty wytrwać też. Byłem dzisiaj zrobić przegląd na te niemieckie blachy i przeszło bez problemu. Następnie kupiłem OC u znajomej w HDI na rok. Po przerejestrowaniu auta wpisze mi nowe nr rejestracyjne i będę je kontynuował już na polskich. Najśmieszniejsze jest to , że przed zjazdem na chatę miałem kontrole. Lodówa mnie zatrzymała. Nikt nawet nie powiedział , że coś nie tak. Przejrzeli wszystko dokładnie , dmuchnąłem i pojechałem. AC też bym chciał wykupić ale podobno auto jest za stare i mi nie przysługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jak to jest u was w Wydziałach Komunikacji, jakie dokumenty wymagają przetłumaczenia w przypadku auta z Niemiec ? Ja dzwoniłem do swojego WK i pani mi powiedziała żebym przetłumaczył tylko dowód rejestracyjny , a dokładnie pierwszą jego część. Spytałem o duży Brief i mi powiedziała , że nie trzeba go tłumaczyć. Czy w innych miastach jest podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dodatkowo chcieli tłumaczenie papierów od zjazdowych tablic.

Wysłane z mojego GT-I9070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty od zjazdowych tablic? Pierwsze słyszę. U mnie chcą oba brief'y oraz umowę kupna o ile nie jest dwujęzyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy w WK nadal wciskają tablice z czerwonymi napisami na przegląd ? Co w przypadku gdy auto zostało sporwadzone wszystkie dokumenty gotowe do rejestracji i przegląd polski zrobiony na niemeckich numerach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś poczytał ten wątek to byś się dowiedział, że próbne są po to by zrobić pierwszy przegląd.

Jeśli masz go zrobionego na blachach zjazdowych to próbnych nie dostaniesz.

Oj lenistwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadki,gdzie jakiś pojebany urzędas w WK pomimo że auto gotowe do rej, zrobiony przegląd w PL ,przyjebał się do tablic niemieckich że nie oryginalne i wysyłał kolesia jeszcze raz na przegląd oczywiście na próbnych numerach, tak że nic mnie już nie zdziwi :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki dokument składa się do Urzędu Skarbowego ? Jest gdzieś wzór na internecie żeby sobie wydrukować i wypełnić w domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma z Gdańska. za wszysytko od zabrania tablic niemieckich po przywiezienie do domu tablic PL i dowodu miękkiego(po miesiącu) dostarczyli twardy zapłaciłem bodaj 1700-1800 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...