Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka Głowica Podejdzie Do Avj?


RadoslawW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

A więc liczę na Waszą wyrozumiałość i szybki odzew w tym temacie. A teraz moja historia. Tydzień temu zakupiłem swoje wymarzone niebieskie Audi i zaraz po tym niemiła niespodzianka w postaci ukręconego wałka rozrządu. Myślałem że mam problem z pompą co nadal nie jest wykluczone ale pierwsze co mogło to spowodować to poprzedni właściciel idiota który wlał o 2,5 ltr za dużo oleju do silnika. Aktualnie szukam głowicy kompletnej o oznaczeniu AVJ ale nie ma szans takiej znaleźć tutaj w UK i z teraz moje pytanie. Czy podejdzie jakaś inna bez żadnych przeróbek i utraty na jakości czy wytrzymałości. Po drugie jak już to robię to może któryś model tej głowicy będzie się lepiej sprawował. Liczę na Wasze doświadczenie. POMOCY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od każdego wzdłużnego 1.8t podejdzie czyli avj,bfb,amb i bex na wąskim kanele i od starszych modeli aeb,ajl apu na szerokim kanale

zresztą od zwykłych 1.8 też podejdzie np. adr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. A powiedz mi jaka jest różnica pomiędzy wąskim kanałem a szerokim i czy to się jakoś odbija w eksploatacji

A czy ajq da rade bez żadnych przeróbek? Pytam ponieważ już mam mętlik w głowie bo etka mi pokazuje tylko te co wymienił Krzysiekml natomiast w intercars wyswietla mi więcej pasujących modeli. Doradźcie Panowie bo oszaleje...

Edytowane przez RadoslawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam od Adr anglika kupisz tanio, najlepiej z anglika. Zrobisz prowadnice zaworowe bo to standard 8zł sztuka. Będziesz miał błąd z Sai ale nie będzie waliło checka.

Głowica dobra wytrzymała. Wszystko pasuje 1 w 1. Nie zawiera egr przeróbki nie są duże. Musisz wywalić egr, pompę sai, przewody od Sai, i zaślepić puszkę filtra powietrza bo z niego Sai zaciąga. Wszystko chodzi idealnie. Montowałem już 2 razy głowice od Adr raz do BFB raz do AVJ. Chodzą idealnie.

Wałki rozrządu, napinacz zmiennych faz rozrządu łańcuch czujnik położenia wałka przełóż z AVJ. Gdy dasz z adra będzie mocniejsza góra, on ma ostrzejsze krzywki.

Edytowane przez VTG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze głównym założeniem było nie przerabianie niczego. A najbardziej mi zależy nas tym aby włożyć całą głowicę bo z mojej starej avj nie przełożenie ani napinaczu ani wałków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie. Czyli stawiacie na głowice z szerokimi kanałami. Mam że tak powiem pod ręką głowicę AEB. I teraz pytanie czy też ją wsadzę bez przeróbek z wałkami, napinaczem itd. Czy będą pasować kolektory, czujnik położenia wału ... Przepraszam za te wszystkie pytania ale całe życie grzebałem w dieslach a z benzyną walczę pierwszy raz.

Edytowane przez stranger212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2014 o 18:58, stranger212 napisał:

No dobra Panowie. Czyli stawiacie na głowice z szerokimi kanałami. Mam że tak powiem pod ręką głowicę AEB. I teraz pytanie czy też ją wsadzę bez przeróbek z wałkami, napinaczem itd. Czy będą pasować kolektory, czujnik położenia wału ... Przepraszam za te wszystkie pytania ale całe życie grzebałem w dieslach a z benzyną walczę pierwszy raz.

i co jaka wkońcu głowice założyłes bo podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2014 o 22:04, VTG napisał:

Polecam od Adr anglika kupisz tanio, najlepiej z anglika. Zrobisz prowadnice zaworowe bo to standard 8zł sztuka. Będziesz miał błąd z Sai ale nie będzie waliło checka.

Głowica dobra wytrzymała. Wszystko pasuje 1 w 1. Nie zawiera egr przeróbki nie są duże. Musisz wywalić egr, pompę sai, przewody od Sai, i zaślepić puszkę filtra powietrza bo z niego Sai zaciąga. Wszystko chodzi idealnie. Montowałem już 2 razy głowice od Adr raz do BFB raz do AVJ. Chodzą idealnie.

Wałki rozrządu, napinacz zmiennych faz rozrządu łańcuch czujnik położenia wałka przełóż z AVJ. Gdy dasz z adra będzie mocniejsza góra, on ma ostrzejsze krzywki.

Hej. A bez przekladania walkow i tej reszty tez bedzie git? Mam bfb i troche je modze i ostre walki by sie przydaly;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...