Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Afn Nie Odpala Po Zejściu Na Rezerwe Zapowietrza Się


Pablosek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem w moim afnie. Miałem dzisiaj taką sytuację, że miałem paliwa trochę ponad rezerwę. Pojechałem załatwić pare spraw, zapaliła się rezerwa ,krótko po tym dojechałem na miejsce i zgasiłem auto. Gdy do niego wróciłem chcąc ruszyć dalej nie chciał zapalić chociaż paliwo było- rezerwa dopiero co się zapaliła. Pomyślałem, że być może się zapowietrzył. Poluzowałem jeden z wtrysków, uszło delikatnie powietrze i zapalił po dłuższym kręceniu rozrusznikiem. Dalej było tak samo tzn jak gasiłem to już nie mogłem zapalić, a nawet sam gasł podczas jazdy jakby nie było paliwa. Pomogło zatankowanie auta. Pali od strzała. Gdzie szukać przyczyny zaistniałej sytuacji, że odrazu po zejściu na rezerwe są takie cyrki? Ja to widzę tak że gdy paliwo zejdzie poniżej pewnego poziomu to pompka zaciąga paliwo razem z powietrzem. Ale przecież tak nie powinno być. Może ktoś miał podobną sytuację i wie gdzie szukać usterki. Dziękuję z góry za wszystkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu te wskaźniki nie sa bardzo precyzyjne, tankuj wiecej albo rób tak dalej i zasysaj syf z baku, szybciej wtryski zmienisz

Edytowane przez Marcinxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo lejesz oryginalne, czy próbujesz różnych wynalazków ? :P

Pytam nie bez kozery, bo mój młody, jak miał kryzys finansowy, to lał wszystko z wyjątkiem wody i moczu :kox:

A po jakimś czasie , jak mu poziom w zbiorniku spadał poniżej 1/4, to już nie chciał jechać, tyle się tam szuwaksu nazbierało że nawet W124 2,0D na rzędowej pompie nie było w stanie sobie z tym poradzić :grin:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instruments i adaptacje



Tankuję tylko ON. Żadnych wynalazków

ja tankuje wynalazki(transfomatorowy ,OO ,rzepak ) od lat i nic sie z autami sie nie działo ,pompy nawet po latach rozbierałem żeby zobaczyć czy coś nie halo i nic nie zauważyłem ,tylko trzeba wiedzieć jaką mieszanke wlewać bo wiadomo ,że jak przesadzisz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...