Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak Połączenia Z Komputerem Pokładowym Audi A4


TheNexus884

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem z moim autem wygląda następująco. Ostatnio kupiłem Audi A4 1.9TDI z 1997 roku, a problem zaczął się od tego, że nie działa klimatyzacja. Pojechałem na napełnianie i sprawdzenie szczelności. Wszystko jak należy. Po włączeniu klimy komputer w ogóle jej nie załącza, więc polecili mi pojechanie do elektryka więc tak zrobiłem. Elektryk powiedział mi, że w ogóle nie może połączyć się z komputerem ani z niczym innym. Świeci mi się również kontrolka AirBag przez cały czas. Powiedział mi, że będą musieli szukać po kablach bo coś robi zwarcie i muszą się dostać "własnoręcznie" ponieważ sprawdzenie komputerem jest niemożliwe. Moje pytanie do was, co może być tego przyczyną? Miał ktoś z was może kiedyś podobny bądź taki sam przypadek? Jeśli tak to czy są to duże koszta? Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez TheNexus884
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies zabezpieczenie przeciwkradzieżowe? znam przypadek że to zabezpieczenie blokowało dostęp do kompa w b5.... trzeba było nacisnąć ukryty przycisk po przekręceniu stacyjki i wówczas dostęp do kompa był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem napisałem w innym wątku ale ja nie znalazłem jakiegoś zabezpieczenia ale też o tym słyszałem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróc uwage czy nie masz emulatora immo. Choc wtedy tylko nie wejdziesz w engine z airbagiem powinnienes normalnie sie polaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem możliwe że masz nieorginalne radio odłącz je całkiem nie bezpiecznik tylko kostki i powinno być ok. Czytałem też że nieraz trzeba odłączyć abs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od tego co najłatwiej sprawdzić, prześledź kabel od gniazda diag czy nie jest gdzieś uszkodzony, może komuś się coś omskło i jest przetarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od tego co najłatwiej sprawdzić, prześledź kabel od gniazda diag czy nie jest gdzieś uszkodzony, może komuś się coś omskło i jest przetarty.

Kiedyś coś takiego widziałem, znajomy odłączył gniazdo diagnostyczne i przedłużył w inne miejsce, taki antywłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w mojej a4 szukałem po kablach od gniazda ale tylko w tunelu do biegów bo dalej nie rozkręcałem i u mnie kable są ok może dalej są uszkodzone nie wiem u mnie jest prawdopodobieństwo braku masy ale to dla mnie czarna magia gdzie czego szukać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podepnę się pod temat. Z moją audi nie idzie się niczym połączyć, ani elm ani vagi od viakena, z innymi autami łączę się bez problemu. Czy ktoś może mi powiedzieć czy mam dobrze powpinane piny w złączu bo myślę, że może ktoś specjalnie przełożył takie zabezpieczenie. Najbardziej nie pasuje mi czarno niebieski kabel. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

nmnz9hz4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piny są OK

Na 1, 7, 16 powinno być cos ok 12V.

4i 5 to masa.

Jeżeli świeci sie kontrolka od poduchy, to może sterownik uwalony i robi zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic się nie świeci, wsio jest ok, ostatnio przeładowywało turbo i chciałem się podpiąć, a tu taki zonk. Pewnie gdzieś siedzi zabezpieczenie , poprzedni właściciel się podpinał przez 4 lata i nic nie wie o zabezpieczeniu, więc pewnie w niemczech zrobili coś. Nic tylko szukać :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...