Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
11 godzin temu, Dev napisał:

Valvoline SynPower 5W40

Zakupiłem już motul 5w 40 8100 x clean C3 :)

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Wyświetleń 750,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
13 minut temu, bird71 napisał:

Zakupiłem już motul 5w 40 8100 x clean C3 :)

bardziej odpowiedni jest xcess

C3 jest do diesli z DPF

Opublikowano
9 minut temu, Dev napisał:

bardziej odpowiedni jest xcess

C3 jest do diesli z DPF

Dobra to zmienię zamówienie

Opublikowano

Ok, już wszystko wiem :)

Teraz kwestia kupna oleju. 

Zawsze leje z motula i bardzo ładnie silnik pracuje. 

Tylko jaki teraz motul zalać 5w40 ? Ten co pisaliscie post wyżej ? 

Czy jest coś lepszego ? 

Cena aż tak bardzo ważna nie jest.

Opublikowano
1 godzinę temu, mugolina napisał:

Czy jest coś lepszego ?

Wlewaj co chcesz byle była by norma do Twojego auta ;)

Opublikowano

Pany czym się różnią te oleje ?

LIQUI MOLY Leichtlauf High Tech 5W40 z szarą naklejką.

A ten

Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40 z czarną naklejką.

Opublikowano
Godzinę temu, k232 napisał:

LIQUI MOLY Leichtlauf High Tech 5W40 z szarą naklejką.

Zalecany do serwisów LL i chyba nie jest na bazie PAO.

Opublikowano
W dniu 6.05.2018 o 13:25, tajesi1003 napisał:

Ile Ci tego oleju bierze na 10tys ?? 

100 do 200 gram max od wymiany do wymiany i nie muszę dolewać bo stan jest z tym że ja lubie depnąć w gaz i lpg też ma na to wpływ a w samej benzie gdybym jezdził to pewnie i mniej by brało

Opublikowano

Witam sympatyków 4 kółek ja po zakupie auta rok temu swojego 1.8T zalałem olejem Valvoline 5W50 przedtem oczywiscie miska w dół jak radzą forumowicze i czyszczenie smoka ? pytanie do was panowie jakie ma być ciśnienie oleju zaraz po zapaleniu silnika na tzw ssaniu? 

Opublikowano

Na zimnym 4-5bara bodajże. Czemu 5w50?

Opublikowano

olej taki został mi polecony przez kolege i jestem zadowolony cena + cicha praca silnika. pytam o ciśnienie bo na manometrze po czyszczeniu miski smoka miałem ok. 6 bar i zastanawiam sie czy nie za wysokie

Opublikowano
28 minut temu, influencer napisał:

ok. 6 bar i zastanawiam sie czy nie za wysokie

Przy jakiej temp takie cisnienie??

Opublikowano

cisnienie sprawdzałem zaraz po wyczyszczenie smoka silnik zimny zaraz po starcie pracował ok 10 min i najpierw było ok.6 potem ok 5.5.

Opublikowano
1 godzinę temu, influencer napisał:

cisnienie sprawdzałem zaraz po wyczyszczenie smoka silnik zimny zaraz po starcie pracował ok 10 min i najpierw było ok.6 potem ok 5.5.

Im wyzsza temp tym mniejsze cisnienie-norma ale 6bar to nie wiem czy tyle mial jak z salonu wyjezdzal:)

Opublikowano

Wiem wiem że jak silniczek się zagrzeje to ciśnienie maleje. i te 6 bar też wydawało mi się jakieś za dobre. Auto ma nalatane ok. 200 tys ale wiemy jak jest z przebiegami choć wnętrze i silnik mogą świadczyć że jest blisko tego przebiegu autko ze szwajcari

Opublikowano
51 minut temu, influencer napisał:

Wiem wiem że jak silniczek się zagrzeje to ciśnienie maleje. i te 6 bar też wydawało mi się jakieś za dobre. Auto ma nalatane ok. 200 tys ale wiemy jak jest z przebiegami choć wnętrze i silnik mogą świadczyć że jest blisko tego przebiegu autko ze szwajcari

Na Twoim miejscu martwil bym sie jak by bylo za niskie a tak to ciesz sie ze mam dobra pompe oleju i smok czysty :)

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Obszerny topic. Ale powiedzcie mi czy patrzycie jaką normę musi spełniać olej do waszego 1.8T? Mowa o normie 502.00.  Jeśli było to już ujęte, poruszane to wystawiam się na baty! Bo przyznaję nie przeczytałem całego tematu.  ?

Opublikowano
23 minuty temu, erka napisał:

Obszerny topic. Ale powiedzcie mi czy patrzycie jaką normę musi spełniać olej do waszego 1.8T? Mowa o normie 502.00.  Jeśli było to już ujęte, poruszane to wystawiam się na baty! Bo przyznaję nie przeczytałem całego tematu.  ?

Ja Ci powiem , że do Swojego ADR kupiłem teraz Liqui Moly 5W40 bo napaliłem się ale tak sobie myślę, że po co przepłacać jak w zupełności wystarczy Valvoline Synpower 5W40 za połowę mniej :D

Patrz na normę a olej to wybieraj z tej półki: Valvoline, Motul

Opublikowano
46 minut temu, erka napisał:

Obszerny topic. Ale powiedzcie mi czy patrzycie jaką normę musi spełniać olej do waszego 1.8T? Mowa o normie 502.00.  Jeśli było to już ujęte, poruszane to wystawiam się na baty! Bo przyznaję nie przeczytałem całego tematu.  ?

Ja od kilku lat po przejściu z „szajstrola” przeszedłem po płukance LM na Motul x-Cess 5w40. Długi myślałem bo ten model nie ma normy ale jeżdżę na nim już 4 rok i słowa złego nie powiem. Podobnie jak inni polecę tez LMlub Volvline tyle ze jeśli coś jest dobre to po co zmieniać dlatego cały czas leje Motul. 

Opublikowano
Godzinę temu, erka napisał:

Ale powiedzcie mi czy patrzycie jaką normę musi spełniać olej do waszego 1.8T? Mowa o normie 502.00. 

502.00. Jak jest taka wymagana to lepiej zalać to co producent sobie zażyczył.

Edytowane przez przem8

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.