Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Gdzie jest czujnik


MRoger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :kox:

Zacznę od tego że jak byłem u Witka dowiedziałem się że mam walnięty czujnik temperatury silnika. W związku z tym zawinąłem od razu się do ASO. Wcześniej na spocie próbowałem ustalić który to :naughty:.W ASO facet pyt czy to ten zielony :confused4: - czujnik to czujnik. Po dogrzebaniu sie okazało się ze jednak nie tak do końca. Otóż są zdaje się 2 takie czujniki

078919501c - czarny 4 pinowy

059919501a - zielony 4 pinowy

Zlokalizowałem czarny (przy okazji zlałem sobie trochę płynu chłodniczego :decayed:) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2d52f12bbae5fa0e.html

ale gdzie jest ten zielony w takim razie. I który z czujników to w końcu jest ten właściwy czujnik temperatury silnika :kwasny:

Na zdjęciu zaznaczyłem ten czarny, ale po odpięciu - na desce temperatura płynu się nie zmienia (wskazówka się podnosi) więc niby bada temperaturę płynu chłodniczego ale po co ??

Gdzie jest zielony ni cholery nie udało mi się znaleźć. Będę wdzięczny za pomoc, bo albo muszę zlokalizować zielony albo wymienić w ASO ten czujnik na czarny :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AFN-a ale przypuszczam, że u ciebie będzie podobnie. Czujnik temperatury koloru zielonego (wcześniej był to kolor niebieski) znajduje sie po lewej stronie głowicy patrząc od strony kierowcy. Musisz zdjąć plastikową osłonę silnika a czujnik znajduje się w tylnej części silnika w plasikowej rurce zabezpieczony plasikową sprężyną mocującą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ciężka sprawa ... w AFN też jest wzdłużnie, może ktoś przypadkiem ma jakąś fotkę albo rysunek poglądowy.

Czyli że ten zielony to jest czujnik który mam walnięty (właściwy czujnik temperatury silnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:tongue4: .. pokazałeś mi ten czarny.

Ten który jest na fotce w moim pierwszym poście. W ASO dostałem ten zielony z innym numerkiem. Który jest do czego bo już się zupełnie zakręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest zielony bo mi taki dostałem od poprzedniego właściciela i taki zamontowałem, ten co wyjąlem był czarny, nawet go mam pod ręką, numery na nim są takie jak napisałeś wyżej.

a kodami Klimy sprawdzałeś temperaturkę? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli są takie same tylko z innymi numerami :mysli: coś mi nie pasuje ... nie sprawdzałem w klimatroniku ale to chyba ten sam czujnik co idzie na deskę ... chociaż tam w zasadzie jest temperatura płynu chłodniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież pokazywałem Ci gdzie masz czujnik :mysli: czekaj zaraz znajdę fote to CI podrzucę

czekamy na fotke .. dla potomnych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisał rikardo zielony czujnik jest z lewej strony silnika czyli po stronie kierowcy

jak zdejmiesz osłonę na silniku stojąc przed autem ujrzysz go po prawej stronie bliżej ściany grodziowej

na poniższym schemacie jest on pod nr 10

czujnikzielonymd4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież pokazywałem Ci gdzie masz czujnik :mysli: czekaj zaraz znajdę fote to CI podrzucę

czekamy na fotke .. dla potomnych ...

fota miała być wklejona ale jest z telefonu i kiepska jakość, jutro będzie zrobiona lepsza :naughty:

gx1iYZHi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież pokazywałem Ci gdzie masz czujnik :mysli: czekaj zaraz znajdę fote to CI podrzucę

czekamy na fotke .. dla potomnych ...

Czarny już został odnaleziony - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2d52f12bbae5fa0e.html jak znajdę zielony to też wrzucę fotkę, właśnie w etce widziałem 2 ale myślałem że chodzi o różne wersje silników.

Pozostaje jeszcze pytanie który jest do czego i który mam wymienić, w klimatroniku sprawdzałem ale coś dziwnie to wygląda 2 - wyświetla się wartość 136 a 3 - 144 i się nie zmieniają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa sorki porypało mi się :fool:

no to już nic nie wiem bo 51 Temperatura chłodzenia silnika (ECT) in oC

rośnie mi do 90 i się zatrzymuje ... ale wskaźnik na desce się wacha raz 90 potem znów 70, i tak w kółko.

:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokalizacja czujnika G62/G2 i nie tylko

http://www.a4-klub.pl/smf/ajm_awx_avf_avb_lokalizacja_czujnikow_oraz_elementow_wykonawczych-t45015.0.html[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2008, 21:54_________________________________________________

aaa sorki porypało mi się :fool:

no to już nic nie wiem bo 51 Temperatura chłodzenia silnika (ECT) in oC

rośnie mi do 90 i się zatrzymuje ... ale wskaźnik na desce się wacha raz 90 potem znów 70, i tak w kółko.

czujnik temperatury jest podwojny. posiada dwie sekcje

jedna sekcja to G62 odpowiedzialna za sygnal temperatury dla ECU

druga sekcja to G2 odpowiedzialna za sygnał temperatury dla zegarów

uszkodzenie jednej sekcji nie jest tozsame z uszkodzeniem drugiej, stad prawidlowa wartosc dla ECU a wariowanie wskazowki temp zestawu wskaznikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Musashi powiedz mi tylko czy jest różnica czy zielony czy czarny ???

różne są numery jak w pierwszym poście .. bo rozumiem że drugiego takiego nie ma - tak wynika z diagramu do którego dałeś linka :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Musashi powiedz mi tylko czy jest różnica czy zielony czy czarny ???

różne są numery jak w pierwszym poście .. bo rozumiem że drugiego takiego nie ma - tak wynika z diagramu do którego dałeś linka :hi:

najprosciej sprawdzic w etce... podaj VIN na PW

jutro dam znac jaki nr katalogowy powinien miec u ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no dobra czujnik mam nowy (80zł ASO) ale niestety temperatura nadal wariuje na blacie ... najpierw wzrasta do 90 potem znowu 80 i tak sobie wędruje :kwasny:

Jest jeszcze jakiś inny czujnik ? ... czy może termostat się sypie ... aaa auto miało małe bum od czego lekko przygięła się chłodnica, ale wycieków żadnych nie ma ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no dobra czujnik mam nowy (80zł ASO) ale niestety temperatura nadal wariuje na blacie ... najpierw wzrasta do 90 potem znowu 80 i tak sobie wędruje :kwasny:

Jest jeszcze jakiś inny czujnik ? ... czy może termostat się sypie ... aaa auto miało małe bum od czego lekko przygięła się chłodnica, ale wycieków żadnych nie ma ??

a co pokazuej na VAg'u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...