Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Problem z ABS-em ciąg dalszy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam dziwny problem z ABSem. Od pewnego czasy przy hamowaniu nawet delikatnie i na niskich prędkościach puka mi ABS i podbija delikatnie pedał hamulca. Ostatnio zmieniłem przednie czujniki na nowe (prawie 300zł. 2szt.) i dalej to samo. Tylne czujniki wyjołem i wyczyściłem i dalej to samo. Jeszcze pytanie jak wkładam czujniki to wepchać je palcem na maxa??? :mysli: Ja czujniki wepchałem na max a później cofnołem ok. 1 mm. - czy to dobrze?

Opublikowano

jak za mocno wepchasz to ciezko bedzie kolem obrocic,wtedy bedziesz wiedzial,jak za mocno wyciagniesz moze ci zalaczac sie przy malych predkosciach bo czasami zlapie pole(sygnal) a czasami nie....najlepiej odkrecic srube od przegubu,odchylic lekko przegub i wtedy bedzdesz widzial ile go wepchnac zaby bylo ok

Opublikowano

Zapnij VAG'a i sprawdź dokładnie który czujnik niedomaga :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Ale Vag nie pokazuje żadnych błędów. Chyba że można to tam jeszcze jakoś zdiagnozować. :wallbash:

Opublikowano

Witaj,

Zmieniałeś przegub? Może masz zły przegub założony (tj. inny niż po drugiej stronie)?

Opublikowano
  • Autor

nie zmieniałem przegubów! :wallbash: Dziś jeszcze pchne czujniki i zobaczymy :mysli:

Opublikowano

a może pierścień absu jest pęknięty i przez to przy małych prędkościach włącza się abs a jak już będziesz dopychał czujniki to je wyjmij pokręć kołem i zobacz czy pierscień jest cały

Opublikowano

miałem kiedyś identyczny problem w vectrze pierścień (koronka) na przegubie pęknięta to co wyżej wspomina kolega Pablo :rolleyes:

Opublikowano

Witam mam ten sam problem tyle ze po wymianie przegubu vag nie wskazuje bledow zrobilem logi predkosci kol

Wednesday,17,September,2008,12:12:41

4D0 907 379 D ,,ABS BOSCH 5 7402,

,Group A:,'001,,,,Group B:, Not Running,,,,Group C:, Not Running

,,Front Left,Front Right,Rear Left,Rear Right,,,,,,,,,,

,TIME,,,,,TIME,,,,,TIME,,,,

MARKER,STAMP, km/h, km/h, km/h, km/h,STAMP,,,,,STAMP,,,,

,0.32,1.0,1.0,1.0,1.0,,,,,,,,,,

,0.71,1.0,1.0,1.0,1.0,,,,,,,,,,

,1.07,1.0,1.0,1.0,1.0,,,,,,,,,,

,1.46,1.0,1.0,1.0,1.0,,,,,,,,,,

,1.84,1.0,1.0,1.0,1.0,,,,,,,,,,

,2.21,1.0,2.0,1.0,1.0,,,,,,,,,,

,2.59,1.0,3.0,3.0,3.0,,,,,,,,,,

,2.96,1.0,6.0,6.0,6.0,,,,,,,,,,

,3.33,8.0,9.0,8.0,8.0,,,,,,,,,,

,3.71,10.0,11.0,10.0,10.0,,,,,,,,,,

,4.08,12.0,12.0,12.0,12.0,,,,,,,,,,

,4.45,12.0,13.0,12.0,12.0,,,,,,,,,,

,4.82,13.0,13.0,13.0,13.0,,,,,,,,,,

,5.20,13.0,12.0,12.0,13.0,,,,,,,,,,

,5.57,12.0,12.0,12.0,12.0,,,,,,,,,,

,5.94,12.0,12.0,12.0,12.0,,,,,,,,,,

,6.32,10.0,10.0,10.0,10.0,,,,,,,,,,

,6.69,3.0,8.0,8.0,8.0,,,,,,,,,,

,7.07,1.0,5.0,5.0,6.0,,,,,,,,,,

,7.44,1.0,3.0,3.0,3.0,,,,,,,,,,

,7.81,1.0,1.0,1.0,1.0,,,,,,,,,,

,8.19,1.0,1.0,1.0,1.0,,,,,,,,,,

,8.56,1.0,1.0,1.0,1.0,,,,,,,,,,

przy wymianie przegubu mechanik nie wyciągał czujnika, i mówi ze raczej wyciągnąć się go nie da bez uszkodzenia

macie jakieś pomysły??

pierścień cały

wyraźnie widać ze przy zwalnianiu lewe kolo wskazuje niższa prędkość

pozdrawiam

Opublikowano

Witam mam ten sam problem tyle ze po wymianie przegubu vag nie wskazuje bledow zrobilem logi predkosci kol

Wednesday,17,September,2008,12:12:41

przy wymianie przegubu mechanik nie wyciągał czujnika, i mówi ze raczej wyciągnąć się go nie da bez uszkodzenia

macie jakieś pomysły??

pierścień cały

wyraźnie widać ze przy zwalnianiu lewe kolo wskazuje niższa prędkość

pozdrawiam

Jedynie czyszczenie lub wymiana czujnika. Było na forum dużo na ten temat.

Opublikowano
  • Autor

Dziwne bo jakoś w moim przypadku wymiana i czyszczenie nie pomogło. :kwasny:

Opublikowano

podepnij Vag-a i zrób ligi jak Dygu. Ja tak znalazłem który czujnik swirował, a przyczyn może być wiele nawet przetarty kabelek który masuje.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.