Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ochrona turbo za 200zł?


paplanski

Rekomendowane odpowiedzi

A może ktoś sie wypowie ci to jest i jak działa? :(:(:(:(:( ?

napisze meila do kolesia jak odpowie to wklej tutaj to sie posmiejemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce sie poprosu dowiedzie co to jest i jak to działa

to od razu trzeba było zapytać sprzedającego a nie tu

poza tym nie trudno wywnioskować że to działa tak samo jak cudowne tabletki dodawane do paliwa obniżające o 10% jego zużycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo sie nie znacie albo specjalnie sie nabijacie. Nie wiecie co to jest turbo timer? To jest urzadzenie sluzace do chlodzenia turbiny po palowaniu. Chodzi o to ze zatrzymujesz sie, wyciagasz kluczyk ze stacyjki a auto dalej pracuje przez kilka min po czym samo sie wylacza. Poczytajcie troche w necie o tym zamiast od razu sie nasmiewac. Prawda, koels zle sie wyrazil na tej aukcji, firma tez h....a ale bez przesady panowie, to naprawde pomaga nie zabic turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kunio, po pierwsze to hamuj teksty

firma tez h*jowa
:533:

poza tym to jest wynalazek dla idiotów :(:

każdy normalny wie że po

palowaniu
jak to określiłeś nie gasi się silnika tylko musi chwile pochodzić na wolnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majac auto turbodoladowane sam kupilbym takie urzadzenie... nie zawsze ma sie czas na siedzenie w aucie po palowaniu (zwlaszcza, gdy sie gdzies spieszy), mozna tez zamontowac cos takiego po prostu dla wygody. jak dla mnie urzadzenie godne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy normalny wie że po

Kunio napisał/a:

palowaniu

jak to określiłeś nie gasi się silnika tylko musi chwile pochodzić na wolnych

jak to napisal pet3r nie zawsze masz czas czekac 3 minuty az turbo Ci sie schlodzi i po to wlasnie jest TT. Wyobraz sobie sytuacje ze jedziesz w trasie kilka h z srednia predkoscia 150km/h, zajezdzasz na przydrozna stacje benzynowa i co??? Studzisz sobie auto 5 min zanim podjedziesz pod dystrybutor?

A skoro wg Ciebie kazdy kto tego uzywa jest idiota to sorry stary, smieszny jestes i tyle! Bo z Twojego rozumowania wynika ze wiekszosc uzytkownikow ktorzy nie oszczedzaja kasy na swoje auto jest idiotami. Taki wynalazek jest bardzo popularny a ze Ty wolisz kupic sobie nakladki na pedały zamiast TT to juz Twoja sprawa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no turbo-timer... Po tym jak wysiądziesz z auta, pozwala jeszcze pochodzić silnikowi co by wypchnąć gorący olej z turbawki...

W dislu jak w dislu, ale w 1.8T bardziej przydatne.

Ale cena ... To mnie zabiła ( zazwyczaj to koszt około 1000zł). Tak jak Kunio pisał, Auto Gauge nie słynie z dokładnych urzązeń, choć nie wiem jak w przypadku tego turbo timera.

I jeszcze jedno ;)

Ciekawe co na to ubezpieczalnia, co ? :582:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre - na czym mialaby polegac niedokladnosc dzialania takiego urzadzenia?

w sumie ciekawe musi byc montowanie urzadzenia tego w aucie z alarmem z odcieciem zaplonu... przeciez zamykajac auto aktywujemy wtedy alarm, czyli 'antynapad' odcinajacy zaplon. i co wtedy? TT poradzi sobie z tym i mimo wszystko utrzyma silnik przy pracy? sprawdzalem u siebie w bylej A4 - pracujacy silnik gasl po zamknieciu drzwi przyciskiem z pilota, wlaczal sie wtedy alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy taka niska cena... W koncu to AutoGauge ;), Greddy kosztuja po 400zl. HKS ok 700 a ten ostatni to juz najlepszy mozliwy. U nas montują takie do wszystkich Evo

[ Dodano: 14-01-2007, 19:34 ]

nie chodzi tu o dokladnosc ale o ilosc funkcji i niezawodnosc. HKS akurat ma takie funkcje jak pomiar przyspieszen, mzoe sam obliczac sobie czas studzenia auta biorac dane z obrotomierza i predkosciomierza. Podlacany jest tez do dzwigni hamulca recznego - jesli jej nie zaciagniesz wysiadajac z auta, ono gaśnie. Nie wiem jak ten AG ale to pewnie jakas lipa ktora poprostu wylacza silnik po ustalonym czasie i to wsio. Z podlaczeniem nie ma problemu i alarmami nie ma problemu, trzeba tylko wiedizec jak to podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre - na czym mialaby polegac niedokladnosc dzialania takiego urzadzenia?

takiego urządzenia - nie wiem.

Ale wiem, że inne sensory (cisnienia różne) to są mało dokładne... Mam na mysli tę firmę właśnie...

Kunio, bardzo ładnie to dalej opisałeś. Ja jeszcze raz uczulę na naszych ubezpieczycieli, w razie jakby co, mogą się przyczepić do tego, że był turbo timer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz uczulę na naszych ubezpieczycieli, w razie jakby co, mogą się przyczepić do tego, że był turbo timer...

Nie zakumałem.

Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakumałem.

Dlaczego?

Oddaliłeś się od samochodu, który nie był w pełni zabezpieczony (był na chodzie).

Jak Ci ukradną wtedy brykę (tfu, tfu), a ubezpieczyciel wyczai że miałeś cus takiego, nie sądzisz że będzie miał "pretensje" przy wypłacie (ewentualnej) ?

Nie chcę, żeby to zabrzmiało jako fakt, ale lepiej o tym pamietac i poinformowac ubezpieczalnię. Tak jak z dorabianym kluczykiem.

Być może pieprzę głupoty, ale wolę dmuchać na zimne. Kazdy wie jak jest w naszym kraju dziwnie...A spotkanie z agentem na ten temat chyba nic nikogo nie kosztuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, fakt.

Jak wrócę do biura we środę przekręcę z tym pytaniem do babki która mnie ubezpiecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...