Skocz do zawartości
IGNOROWANY

taki tam oswojony BRUTAL


seves

Rekomendowane odpowiedzi

Widziana (chyba) w Krzyżanowicach przejazdem, robi wrażenie rs-ik

Na SRC lata podobna sztuka w sedanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyszła ustawka z S3 ? ;)

Tak jak Arturo przypuszczał, dostałem po d*pie za każdym razem wyraźnie niestety :decayed:

Samochód to konkretnie A3 2.0tfsi stronik pomodzone dość grubo ale nie najgrubiej :wink: ok.360km i 480Nm od Kolegi z forum Jarola ;)

tzn konkretnie pierwsze próby dość zbliżone - po 3trąbnięciu :decayed: wysuwałem się o ok. długość auta na sekundę żeby mnie "Ska" wciągnęła na jakieś 2-3-4 długości a potem przestawała odjeżdzać (próby od 50 do ok.200)

Później A3 od razu wyskakiwało do przodu na 4-5długości, wydaje mi się że Jarol wcześniej wciskał gaz :P

prawdopodbnie turbo potrzebowało trochę czasu żeby nadmuchać, u mnie reakcja na gaz jest błyskawiczna ale moment jest dużo niższy a waga jednak z 200kg większa i dlatego moja przewaga była bardzo krótka i minimalna :decayed:

Przewieźliśmy się później nawzajem i trzeba przyznać że stronik jest niesamowicie szybki a w ogóle wracając do porównań to Tolek który jechał za nami był zaskoczony ale wydech w A3 był głośniejszy niż mój :wink:

Edytowane przez seves
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem z kumplem z roboty taką półroczną s3 seryjną....kiedyś jechałem z Tobą po SG i mając w pamięci tą przejażdżkę obstawiłem wynik :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ...rs4 to rs4...lepsze to niz a3 po mordach...:)

Generalnie to nie ściągasz sie tym na co dzien...i wydaje mi sie ze taka moc do normalnej jazdy chyba w zupełności wystarcza..chyba ze sie mylę ???

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seves- dzis widzialem twoje rs4.. aktualnie to jestem z zona na d...... adresu nie bede pisac zeby nie zdradzic.. haha i stoje obok twojej fury :)

Lol co za zbieg okolicznosci

szkoda ze niy ma jak pogadac

Zbieg okoliczności niesamowity ;) jak żonie się spodobało u koleżanki to wiem gdzie się spotkamy następnym razem, chyba że nagramy szybciej inny termin :D

Seves- dzis widzialem twoje rs4.. aktualnie to jestem z zona na dabrowki..adresu nie bede pisac zeby nie zdradzic.. haha i stoje obok twojej fury :)

Lol co za zbieg okolicznosci

szkoda ze niy ma jak pogadac

Znane miejsce, prawda jest taka że Seves, ten wieczny kawaler, odpala tego RSa tylko w weekendy i szuka na mieście nowych lasek, po to mu ten wóz :decayed::grin:

:grin::grin::grin::grin::grin: Ty ściuliku przecież w tygodniu też się z koleżankami spotykam :P

Widziana (chyba) w Krzyżanowicach przejazdem, robi wrażenie rs-ik

Faktycznie na SRC jeździ niemalże identyczna (nawet się z nią ścigałem w kamieniu śląskim moją była 3.0tdi :grin: )

tym razem to nie byłem niestety ja :(

Jeździłem z kumplem z roboty taką półroczną s3 seryjną....kiedyś jechałem z Tobą po SG i mając w pamięci tą przejażdżkę obstawiłem wynik :);)

Arturo z samych doznań ciężko wynik obstawić bo fura z turbiną chwilowo mocniej wciska w fotel momentem ale niekoniecznie musi szybciej jechać :D

fakt jest jeden że ta a3 porobiła mnie mocno ale tak jak napisałeś nie skrzywiłem się bo taki już jestem :P mówi się trudno a Rs4 to jednak jakby nie było fura do bicia :grin:

a odnośnie s3 to kiedyś (jak jechałem oglądać inną rs4 z Tolkiem i Sirredem) sprzedawca na spotkanie podjechał s3 po programie na 300km a my w 3.0tdi też 300km więc dla rozłożenia masy SIRRED poszedł do s3 :P no i powiem szczerze że też jej nie dogoniłem ale odjeżdzał minimalnie :decayed:

Edytowane przez seves
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszyscy dążą teraz do zmniejszenia masy. Co z tego, że silnik mocny jak buda ciężka. Rs to zawsze RS chociaż szkoda, że teraz s3 może już namieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszyscy dążą teraz do zmniejszenia masy. Co z tego, że silnik mocny jak buda ciężka. Rs to zawsze RS chociaż szkoda, że teraz s3 może już namieszać.

Zgadzam się od zawsze dążą do zmniejszania masy :P m.in dlatego w RS maska i błotniki są alu (choć może większe znaczenie dla konstruktorów miało prowadzenie samochodu)

Co do S3 to faktycznie czy A3 czy S3 ale nie seryjne ;) i będę bronił biednej RSki :D

Trzebaby te samochody porównywać albo po wyjeździe z fabryki czyli s3 z 2007roku 265km , albo do rs dołożyć kompresor na który i tak mnie absolutnie nie stać ;) ale wtedy spekulacje dopiero się rozpoczną, który kompresor i w s3 jaka turbina :D

Jeśli chodzi o masę to s3 wcale też takie lekkie nie jest i różnica mniej niż 15% z jednej str dużo a z drugiej znowu wcale nie aż tyle i 350km czy 400 to akurat te 15% tylko momentu w lżejszym więcej ;) dlatego dla mnie wynik nie był aż tak oczywisty :P

Brzmienie masz ładniejsze :wink:

Arturo brzmieniem ćwiartki nie ogarnę :unknown:

ale na szczęście w życiu nie tylko o ćwiartki chodzi :grin:

:P

Edytowane przez seves
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak dolot czyszczony był jeszcze przez poprzedniego właściciela, ja 2razy oddawałem auto na "czyszczenie" ale ani w firmie na śląsku ani w Sportmile czyścić nie musieli bo nagaru nie było, za pierwszym razem na pewno nie otwierał się dodatkowy wlot w skrzynce filtra powietrza i było coś jeszcze, a niestety w sportmile Adam nie chciał mi powiedzieć co mu dolegało i co poprawił że z 370km zrobił 409 ;)

Edytowane przez seves
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak dolot czyszczony był jeszcze przez poprzedniego właściciela, ja 2razy oddawałem auto na "czyszczenie" ale ani w firmie na śląsku ani w Sportmile czyścić nie musieli bo nagaru nie było, za pierwszym razem na pewno nie otwierał się dodatkowy wlot w skrzynce filtra powietrza i było coś jeszcze, a niestety w sportmile Adam nie chciał mi powiedzieć co mu dolegało i co poprawił że z 370km zrobił 409 ;)

Czary mary i prawie 40 kucy doszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ciężki temat z tym "poprawianiem" i hamowniami ale co ja tu się będę mądrzył :D

każdy kto robił program dobrze wie jak się hamuje auto i co wykres potrafi pokazać :P i często co hamownia to inny wykres...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jak działa quattro? :eusathink:

Oczywiście nie mam na myśli tego że zamiast kół tylko przednich lub tylko tylnych napędzanę są wszystkie koła :D

Zastanawia mnie to bo już kilka razy zdarzyło mi się że podczas cofania "do garażu" pod górkę na piasku lub śniegu/lodzie napędzane miałem tylko jedno tylne i to zewnętrzne koło :D a samochód zamiast cofać stał w miejscu :D

Nic nie musiałem robić tylko dodać więcej gazu i udało się cofnąć :P po prostu któreś z innych kół też dostało napęd ale dziwne jak i kiedy tak się dzieje żeby w quattro kręciło się tylko jedno i to tylne koło :eusathink:

Edytowane przez seves
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szło bez obciążenia to i się kręciło w miejscu... Dodałeś gazu- eds przyblokował luźno kręcąc się koło, mocy dostało drugie i wyjechałeś ;)

Edytowane przez Arturoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...