Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy ! Awaria po wymiania rozrządu.


joker_

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy !!

Oddałem ostatnio auto do wymiany rozrządu, oleju, poduszek pod silnikiem do zakładu IMPERIAL W OLKUSZU i poprosiłem żeby mechanik sprawdził co jeszcze. Auto stało 2 tydnie u super mechanika po czym odbieram auto z wymienionymi powyżej rzeczami aleee i tu zaczynają sie schody :

- pierwsze dodanie gazu słysze świst a mechanik twierdzi ze dojdzie jeszcze waż od turbo bo jest pęknięty OK

- wracam na warsztat silnik cały bok w oleju a mechanik na to że ok ich błąd zrobią uszczelnienie OK

- widząc to wszystko odebrałem auto wsiadam i sprawdzając wszystko po kolei..... AWARIA !!

- Nie działa ogrzewanie !!!!

Jak usłyszałem od niego że to po prostu jak wymieniał płyn chłodniczy zapowietrzyło sie coś tam gdzieś tam i za parę kilometrów sie odetka będzie wszystko ok, odpowiedziałem że jak się odetka to dopiero wtedy zapłacę za te koszmarne usługi....

Jeździłem tak przez tydzień i nic, podjechałem do innego speca który na dzień dobry mówi termostat OK

po wymianie termostatu okazuje się że i to nie pomogło .

Ów znachor podpowiedział tylko tyle ze wszystkie węże są ciepłe i jak dla niego to wyłączona jest nagrzewnica z obiegu albo zapchana nagrzewnica ktora powinna się odetkać po kilometrze ... k**wa ?!?!

Błagam pomóżcie ;/

Edytowane przez joker_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było wcześniej problemów z temeraturą nawiewu? może sterowanie klapkami szwankuje. Sprawdź czy przy pedale przyśpieszenia ten plastik gdzie jest nagrzewnica jest ciepły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie na liczniku pokazuje norme dochodzi do 90 i nic, ale jak odkreciłem korek od plynu chł. to nie powiem żeby niepobulgało... :kwasny:

Nie było wcześniej problemów z temeraturą nawiewu? może sterowanie klapkami szwankuje. Sprawdź czy przy pedale przyśpieszenia ten plastik gdzie jest nagrzewnica jest ciepły.

sprawdzę jutro co z tym. \


dolne węże są zimne tyle co wydotykałem na parkingu pod blokiem.


matio446 <---- mam pytanie gdzie oddajesz autko albo gdzie można oddać gdzieś w okolicy ?

Edytowane przez joker_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągasz plastikowe podszybie i miedzy aku a zbiorniczkiem hamulcowym masz dwa węże. ten od aku powinien być ciepły jak nie gorący to jest wyjście, drugi to wejście. Jeśli po chwilowej jeździe i złapaniu temp 90* będzie zimny albo letni to układ zapowietrzony i taki pewnie jest jesli ci psełdo mechanicy spuszczali plyn. poczytaj na necie jak to odpowietrzyc. ogolnie pewnie na niezla kase cie naciagneli. wczesniej nie miales swistu jak im auto oddałeś?? nie dokrecili opaski gdzies przy turbo a skasowali cie za wymiane weza pewnie, wczesniej lał ci sie olej z silnika?? jakie uszczelnienie pewnie lał na chama aż sie powylewalo i nie wytarł ale co skasujemy goscia na pare zł. i ten termostat :grin: tak to by nie łapał temperatury albo miał by za wysoką, to sa pseudo mechaniki, tylko pod ścianę :facepalm:

napisz w dziale spoty w swoim regionie podjedz pogadaj z chłopakami moze odpowietrzycie na miejscu bo to nic trudnego i moze poleca ci dobrego mechanika z twoich okolic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Magicbattle. Na szczęście odebrałem autko bez gotówkowo więc raczej nie będzie tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrznik jest na górnym wężu od nagrzewnicy, trzeba zdjąć wąż nie całkiem tylko ok 10mm i napełniać aż do pojawienia się płynu w dziurce na wężu, następnie dolać do odpowiedniego stanu w zbiorniczku wyrównawczym i obserwować przez następne kilometry czy nie trzeba dolać płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze że zbiornik wyrównawczy trzeba odkręcić i podnieść na maxa do góry,. A te dwa węże w grodzi są gorące? Skoro obudowa nagrzewnicy jest ciepła to może klapki od klimatronika nie działają jak trzeba, słychać czy się przestawiają jak zmieniasz z LO na HI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy !!

Oddałem ostatnio auto do wymiany rozrządu, oleju, poduszek pod silnikiem do zakładu IMPERIAL W OLKUSZU i poprosiłem żeby mechanik sprawdził co jeszcze. Auto stało 2 tydnie u super mechanika po czym odbieram auto z wymienionymi powyżej rzeczami aleee i tu zaczynają sie schody :

- pierwsze dodanie gazu słysze świst a mechanik twierdzi ze dojdzie jeszcze waż od turbo bo jest pęknięty OK

- wracam na warsztat silnik cały bok w oleju a mechanik na to że ok ich błąd zrobią uszczelnienie OK

- widząc to wszystko odebrałem auto wsiadam i sprawdzając wszystko po kolei..... AWARIA !!

- Nie działa ogrzewanie !!!!

Jak usłyszałem od niego że to po prostu jak wymieniał płyn chłodniczy zapowietrzyło sie coś tam gdzieś tam i za parę kilometrów sie odetka będzie wszystko ok, odpowiedziałem że jak się odetka to dopiero wtedy zapłacę za te koszmarne usługi....

Jeździłem tak przez tydzień i nic, podjechałem do innego speca który na dzień dobry mówi termostat OK

po wymianie termostatu okazuje się że i to nie pomogło .

Ów znachor podpowiedział tylko tyle ze wszystkie węże są ciepłe i jak dla niego to wyłączona jest nagrzewnica z obiegu albo zapchana nagrzewnica ktora powinna się odetkać po kilometrze ... k**wa ?!?!

Błagam pomóżcie ;/

jest gostek w olkuszu ,który ma pojęcie o audi,robi to gdzies w garażu ale warto udać się do niego,jak zdobęde namiar to dam ci cynk

Pomocy !!

Oddałem ostatnio auto do wymiany rozrządu, oleju, poduszek pod silnikiem do zakładu IMPERIAL W OLKUSZU i poprosiłem żeby mechanik sprawdził co jeszcze. Auto stało 2 tydnie u super mechanika po czym odbieram auto z wymienionymi powyżej rzeczami aleee i tu zaczynają sie schody :

- pierwsze dodanie gazu słysze świst a mechanik twierdzi ze dojdzie jeszcze waż od turbo bo jest pęknięty OK

- wracam na warsztat silnik cały bok w oleju a mechanik na to że ok ich błąd zrobią uszczelnienie OK

- widząc to wszystko odebrałem auto wsiadam i sprawdzając wszystko po kolei..... AWARIA !!

- Nie działa ogrzewanie !!!!

Jak usłyszałem od niego że to po prostu jak wymieniał płyn chłodniczy zapowietrzyło sie coś tam gdzieś tam i za parę kilometrów sie odetka będzie wszystko ok, odpowiedziałem że jak się odetka to dopiero wtedy zapłacę za te koszmarne usługi....

Jeździłem tak przez tydzień i nic, podjechałem do innego speca który na dzień dobry mówi termostat OK

po wymianie termostatu okazuje się że i to nie pomogło .

Ów znachor podpowiedział tylko tyle ze wszystkie węże są ciepłe i jak dla niego to wyłączona jest nagrzewnica z obiegu albo zapchana nagrzewnica ktora powinna się odetkać po kilometrze ... k**wa ?!?!

Błagam pomóżcie ;/

jest gostek w olkuszu ,który ma pojęcie o audi,robi to gdzies w garażu ale warto udać się do niego,jak zdobęde namiar to dam ci cynk

jeżu z olkusza wie dużo o audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" jest gostek w olkuszu ,który ma pojęcie o audi,robi to gdzies w garażu ale warto udać się do niego,jak zdobęde namiar to dam ci cynk "

czekam z niecierpliwością na ten cynk ; )



" jeżu z olkusza wie dużo o audi "

a jeżu to kto :decayed: ?


kurde panowie powiem tak że problem jest zajebysty bo posprawdzaliśmy to na kompie z matio446 :thumbup1: i nic zero błędów niby wszystko śmiga oprócz ogrzewania :wallbash:

węże gorące, klapki pracują a pada deszcz i nie pojeździsz booo k**wa ciepło gdzieś sobie wieje .... :dziura: :wtf:

Edytowane przez joker_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat ta sama przyczyna po spuszczeniu plynu nie dziala ogrzewanie niby klapy chodza weze gorace a dmucha tylko zimnym wymienilem juz silniczek sterowania cieplym zimnym powitrzem i dalej nic pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był chyba podobny temat i odpowietrzanie nagrzewnicy nic nie dawało.Wypłukał nagrzewnicę podłączając wąż ogrodowy z wodą do jednego węża nagrzewnicy.

Zobacz to:
http://przemekr.blogspot.com/2011/07/naprawa-nagrzewnicy-audi-a4-climatronic.html

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...