Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wentylator klimatyzacji


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: Panowie, taka sytuacja, odpalam auto i od razu włącza mi się wiatrak klimatyzacji, co jest nie tak ? Bo wiem że nie powinno tak być, zgadza się ? Szukałem ale na forum nie ma za dużo o tym :kwasny:

Edytowane przez jozek726
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam że masz czujnik temp. płynu chłodzącego do wymiany ale ten drugi czujnik co daje info do komputera.kolega miał taka sytuacje i to był właśnie któryś z tych czujników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnei moim skromnym zdaniem czujnik chłodnicy walnięty :P

ale najlepiej :vaglogi: a raczy błędy zczytaj :hi:


jak nie masz vcds'a to zapraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi gdzie jest ten czujnik chłodnicy ? albo jakie ma oznaczenie czy coś? Bo czujnik płynu był wymieniony na nowy z aso ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nowe czujniki z ASO czasem szybko padają.

Za włączenie wentylatora odpowiada czujnik temp płynu ten przy grodzi, następny to w dolnym wężu przy chłodnicy oraz klimatonik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam problem ze swoją audi mianowicie zauważyłem ze nie załącza a się wentylator klimatyzacji sprezarka startuje , lecz po chwili leci ciepłe powietrze i przypuszczam że przyczyną jest nie zalączajacy się wentylator klimy , czy ktoś z forumowiczów miał taki przypadek ?

Audi b6 1.9 tdi 2003r

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.ja miałem taki przypadek z moim wentylatorem.nie chciał ruszyć.a mam b5 z 2000r ajm.po wizycie u elektryka to był 2010r. dowiedziałem sie że to szczotki silniczka który jest niby nie rozbieralny.kazał mi go wymontować u siebie,on sam pojechał po szczotki.wymienił,zamontowałem i chodzi do dziś.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu działu, nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem.

Kilka dni temu robiłem przegląd klimy, po nabiciu serwisant zauważył, że nie włącza się wentylator klimatyzacji. Po sprawdzaniu przyczyn znalazłem problem w sterowniku klimatyzacji (ten zamocowany w obudowie wiatraków nad wentylatorem klimy), a konkretnie urwany był przewód zasilający. Po przylutowaniu mając nadzieję, że po problemie i włączeniu zapłonu, wentylator od razu zaczął się kręcić na maxa. Dziś szukałem dalej i nic nie udało mi się znaleźć co mogłoby powodować ten problem. Rozebrałem sterownik, sprawdzałem czy nie ma zimnych lutów ( nie było), sprawdziłem silnik wentylatora, szczotki są ok brak podejrzanych oznak uszkodzenia. Odpinałem także kostki od czujnika płynu chłodzącego i ciśnienia czynnika, wiatrak w dalszym ciągu kręcił na maxa. Dodam, że u mnie nie ma czujnika na przewodzie w dolnej części chłodnicy.

Po sprawdzeniu błędów po nabiciu klimatyzacji były następujące błędy:

silnik 01 - 18080 - Wentylator chłodzenia silnika, szybkość I - otwarty obwód, zwarcie do masy, przewody

kolumna kierownicy 16 - 1320 Jednostka kontrolująca dla elektroniki klimatyzacji J255

zegary 17 - 1302 Jednostka kontroli telematyki J499

Błędy te wcześniej nie pokazywały się, dopiero po nabiciu klimy ( czynnika było około 200g), a sprawdzam błędy dość często.

w tygodniu mam zamiar jeszcze spojrzeć do skrzynki ECU, bo wyczytałem, że i tam może być przyczyna moich problemów.

Czekam na sugestie i ewentualne propozycje gdzie szukać przyczyny,

Dzisiaj rozebrałem sterownik i dostrzegłem małą plamkę w narożniku, co po powiększeniu okazało się przepaleniem.

Czy ten punkcik ma jakieś znaczenie w pracy sterownika?, skoro od tego miejsca nie idzie żadna ścieżka.

http://fs5.directupload.net/images/160411/c9klxx26.jpg


04.05.2016.

Dziś byłem na diagnozie programu i sprawa się wyjaśniła.

Otóż w moim przypadku problemem z włączającym się wentylatorem był niewłaściwy program wgrany do sterownika. Ten co to robił wgrał gotowca od silnika z manualną klimatyzacją i zapewne bez tempomatu, bo z nim też miałem problem, skutkiem czego było dawanie sygnału ze sterownika silnika do sterownika wentylatora i włączenie go na max obroty. Po wgraniu oryginału ( no i przy okazji małej modernizacji programu) wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Edytowane przez Tomeczek1403
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod temat żeby nie zakładać kolejnego o wentylatorze klimatyzacji ( i tak ich jest już dużo)

Nie działał mi wentylator klimy (valeo) , okazało się że urwany był przewód od sterownika wentylatora. Polutowałem przewód a że nie mam nabitej klimy to zrobiłem test wyjść vag-iem żeby zobaczyć czy wentylator kręci. Podczas testu wentylator startuje chodzi kilka sekund zatrzymuje się i po chwili znów się uruchamia i tak w kółko i teraz moje pytanie, czy przy teście wyjść tak powinno być czy wentylator powinien się kręcić cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam s4 b6 . Klima dziala ale wlacza mi sie tylko jeden wiatrak siedzac za kierownica to ten po prawej stronie dziala ten drugi nie wlaczyl sie jeszcze nigdy . Nie wiem czy tak jesf dobrze czy cos jest nie tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam s4 b6 . Startuje kloma wlacza sie wentylator prawy patezac od strony kierowcy . Lewy we tylator nie wlaczyl mi soe nigdy i nie wiem czy tal ma byc czy maja sie 2 wlaczyc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Posiadam audi s4 b6 . Problem jest nastepujacy .
Wlaczylem klimatyzacje i zawsze wlacza mi sie wiatrak od strony prawej patrzac zza kierownicy .twn po lewej stronie ie zalacza sie w ogole . Moj kolega od klimatyzacji mowi ze maja i musza sie od razu zalaczac 2 wiatraki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. odgrzeje kotleta.... :) rozwiazałes swój problem ??? mysle ze u cb jest problem z przewodami lub z czujnikiem, bo jak u siebie odepne wtyczke na odpalonym silniku zalacza sie wentylator.

u mnie wentylator czasami załącza sie zaraz po wyjeciu kluczyka, czasem po jakims czasie a czasem w nocy nie mam pojecia dlaczego . pomoże ktoś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...