Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ABS- odłączenie?


wolli-Z.G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nadzieję, że w dobrym dziale a mianowicie, chodzi mi o to czy w b5 można odłączyć ABS tak, żeby nie świeciły się kontrolki i szalony wykrzyknik na środku deski?


Dzięki za pomoc. Już nie trzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej naprawić błąd i utrzymać system który ratuje twoją i innych skórę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nadzieję, że w dobrym dziale a mianowicie, chodzi mi o to czy w b5 można odłączyć ABS tak, żeby nie świeciły się kontrolki i szalony wykrzyknik na środku deski?

Dzięki za pomoc. Już nie trzeba

da sie ale to tylko pogorszy hamowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B4 był wyłącznik ABS, w B5 już niestety nie ma. A dla czego niestety? Bo już parę razy przez ABS miałbym dzwona, kiedy na lodzie reagował tak że całkowicie nie było hamowania - wtedy wolałbym już zblokować koła i lecieć po tym lodzie ze zblokowanymi i wytwarzać jakieś tarcie, czy postawić auto bokiem, a nie wcisnąć hamulec i nie czuć żadnej reakcji hamowania. Opcja wyłączenia ABS musiałaby być jedynie dostępna dla bardzo świadomych użytkowników, pewnie dla tego już tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy przerwać obwód jednego czujnika i abs się wyłaczy.

Moim zdaniem na zablokowanych kołach droga hamowania bedzie dłuższa niż z absem

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prościej byłoby wypiąć bezpiecznik - ale nie o to chodzi. W Audi 80 B4 był przycisk którym można było wyłączyć ABS taka by kontrolka błędu nie wyskakiwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido odpowiedział najlepiej i ja też tak uważam. Usunąć usterkę i po sprawie. Trzeba pamiętać że system ABS ma pomagać a nie naprawiać błędy kierowcy. Gdyby była zachowana prędkość odpowiednia do warunków panujących na drodze itd,itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...