Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APR] Quattro Avant


apocalipto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po poszukiwaniach wreszcie znalazłem takie audi jak chciałem, do jazdy na co dzień :grin: .

Posiadam jeszcze audi 80 b3 1.8T APU, ale to inna historia.

FB_IMG_1454319868594_zpscrkisksu.jpg

Audi te to A4 lift , rok produkcji listopad 1999, modelowo 2000. Autko sprowadzone z Szwajcarii. Kupione 2 tg temu, kawałek musiałem w się przejechać po nią, bo jakieś 720km w jedną stronę :facepalm: .

Silnik: 2.8 30V APR

Napęd: quattro

Zawieszenie: seria

Wyposażenie:

- full fis (oczywiście pixeloza)

- jasne skóry

- ESP

- grzane stołki

- climatronic

- 4xairbag

- 4 el. szyby

- spryskiwacze lamp

- tempomat

- alu 16'' audi z zimówkami

- pełen zapas na alufeldze 15'' (nigdy niezakładane, brak śladów śrub)

Dokładne wyposażenie:

E0A = Akcja specjalna-brak
1KD = Hamulce tarczowe tył
3FA = Bez wkładu dachu (dach pełny)
F0A = Kein sonderfahrzeug, standard-ausfuehrung - Nie pojazd specjalny , wersja standardowa
T7F = 6-cylindrowy silnik z wtryskiem 2,8l 142kw
1MR = Kierownica do inst.pod.powietrz.
7G0 = Without humidity sensor - Bez czujnika wilgotności
3L3 = Siedzenia normalne przod
1SA = Bez osłony dolnej zesp. napedowego
J0L = Akumulator
0L2 = Pedał przyŚpiesz. z modułem elektronicznym
3NZ = Oparcie tylne dzielone
C4X = Obręcz koła ze stopów lekkich 7 jx16h2 et45
4UE = Lewo/prawo
1LB = Faustsattelbremse przod
8GL = Alternator
8JH = Reflektor halogenowy kzl
8G0 = Alternator 90a
7K0 = Bez układu kontroli ciŚnienia w oponach
6XD = Lusterko wewnetrzne, przyciemniane automatycznie - niestety szyba zmieniona i lusterko było zwykłe
5MY = Nakładki ozdobne na tablicy przyrzĄdów i tapicerkach alu,
0G1 = Przedłużenie okresu przeglĄdu
U1C = 1f6a zestaw wskaznikow z obrotomierzem, zegarem, liczni-
9Q2 = Komputer samochodowy
4X1 = Boczna poduszka bezp.
3Y0 = Bez rolety przesiwsłonecznej
Q1D = Fot. sport.
5SL = Lusterko na wysięgniku (konvex) 1f52
1AT = Elektroniczny program stabilizujĄcy
7X0 = Bez ultradŹwiękowej sygn.przy parkowaniu
0YR = Klasy ciezaru-os tylna >> zakres ciezaru: 15
X4B = National sales program switzerland - Narodowy program sprzedaży Szwajcaria
8Z5 = Chlodnica wody
2K1 = Zderzak wzmocniony
4K4 = Centralny zamek ze zdalnym sterowaniem radiowym, sterowaniem wewnętrznym i oddzielnym sterowaniem zamka pokrywy bagażnika.
5RQ = Lusterko na wysięgniku (konvex) str. prawa
1BE = Pakiet zawiesz. komfortowe podwozie-
4R3 = Elektryczne podnoŚniki szyb
0JG = Klasa masy pojazdu os przednia >> zakres mas: 1329-1428kg
M7F = 6-cylindrowy silnik z wtryskiem 2,8ltr.
6R2 = Oslona dzwigni zmiany biegow skora
5D1 = Carrier frequency 433.92 to 434.42 mhz
4GH = Szkło atermiczne-dookoła, zielony

Kilka foto jeszcze z ogłoszenia:

168402535_1_1000x700_audi-a4-28-quattro- 168402535_2_1000x700_audi-a4-28-quattro- 168402535_7_1000x700_audi-a4-28-quattro-

W audi zostały wymienione:

- rozrząd

- uszczelki pod deklami zaworów

- filtry

- olej (Castrol Edge 10W60)

- płyn chłodniczy

To co zrobiłem:

- przetoczone tarcze i pomalowane zaciski

- zmiana kierownicy na 3 ramienną z audi a3 2002r

- montaż ori suba w bagażnik

- zmiana aku z poprzedniego auta - 6-ścio miesięczny bosch s4 74Ah

To wszystko jak narazie ;)

Edytowane przez apocalipto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna audiczka, tylko fele mi się nie podobają, tez niestety takie mam :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe czarne sa szybsze :wink: ładna sztuka z dobra motorownia,powodzonka w modzeniu. A to B3 to liga sama w sobie i chyle czoło :hi: uwielbiam tamte auta z dusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne autko, dla mnie szkoda tylko, że avant :)

Była na allegro? Wydaje mi się, że widziałem ją na początku wrzesnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki Panowie za dobre słowa ;)

Co do felg, na zimę zostają te co są a na lato inne są,(chwilowo) a dokładniej rial daytona 17'' lecz niestety nie skręcane.

Co do tego, że avant to potrzebne mi takie auto, bo dużo gratów przewożę jak przy autach się grzebię :kwasny:

Pierwsze z modów to podświetlanie led środka wykonane z listw na metry, które zostały pospinane w ala moduły.

Kolejne w trakcie to licznik z rs6 ale jeszcze immo muszę ogarnąć bo brak czasu był ale chyba tam już nowsze i trzeba będzie wyłączyć.

Zmiana licznika jest spowodowana denerwowaniem się :facepalm: na wskaźnik paliwa i pixeloze na fisie (rs miał fajny przebieg 87tyś-silnik też leży i przez głowę swap przeszedł :kox:, ale obiecałem se, że przez rok bez dużych modów, trzeba białą 80 poskładać wreszcie).

Była na allegro jakiś czas, jeździłem również jedną do Lublina oglądać ale podziękowałem.


No i k''''a klops, wczoraj rano jadąc do pracy usłyszałem piękną melodię zaworów w głowicach . Na początku myślałem, że coś nie halo z napinaczami łańcuszków lub pompą oleju.

Niestety po zaglądnięciu do rozrządu wyszło, że pasek luźny jak szmata. Rozebrałem przód, zdjąłem napinacz paska pk i mym oczom ukazała się prześwitująca przez obudowę rozrządu rolka napinająca pasek oraz pasek. A więc zerwało śrubę trzymającą tą rolkę. graty do ponownego odpalenia mam, jutro okaże się czy uderzy mnie mocno po kieszeni :facepalm::wallbash:


Witam. Na szczęście wczoraj poskładane i odpalone audi, dziś było dopieszczanie i poskładanie do końca.
Co było przyczyną ciężko powiedzieć, śruba niema śladów ''przeciągnięcia'' bo oglądaliśmy ją dokładnie.
Audi otrzymało w środku oświetlenie led wewnątrz własnej produkcji z led z metra, poskładane w moduły.
Była również przymiarka alu 19'' ale chyba za duża felga do tej audi.
Niebawem foto ;)


Foty kół:
rial daytona 17''
Zdj1190cie044_zps403e7a0a.jpg
Jakieś tam 19''
Zdj1190cie048_zps4b8b0f97.jpg Zdj1190cie047_zpsd73b649b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. 19 poszły dalej w świat, a 17 narazie pozostały.

Fotek chwilowo nowych brak.

Dziś wpadł moduł drl na światła drogowe oraz radio concert cd z audi a3, wieczorem jest bajka wygląd i dźwięk wogóle inny.

Ogólnie poszukuję konsoli 2din z climatroniciem z grzanymi stołkami, albo samego climatronica w dobrej cenie.

Nazbierało się również trochę klocków do audio, głośniki hertz tył i przód oraz wzmak alpine.


Witam.

Audi otrzymało nową antenę , bo stara rozpadła się :grin:

Przyklejone nakładki klamek bo poodpadały, oraz listwa prawy tył, chwilowy brak gotówki ale trzeba będzie zamówić komplet nowych listew.

Na szrocie wygrzebałem uchwyt na kubki, który był u mnie uszkodzony i niekompletny, wreszcie wygląda kokpit jak należy :git:

Wieczorem wczoraj jak miałem chwilę to zrobiłem z przodu postoje w kierunkach na oryginalnych oprawkach i kostkach od golfa 3 usa, z moich kostek powyjmowałem piny i przełożyłem do nowych. Jak znajdę chwilę to będzie montaż głośników oraz wzmaka:

- przód hertz hsk-165.3

- tył hertz chyba dsk seria 165

- wzmak alpine bbx-f1200

Niestety mam mało czasu na poświęcenie dla audi, jestem w trakcie składania t4 dla znajomego (wnętrze multiwan + pełne wygłuszenie i jakieś tam małe audio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy30 audi stoi na tych felach na których było kupionych czyli 16'', rial daytona są odmalowywane.

Dziś wreszcie zmieniony lewy tylny głośnik bo prawy już 2 tyg temu był zmieniony na hertz-a, niestety brak czasu.

Fotki może porobię przy niedzieli jeżeli pogoda pozwoli. Ogólnie niebawem zawita gwint na przód bo tył jest niżej o 3cm (niestety hak i ciągane zapewne czegoś ciężkiego).

W łapska wpadły czujniki pdc z passa b5 fl z angola wyjęte kompletne, jedynie co pozostało to dokupienie dokładki zderzaka.


No i pierwszy poważniejszy mod zawita pod maską, wczoraj udało mi się wyrwać osłony od vr5, mam nadzieję, że jutro paczka przyjdzie (albo i dwie ;) ), najprawdopodobniej jeden komplet na sell :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jak narazie powiedzieć, że w dobrej kasie wyrwane.

Dziś zawitały wskazówki licznika od passata b5 fl-a, może jeszcze coś z ringami od fl-a zmodzę ale chyba mają mniejszą średnicę niż tarcza audi tak na pierwsze przymiarki.


A więc tak...

Przyszły osłony od vr-a, jedna siedzi, druga w bagażniku :grin: brak czasu na montaż :facepalm:

Panele pod głośniki 16cm również dotarły od kolegi z forum, podobnie leżą w bagażniku...

nie wspomnę o sekwencji która ponad miesiąc leży i czeka na włożenie :kox:

Niebawem powinna być konsola z radiem 2 din, może wtedy ogarnę się z czasem i powkładam wszystko :polew:

No i rozkminka czy pakować zegary od rs6.. :doh:

Ps. mam na handel radio concert cd od audi a3 info pw

Edytowane przez apocalipto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, małe up.

Osłony vr5 założone. Podtlenek LPG bangla. Tylne głośniki zmienione i pod suba podpięte, konsola 2 din przygotowywana do założenia, czyli panel radia, ramka, panel climatronic, popiołka i ramka przy biegach w czarny połysk pójdzie. Kabel do wzmaka położony.


Witam. W weekend wpadły żółte folie na halogeny i wysprzątanie audi.

Wczoraj niestety wracając do domu spotkałem się z sarenką a nawet dwiema... niestety jedna uszkodziła trochę audi:

-urwane zaczepy lewej lampy

-połamany gril

-wgięta maska wokół grila

-wgięty lewy błotnik

-przesunięty zderzak do tyłu aut (niewiem co pod nim się dzieje jeszcze)

-pogięta nowiuśka rejestracja :facepalm:

Dziś trochę poskręcałem ponaprawiałem, przy okazji jak miałem lampę na stole to wpadł xenon na starym hidzie (przetwornice mają kilka lat) i nowych żarnikach 5000K.


Witam. Mały up

W audi wreszcie zawitało radio ori. 2din wraz z tunelem i innymi pierdołami potrzebnymi do przekładki z 1din.

Włożone diodowe żarówki do podświetlenia rejestracji - przybierałem się od kupna samochodu, heh

W przyszłym tygodniu małe naprawy i serwisy się szykują, już od września się nakręciło 10tyś. km :facepalm:

Cośtam zaczyna stukać, pukać i lekko ciągać po drodze. Pozatym nie szczęśliwa podpora wału chyba do wymiany.

Na włożenie czeka jeszcze parę gratów, zmieniarka z tourana na 6cd (mam zamiar zamontować w schowku).

Leżakuje również navi vw rns310, lecz muszę najpierw dać do naprawy bo się nie włącza.


Mały up.

Oleje, filtry i uszczelki oraz uszczelniacze pozmieniane, już się nie leje z silnika.

Zmieniarka z tourana w schowku zamontowana. Dokładka pdc wraz z oryginalną wiązką już również wylądowała w aucie, w trakcje jest montaż czujników i wiązki poziomowania, mam zamiar odrazu zamontować dynamiczną regulację lamp, w sumie to jedna robota.

Wczoraj udało się zmienić wał napędowy, co mojemu zdumieniu okazało się, że w starym wale zatarł się krzyżak środkowy :shock3: .
Pozostało jeszcze wymienić trochę gratów w zawieszeniu, oraz lekko zglebić :decayed:


Na pokład wpadła audi navigation plus niestety non DX więc map i języka PL brak. W łapska wpadły również kompletne lusterka elektrycznie składane z przedlifta, kierownica skowa i kompletne boczki pod full elektrykę dla dekorów i rączek które będę malował pod kolor tapicerki.
Z kijowych wiadomości to już sprzęgło zaczyna się kłaniać więc kupno felg muszę niestety odłożyć...

Edytowane przez apocalipto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

non stop pod górę przy zakupie koła no co zrobisz utrzymuj stan auta jak dotychczas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...