Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APR] Quattro Avant


apocalipto

Rekomendowane odpowiedzi

Audi po 2 tygodniach postoju zwalczone. Lewy tył stał ładnie nisko, a to dlatego, że sprężyna jest postanowiła się skrócić hehePs. Chyba trzeba gwintu na tył szukać

Poszły również ''nowe'' używane mocowania tylnych amorków od audi 89 b4 quattro (przynajmniej nie gniją bo są w ocynku).

. Miałem założone gwinty fk na chwilę, ale zbyt twarde (chyba robię się stary), teraz kit fk jest założony i jest git (mowa o przodzie, z tyłem jest gorzej dostać). Wymieniona jedna końcówka drążka, rozruszana regulacja zbieżności, gdzie trzeba było wyjąć całe drążki niestety.
Zdjcie0014_zpszrnv0l0g.jpg
Porównanie wysokości zawieszeń
Zdjcie0015_zps8sh5cmze.jpg

tak stała na gwincie i jest identycznie na kicie
Zdjcie0012_zpscup50ttk.jpg

Licznik nocą po modach
Zdjcie0019_zpsnuqhgqul.jpg
Zdjcie0018_zps5hh2ql73.jpg

Sorry zdjęcia robione kalkulatorem


Dziś z nudów rozkodowałem wyposażenie:

E0A = Akcja specjalna-brak
1KD = Hamulce tarczowe tył
3FA = Bez wkładu dachu (dach pełny)
F0A = Kein sonderfahrzeug, standard-ausfuehrung - Nie pojazd specjalny , wersja standardowa
T7F = 6-cylindrowy silnik z wtryskiem 2,8l 142kw
1MR = Kierownica do inst.pod.powietrz.
7G0 = Without humidity sensor - Bez czujnika wilgotności
3L3 = Siedzenia normalne przod
1SA = Bez osłony dolnej zesp. napedowego
J0L = Akumulator
0L2 = Pedał przyŚpiesz. z modułem elektronicznym
3NZ = Oparcie tylne dzielone
C4X = Obręcz koła ze stopów lekkich 7 jx16h2 et45
4UE = Lewo/prawo
1LB = Faustsattelbremse przod
8GL = Alternator
8JH = Reflektor halogenowy kzl
8G0 = Alternator 90a
7K0 = Bez układu kontroli ciŚnienia w oponach
6XD = Lusterko wewnetrzne, przyciemniane automatycznie - niestety szyba zmieniona i lusterko było zwykłe
5MY = Nakładki ozdobne na tablicy przyrzĄdów i tapicerkach alu,
0G1 = Przedłużenie okresu przeglĄdu
U1C = 1f6a zestaw wskaznikow z obrotomierzem, zegarem, liczni-
9Q2 = Komputer samochodowy
4X1 = Boczna poduszka bezp.
3Y0 = Bez rolety przesiwsłonecznej
Q1D = Fot. sport.
5SL = Lusterko na wysięgniku (konvex) 1f52
1AT = Elektroniczny program stabilizujĄcy
7X0 = Bez ultradŹwiękowej sygn.przy parkowaniu
0YR = Klasy ciezaru-os tylna >> zakres ciezaru: 15
X4B = National sales program switzerland - Narodowy program sprzedaży Szwajcaria
8Z5 = Chlodnica wody
2K1 = Zderzak wzmocniony
4K4 = Centralny zamek ze zdalnym sterowaniem radiowym, sterowaniem wewnętrznym i oddzielnym sterowaniem zamka pokrywy bagażnika.
5RQ = Lusterko na wysięgniku (konvex) str. prawa
1BE = Pakiet zawiesz. komfortowe podwozie-
4R3 = Elektryczne podnoŚniki szyb
0JG = Klasa masy pojazdu os przednia >> zakres mas: 1329-1428kg
M7F = 6-cylindrowy silnik z wtryskiem 2,8ltr.
6R2 = Oslona dzwigni zmiany biegow skora
5D1 = Carrier frequency 433.92 to 434.42 mhz
4GH = Szkło atermiczne-dookoła, zielony

Edytowane przez apocalipto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wrażenia z jazdy 2.8? Starcza mocy ? :D

Po kupnie była moc teraz już brak :kox:

Jak pojeździłem tym ''przecinakiem'' znów przez 2 tygodnie to moc w audi powróciła :grin:

Zdj1190cie043_zps5b5f5391.jpg

Mały up.

Do audi wleciał nowy fis, który, licznik spięty z navi rnsd. Wpadła zmieniarka usb/mp3, która zajęła miejsce zmieniarki od tourana w schowku. Do bagażnika wpadł sub bose wraz ze ori zmieniarką (podpięta również pod radio), oraz tuner tv od navi (chwilowo niezrobione okablowanie). Po zmianie suba dźwięk na duży plus, głośniki zostały 4ohm i jest bardzo dobrze, tył to hertz odseparowany (sam bas i zwrotnica), a przód narazie nokia ori.

Na odnowienie czekają felgi rh turbo 17/7,5".

Fotki niebawem, gdzieś kabel zaginoł do zgrania hehe

Kilka foto:

Zdjcie0034_zpslqubjxuq.jpg

Zdjcie0036_zpshaeawerr.jpg

Zdjcie0037_zpsu26u3wcb.jpg

Zdjcie0038_zpsugfheqy7.jpg

Zdjcie0032_zps1mj1bkwz.jpg

Przymiarki felg

Zdjcie0024_zpsoweoewxz.jpg

Zdjcie0025_zpsboeu7qic.jpg

rh po przykręceniu niestety nawet się nie obróciła hehe

Małe up foto z imprezy ''Augustowski Car Show''

DSC_6504_zpsqfdmn8ep.jpg

DSC_6501_zpszpfxcb2i.jpg

W międzyczasie wpadły dekielki jedyne słuszne.

Z rzeczy zrobionych w audi to ponownie zbieżność, kolejny wahacz, nadal jest coś nie tak z zawiechą, na pewno łożysko do wymiany.

Kolejne graty do założenia, moduł drl z doświetlanie zakrętów w halogenach, głośniki bose z c5 na tył.

Mały up.

Niestety z powodu prac nad autem brata i moim drugim audi i audi brata za dużo się nie dzieje.

Robione są podstawowe usterki na bieżąco, wpadł nowy przegub prawy przód ruville, oleje filtry, ogólny przegląd przed zimą.

Nareszcie naprawione grzanie fotela kierowcy.

Z modów to wreszcie moduł drl z doświetlaniem zakrętów i odprowadzaniem do domu i czujnikiem zmierzchu wpięte wszystko w halogeny.

Kompletują się graty pod bix-a.

Na pokład wpadły głośniki bose przód z a3 8L z ostatniego rocznika a tył z c5, lampka sufitowa z kontrolką airbag off ( o dziwo mam całą wiązkę ori puszczoną, za schowkiem jest kostka na stacyjkę), podpięta kontrolka haka pod ori włącznik awaryjnych.

Na montaż czeka kamera cofania i tuner dvbt i parę innych pierdół typu dodatkowe lampki w drzwi tak jak to w c5 jest i lampek pod tylne fotele.

Foto furmanek braci

12c3942cc1924178med.jpg

156c97e0a203ed7fmed.jpg

Niebawem powinienem zacząć robić wiązki do czujników pdc i nagłośnienia bose avant na podstawie oryginalnych wiązek.

Edytowane przez apocalipto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zabierać się za dekory to tylko i wyłącznie black piano moim zdaniem :cheesy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zabierać się za dekory to tylko i wyłącznie black piano moim zdaniem :cheesy:

Też tak sądzę, tylko niema czasu się przybrać pomalować i dokupić w deskę z emblematem quattro bo mam cały komplet z przed lifta w drewnie ale bez quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośpiech zawsze jest najgorszym doradcą, ale wiadomo, że jak coś już leży to ciężko się powstrzymać :kox: W każdym bądź razie wolałbym się wstrzymać a mieć elegancko potem, cierpliwość popłaca :) Sam planuję black piano ale moje dekory są z tymi jakby "dziurkami małymi" i nie wiem jak by to wszystko wyszło. Może ktoś z czytających coś się orientuje? :co: Powodzenia w modach :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić komplet ala drewno i je malować. Ja również mam takie jak ty.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na tych kołach RH prezentowała się bosko :hi: a czemu nie chciała się obrócić?ociera pewnie bo ET nie dopuszcza? Zainwestował bym na twoim miejscu w dystanse, odnowił fele trochę i na nich posadził bestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ringi miałeś juz czy dukupiles? (licznik)Jak tak daj linka gdzie.

Ringi pochodzą od passata b5fl tylko lekko zeszlifowane bo były za wysokie i brzydko odstawały od obudowy licznika. Tak samo wskazówki są od passka.

No na tych kołach RH prezentowała się bosko :hi: a czemu nie chciała się obrócić?ociera pewnie bo ET nie dopuszcza? Zainwestował bym na twoim miejscu w dystanse, odnowił fele trochę i na nich posadził bestię.

Rh była tylko przymiarka, felgi o 2 szerokościach no i tylko 17 a ja wolałbym na wiosnę 18 lecz remont mam i może zabraknąć na felunek. Felga którą chciałbym jest w moim temacie, to te czarne 6 ramienne aez-y tylko na pewno w innym kolorze.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Mały up

Jakiś czas temu dotarł zestaw bose do avanta wraz z wiązka. Standardowo przednie głośniki zajechane a że miałem dystanse od koviego pod głośniki 16cm to coś się wyrezalo na przód na glośnikach bose od c5. Jednak się dobrze nie spisują, mam trochę gractwa bose i fajnie by grały w przodzie głośniki od suba od c5 avanta i będę rezal, wczoraj była przymiarka i ładnie gra.

Kolejne zmiany przy wymianie głośników to dodatkowe lampki w drzwiach do oświetlenia po otwarciu.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

W audi pozmieniane trochę w zawieszeniu, powoli tył zaczyna się kłaniać do roboty. O dziwo wielowachacz aż taki kiepski nie jest, łączniki ori z października 99 roku były i jeszcze ze 3 wachacze ori są w zawieszeniu przód/ Zmieniony filtr paliwa, który był ori.

Z modów to wpadł znaczek w grill quattro.gif z audi 80 b4, który osobiście bardziej mi się podoba. Przerobiony soft licznika aby podświetlał się po włączeniu zapłonu jak to w przedliftowych b5 było.

Dotarły jarzma i osłony tarcz pod tarczę 312 bo moje się kończą powoli a jest opcja modów to trzeba korzystać.

Witam. Ostatnio zostało ogarnięte tylne zawieszenie. Górne wahacze zmienione na tzw. kute z audi 80. Wymienione również łożysko tył prawy i łączenia wydechu. Pomalowane zaciski tył. Trochę z kieszeni pociągnęła audi ale cóż czasem trzeba. Blenda w trakcie rezania pod kamerkę, zaslepienie wkładki i podświetlenie Led rejestracji własnego produktu.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Kolejne dni kolejne mody i naprawy.

Audi otrzymało wał napędowy po regeneracji. Na tył wleciały dystanse.

W bagażniku zawitał sub, wzmak alpine bbx-f1200 oraz tornado do suba, położone nowe kable, rozdzielacze prądu i kondensator 1farad.

Na wymianę w drzwiach czekają głośniki no i jakoś bagażnik ogarnąć aby to wyglądało.

Na pokład zawitały nowe hamulce. Tarcze o średnicy 312mm Zimmermann-a jarzma o oznaczeniu 451. Hamowanie o niebo lepsze zważywszy na nowe komponenty i trochę większą średnicę.

Za sprawą kolegi wpadł przedni zderzak od s4 przedliftowej, brak jedynie zaślepki spryskiwacza i halogenów.

Zamiast halogenów wpadły światła do jazdy dziennej led.

Kilka foto:

20160611_195205_zps7qfcpmpq.jpg

20160623_204756_zps5m2tnhht.jpg

20160623_212752_zpsmfhcocyu.jpg

20160624_154403_zpspcv7rljt.jpg

20160628_205504_zpsw1hy8zdz.jpg

Edytowane przez apocalipto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana halogenów na +++++++!

Na wcześniejszych zdjęciach nie mogłem patrzyć na te żółte halogeny... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółtych już dawno nie było po wstawieniu modułu drl z doświetleniem zakrętów i clh

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Mały up.

Na pokład A raczej karoserię zawitał gril fake rs od kolegi z forum. Dziś dotarła Nowa ori zaślepka lewego spryskiwacza.

W środku przednie rączki otrzymały nowy lakier pod kolor skór tak jak powinno być. W tylnych drzwiach przerobione wiązki aby szyby działały tak jak z przodu czyli tylko tracić włącznik na zamykanie A szyba sama leci ku górze.

Ostatnimi czasy uszczelniony dekiel prawej głowicy, ogarniete spękane odmy i ogólny przegląd pod maską.

Do zrobienia nieszczęsna nagrzewnica ale to plan na weekend przyszły. Na blacie już od 3tygodni jest 300000km a dziś chyba 301300z hakiem. Się lata to i trzeba inwestować A nie tylko tuning ;)

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

eea00f593d9c07beb11488da0438e1e2.jpg

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie leży ten emblemat quattro z 80ki, montaz na tej samej zasadzie co seryjny z A4?

Kute wahacze? czyli co wymieniłes z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emblemat trzeba było trochę przerobić aby pasowało. Zamocowany był w ten sposób, że trochę przyspawany do grila i klej do szyb samochodowych aby była pewność.

Kute wachacze czyli podobnie jak w s4 górne wachacze są całościowe A nie wytloczki.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, odpada bo mam polakierowany grill, a pomysł i efekt na poprzednim grilu z tym emblematem świetnie wygląda :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, odpada bo mam polakierowany grill, a pomysł i efekt na poprzednim grilu z tym emblematem świetnie wygląda [emoji106]1:

Dzięki. Jeżeli spawac nie chcesz to tylko odpowiednia ilość kleju do szyb i będzie git ;)

W weeken audi otrzymało nową nagrzewnice i ogarniete trochę kable pod deska tak jak ma być ori.

c9a93f12bac1f270038172156e25a998.jpg

dc2756f78428d32cb712891c2761b027.jpg

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

A tutaj foto już z zaślepką spryskiwacza.

20160802_070741_zpskfxl3rac.jpg

A tu moja druga audi 80 1.8T która już kilka lat spędziła nietrącona przez brak czasu i inne auta które robiłem po godzinach.... no cóż pora się zabrać i odchwaścić.... Obok niej golf brata też do ogarnięcia elektryki mam go zrobić.

20160809_192125_zpsi4amzy8c.jpg

Mały up

wpadły budziki od.... ?

47262f00b06abf1316b1da3e34686b2b.jpg

10735c3806325c1186713e3aeefe7352.jpg

muszę Soft do b5 ogarnąć i mój przelot

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Mały up

. Ostatnio chodzi mi po głowie zmiana felg na wzór rs4 w 18 calach.

Wczoraj w łapska wpadło 6 cewek z asn-a oraz kawałek wiązki pod nie. Niebawem rezanie pojedynczych cewek na cylindry. Dziś wpadły lampy przód do przerobienia na bixy lecz niewiem czy ori srebrne czy na czarno. A niebawem zawita lotka na klapę.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Dzisiaj wpadły oryginalne xenony kompletne. Niebawem ori maskownice bose będą i kolejny zestaw bose i oryginalna wiązka poziomowania xenon na pokład.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez apocalipto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f9622cf1719692bb1e49356ac17ff8e0.jpg

Dzięki. S4 zderzak zawsze robi robote. Będzie jeszcze lepiej się prezentować jak ogarnę pod kolor i zaspawam miejsce na rejestracje no i spasować przód bo jest masakra. Również myślę nad dokladką od seata ale mam mieszane uczucia co do czarnego koloru. Muszę jeszcze ogarnąć temat progów od omegi które leżą i trzeba coś zmodzic ;)

Co do planów to jak zawsze brak czasu A sporo jest.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Mały up.

Na pokład zawitały dwa głośniki z subow bose na przód i maskownice. Denerwowało mnie charczenie prawego głośnika więc dlatego taka przeróbka. Auto obute w zimowe Alu ori z a6 c5 16cali. Leży ori zderzak czekający na montaż A s4 idzie wtedy do lakiernika na zaspawanie wnęki rejestracji.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez apocalipto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...