Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montujemy Antene i Radio CB w A4 B5 Sedan.


dudek81

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że przeszedłem z anteny magnesowej na stała zamontowaną na klapie.

Postanowiłem zrobić mini fotorelacje i podzielić się z wami oraz może niektórym ułatwić montaż tego u siebie.

Kupiłem antenę:

c3f7574dd82bc615m.jpg

Przewód:

7e3ec5750f596739m.jpeg

oraz Uchwyt:

58f25d0a5843a986m.jpeg

Nie mam fotek z samej instalacji ale już po.

1. Najpierw montujemy uchwyt na klapie (wiem, że niektórzy preferują dziurę w dachu, ale u mnie niestety dziura nie ma racji bytu).

6178451c8b7082c6m.jpg 4bdb3e51295fb0a4m.jpg

2. Układamy ładnie przewód i przeciągamy przez fabryczny otwór.

bc54c815a63bbf46m.jpg 7e8a3e6d9063ca4fm.jpg

3. Przewód przeciągamy za obiciem bagażnika. W taki sposób, żeby wyszedł nam pod wykładziną i można było go wepchnąć pod tylne siedzenie (od razu uprzedzam, przewód musi mieć co najmniej 4 metry. Mój ma 4 i jest dokładnie na styk). Jak byłby trochę dłuższy to można by go ładnie schować, że w ogóle by go nie było widać. Mi osobiście tak nie przeszkadza.

5c1435436de5740dm.jpg f540f3cfc593d299m.jpg

4. Przewód przeciągamy pod tylnymi siedzeniami, do fabrycznego otworu.

0961f0749e7c14f0m.jpg e897d118a0321b88m.jpg

5. Dalej już tylko pod materiałem do tylnej popielniczki (widać go z prawej strony).

d2d3cdda3030426am.jpg

Ja przewód od razu wyprowadziłem z boku tunelu, przy fotelu pasażera, ponieważ muszę mieć łatwy dostęp do kabla. Wyciągam codziennie radio, żeby nikogo nie skusiło ;)

1381a4d3360e6670m.jpg 70920a8a93228399m.jpg

A tak mam zamontowane radio i uchwyt na mikrofon.

Tak mi lepiej pasuje, bo mam je pod okiem. Widzę wszystkie wskaźniki i mam łatwy dostęp do gałek.

fd5d1609c26b3d9dm.jpg 2071400e62be8cfbm.jpg 4be61f5b5a6f59dbm.jpg aedaaf8fd74c4c3bm.jpg c4d7bd5a164b0468m.jpg

Do zapalniczki od środka przylutowałem kabel i na samym końcu zamontowałem dodatkowe gniazdo zapalniczki.

A tak się prezentuje antenka na mobilku.

6dab6c765aa38cb2m.jpg e8f7c54ab82b262bm.jpg

Mam nadzieje, że pomogłem nie jednej osobie.

PS. Przepraszam za syf a aucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas ma racje.... Cb tylko i wylacznie w kieszonce pod kierą , nie musi kazdy widziec ze masz radyjko na pokladzie, wedlug mnie szpeci i to bardzo w tym miejscu co zrobiles..... przewod antenowy mozesz puscic pod lewym progiem bez rozbierania czego kolwiek wystarczy kabel wepchac pod plastikowy prog , a zasilanie ze skrzynki bezpiecznikow - prostrze , estetyczne i wygodne bo nikomu nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak radio w schoweczku alana 101 u mnie wogole nie widac uzywam tylko ogólnego kanału ale zawsze moze sie przydac fotostory kolegi komus kto ma inne zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardziej preferuje montaz w lewej kieszonce - pod kierownica .... duzo ladniej wyglada i kabli nie widac :good:

również polecam to miejsce do montażu, ja bym nigdy tak nie podziurawił tapicerki mojego auta, ale to tylko moje zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardziej preferuje montaz w lewej kieszonce - pod kierownica .... duzo ladniej wyglada i kabli nie widac :good:

powiem tak zależy jakie masz radio ja mam Herberta II i mi się tam nie mieści i radio trzymam pod podłokietnikiem .

A mam pytanie do kolegi dudek81 czy uchwyt nie przeszkadza w domykaniu klapy bo mi przeszkadzał i walnąłem uchwyt przy tylnej szybie , a antene mam bliźniaka turbo 5000 i boska wygląda :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardziej preferuje montaz w lewej kieszonce - pod kierownica .... duzo ladniej wyglada i kabli nie widac :good:

Nie bardzo.. przełożyłem pod kierownicę na tydzień. Mocno przeszkadza przy wychodzeniu i wchodzeniu do auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nigdy tak nie podziurawił tapicerki mojego auta, ale to tylko moje zdanie

Na szczęście jak się odkręci uchwyt, to tego w ogóle nie widać ;)

A mam pytanie do kolegi dudek81 czy uchwyt nie przeszkadza w domykaniu klapy bo mi przeszkadzał i walnąłem uchwyt przy tylnej szybie ,

Tego się obawiałem. Ale na szczęście uchwyt nie przeszkadza, nie zawadza. Ma około 0,5 mm zapasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardziej preferuje montaz w lewej kieszonce - pod kierownica .... duzo ladniej wyglada i kabli nie widac :good:

Nie bardzo.. przełożyłem pod kierownicę na tydzień. Mocno przeszkadza przy wychodzeniu i wchodzeniu do auta.

no to cos schrzaniles przy montazu albo masz duze radio i nie wchodzi ci cale do schowka.... u mnie nic nie przeszkadza chowa sie calutkie, a jak jestem w trasie to go delikatnie wysuwam ze by bylo lepiej slychac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardziej preferuje montaz w lewej kieszonce - pod kierownica .... duzo ladniej wyglada i kabli nie widac :good:

Nie bardzo.. przełożyłem pod kierownicę na tydzień. Mocno przeszkadza przy wychodzeniu i wchodzeniu do auta.

no to cos schrzaniles przy montazu albo masz duze radio i nie wchodzi ci cale do schowka.... u mnie nic nie przeszkadza chowa sie calutkie, a jak jestem w trasie to go delikatnie wysuwam ze by bylo lepiej slychac

radio wchodzi całe, ale zawsze zawadzałem co chwila o przewód od gruszki. Dla mnie umieszczenie radia w kieszeni pod kierownicą jest mało wygodne i tyle. Dużo wygodniej jest mieć mikrofon pod prawą ręką. Swoje radio umieściłem między podłokietnikiem a siedzeniem pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardziej preferuje montaz w lewej kieszonce - pod kierownica .... duzo ladniej wyglada i kabli nie widac :good:

Nie bardzo.. przełożyłem pod kierownicę na tydzień. Mocno przeszkadza przy wychodzeniu i wchodzeniu do auta.

no to cos schrzaniles przy montazu albo masz duze radio i nie wchodzi ci cale do schowka.... u mnie nic nie przeszkadza chowa sie calutkie, a jak jestem w trasie to go delikatnie wysuwam ze by bylo lepiej slychac

radio wchodzi całe, ale zawsze zawadzałem co chwila o przewód od gruszki. Dla mnie umieszczenie radia w kieszeni pod kierownicą jest mało wygodne i tyle. Dużo wygodniej jest mieć mikrofon pod prawą ręką. Swoje radio umieściłem między podłokietnikiem a siedzeniem pasażera.

to kolego przerob sobie przewod od gruszki tak jak ja zrobilem ze wychodzi z boku radia i nie zawadzam noga i jest wszystko ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja radyjko powiesiłem na podłokietniku na dorobionym uchwycie, takze mam je caly czas pod reka, a ze pakruje pod chmurka to ulatwia mi to jego zabranie do domciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dudek81 mam pytanko do ciebie?. Jak otwierasz bagażnik, to bat dotyka ( puka) o dach samochodu ? czy przechodzi obok ? Jeżeli możesz to podziel się wrażeniami. ( chodzi mi tylko o antenę) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dudek81 mam pytanko do ciebie?. Jak otwierasz bagażnik, to bat dotyka ( puka) o dach samochodu ? czy przechodzi obok ? Jeżeli możesz to podziel się wrażeniami. ( chodzi mi tylko o antenę) :hi:

mam w ten sam sposób zamontowanego bata i nie zawadza mi o autko :> to tylko kwestia ustawienia antenki[br]Dopisany: 05 Marzec 2009, 18:51_________________________________________________

Ja tam bardziej preferuje montaz w lewej kieszonce - pod kierownica .... duzo ladniej wyglada i kabli nie widac :good:

Nie bardzo.. przełożyłem pod kierownicę na tydzień. Mocno przeszkadza przy wychodzeniu i wchodzeniu do auta.

no to cos schrzaniles przy montazu albo masz duze radio i nie wchodzi ci cale do schowka.... u mnie nic nie przeszkadza chowa sie calutkie, a jak jestem w trasie to go delikatnie wysuwam ze by bylo lepiej slychac

radio wchodzi całe, ale zawsze zawadzałem co chwila o przewód od gruszki. Dla mnie umieszczenie radia w kieszeni pod kierownicą jest mało wygodne i tyle. Dużo wygodniej jest mieć mikrofon pod prawą ręką. Swoje radio umieściłem między podłokietnikiem a siedzeniem pasażera.

to kolego przerob sobie przewod od gruszki tak jak ja zrobilem ze wychodzi z boku radia i nie zawadzam noga i jest wszystko ok :good:

wszystko zależy od tego jak długie masz nogi :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zapalniczki od środka przylutowałem kabel i na samym końcu zamontowałem dodatkowe gniazdo zapalniczki.

a ja mam podłączone do radia i nie muszę pamiętać wyłączyć CB. Jak wyciągne kluczyk samo sie rozłancza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż, jak montaż. Moim zdaniem całkiem schludnie.

Ale antena pierwsza klasa :good:

Zdecydowanie Best of the Best

się pan zna troszeczkę :naughty: :naughty: :decayed:[br]Dopisany: 09 Kwiecień 2009, 23:15_________________________________________________

bardzo zgrabny montaż anteny :good:

jaką antene użyłeś?

przecież widać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...