Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompowtryskiwacze AJM


MikolajNF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Posiadam 1.9tdi AJM odkupione od klubowicza :wink: z lekko podniesiona moca, Autko smiga na Motulu SPECIFIC i w zwiazku z tym silnikiem mam kilka pytan. Jak dbac o te wtryskiwacze?? O paliwie dobrej jakosci juz wiem. Na forum AKP przeczytalem , ze mozna lac na pelen zbiornik 200ml mixolu to dobry pomysl?? Albo raz na jakis czas dodatki do ON ktore ponoc maja czyscic pompowtryski. Lalem czasem 200ml oleju do pil stihla ale do 1Z i nie mialem przez 2 lata problemow. Na co zwracac uwage?? Jakie sa niepokojace objawy?? Czasem mam wrazenie , ze na biegu jalowym obroty spadaja tzn. faluja ale minimalnie doslownie na grubosc wskazowki ale to da sie juz wyczuc pod tylkiem. Dzieje sie tak dosyc rzadko ale jednak. Panowie reasumujac, jak dbac o te silnik i czy dolewac cos czasem do paliwa. Z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat pompowtrysków i dbania o nie możesz bez zbędnego problemu poczytac na forum. Dolewanie dodatków było już rozbierane na czynniki pierwsze. 10 minut szukania i czytaj, czytaj - będziesz wszystko wiedział. Trzy posty niżej masz o silniku AJM - szukaj i czytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pompowtryskiwacze czyści się jak są wymontowane. Ja swoje czyściłem termiczno- chemicznie na takim urządzeniu Zapp Diesel Tech. Wtryskiwacze po tym zabiegu chodzą dużo ciszej i na wolnych obrotach przestał silnik nierówno pracować. A miałem już wymieniać końcówki wtrysków.

No jest to na pewno najlepszy sposób an ich " wyczyszczenie po wierzchu " chyba że przed operacją zostaną rozmontowane na " czynniki pierwsze " :P

Do czyszczenia " wnętrza " lepiej nadają się środki dodawane do paliwa , albo zamiast paliwa ( oczywiście tylko renomowanych firm) :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatki do paliwa liqui moly polecam, jak nie masz pewności czy są ok. To niech Ci ktoś zdiagnozuje przy pomocy vcdsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...