Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mann czy knecht


tomekxp2

Rekomendowane odpowiedzi

A to sorry...

Jak kupiłem Knechta to miałem Austria na paliwie i oleju

Dziku masz w ofercie Hengsta ? Jak tam jest z produkcją (miejsce) ?

Sorry Panowie... ale ja Filtrona wkładałem do mojego poprzedniego auta -> Fiat Uno '90 :grin:

A wiecie jak FILTRON mógł dostać się do grupy VAG ? W drodze przetargu... :wink:

Najtańszą ofertę na dostarczenie filtrów dał FILTRON i tak oto montują go w grupie VAG...

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero po kupieniu w aso filtra paliwa miałem zadawalające korekty na vagu :/ . W sumie drozszy był od innych o 15 zeta ;) . Dla niewtajemniczonych w b6 jest w nim regulator ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtron należy teraz do Amerykanow. W materiał filtrujący zaopatrują się tam gdzie wszyscy w Europie. Ja staram używać filtrów przeznaczonych do samolotów :wink: A takie robią u nas na Podkarpaciu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesionka ??? :grin:

Też kiedyś przeleciało mi przed oczami, że FILTRON należy do Amerykanów.

Więc kupując FILTRON'a nie wspieramy naszych rodzimych firm, tylko napychamy kabzę Amerykanom aby Ci mieli za co zapłacić "murzynom" tutaj w Polsce... :kwasny:

Pozdro... :hi:

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś przeleciało mi przed oczami, że FILTRON należy do Amerykanów.

Więc kupując FILTRON'a nie wspieramy naszych rodzimych firm, tylko napychamy kabzę Amerykanom aby Ci mieli za co zapłacić "murzynom" tutaj w Polsce...

Obudź się. Polska już dawno została rozsprzedana i dużych, polskich firm za dużo nie uświadczysz. Tak więc wróćmy do tematu dyskusji.

A wiecie jak FILTRON mógł dostać się do grupy VAG ? W drodze przetargu...

No to chyba logiczne. Przecież nie wkradają się do fabryki i potajemnie wkładają filtry :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze powiedzcie że do sklepu robią to samo co do aso.

W kilku firmach już robiłem i takich cudów nie widziałem. Jak coś było na zachód robione to inne składniki i ostra kontrola jakości, a jak do nas to robta co chceta.

A później ludzie nie mogli się pod blaszakiem nadziwić jak takie dziadoskie piwo zebrało wszystkie nagrody w Stanach itp.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna firma, pasze dla zwierząt, Na zachód z dodatkiem białka ziemniaczanego i parę innych rzeczy, a na nasz rynek tani syf.

W obecnej firmie jeszcze lepszy przekręt i wszyscy to kupujecie ale póki robię obowiązuje mnie zamknięcie mordy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudź się. Polska już dawno została rozsprzedana i dużych, polskich firm za dużo nie uświadczysz. Tak więc wróćmy do tematu dyskusji.

Wiadome... wszędobylska prywatyzacja :decayed: Ale ktoś może mieć wrażenie/odczucie, że kupując FILTRON'a Made in Poland "wspiera naszych" :grin:

No to chyba logiczne. Przecież nie wkradają się do fabryki i potajemnie wkładają filtry :grin:

Tak, ale został zapewne wybrany w drodze najtańszej oferty "przetargowej", a wiadomo, że nie nie zawsze wszystko co najtańsze jest najlepsze :wink:

Chcę tylko zauważyć tym, że Filtron ma powiązania z VAGiem nie dlatego że jest dobry/najlepszy (co najwyżej może być "wystarczający"), tylko ze względu na najlepszą ofertę przetargową, wybraną w drodze przetargu :decayed:

POWER-KRIS

Też się z tobą zgodzę... jak u mnie było coś na zachód (niemcownia) to było na zamówieniu dopisane SUPER JAKOŚĆ !!!

I jak coś było nie tak w jakimś % to wyrzucało się to i robiło drugie od nowa... A jak było na nasz rynek... to pomimo, że mało realne aby opuściło to fabrykę i jeszcze się trzymało kupy to takim się to puszczało..., przecież to dla nikogo ważnego...

To chociaż powiedź "przy czym robisz" ? :wink:

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caban sprawdz w encyklopedii co znaczy jesionka....

Po drugie, kupując tego amerykańskiego filtrona tak czy siak wspierasz w jakimś stopniu "swoich". Bo póki coś jest made in Poland to gospodarka ma z tego jakieś korzyści, choćby w postaci pracy dla ludzi, podatków przez nich odprowadzanych oraz składek. nic z tego nie zostaje jak kupujesz towar importowany. To tak dla ścisłości.

Są kraje gdzie ludzie mimo świadomości, że ich rodzime towary nie są najlepsze i wcale nie są najtańsze to je kupują. To taka narodowa świadomość i odpowiedzialność. Polacy tego nigdy nie mieli, zawsze kajamy się na kolanach przez obcym wyrobem a swoje potępiamy w czambuł. Dlatego Polak zawsze będzie pachołkiem.

Popatrzcie, że większość wyrobów Made in Poland to i tak produkty firm należących do międzynarodowych koncernów. Decyzje o tym jaki towar, o jakim składzie idzie na dany rynek decyduje na pewno nie fabryczka w Polsce. Tam gdzie prawo i rynek pozwala sprzedawać gówno tam się je sprzedaje. Polacy w ogóle nie są chronieni przez zalewem tanich i słabej jakości wyrobów udających lepsze. To sie tyczy i rynku motoryzacyjnego jak i spożywczego. Spróbowałby który koncern sprzedawać we Włoszech gówniane keczupy nie wspomne marki czy chipsy nafaszerowane gównem... to by się zdziwł jakby go szybko pozamiatali. Pomijając już fakt, że ludzie wiedzą co kupować a co nie. To w dużej mierze zachodnie firmy robią nas w chu... bo sami się dajemy. PRawo pozwala oszukiwać ludzi a konsument też jest winny bo wie jak to działa ale dalej kupuje łudząc się, że może jednak będzie inaczej.

Edytowane przez marekg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caban sprawdz w encyklopedii co znaczy jesionka....

Po drugie, kupując tego amerykańskiego filtrona tak czy siak wspierasz w jakimś stopniu "swoich". Bo póki coś jest made in Poland to gospodarka ma z tego jakieś korzyści, choćby w postaci pracy dla ludzi, podatków przez nich odprowadzanych oraz składek. nic z tego nie zostaje jak kupujesz towar importowany. To tak dla ścisłości.

Są kraje gdzie ludzie mimo świadomości, że ich rodzime towary nie są najlepsze i wcale nie są najtańsze to je kupują. To taka narodowa świadomość i odpowiedzialność. Polacy tego nigdy nie mieli, zawsze kajamy się na kolanach przez obcym wyrobem a swoje potępiamy w czambuł. Dlatego Polak zawsze będzie pachołkiem.

Popatrzcie, że większość wyrobów Made in Poland to i tak produkty firm należących do międzynarodowych koncernów. Decyzje o tym jaki towar, o jakim składzie idzie na dany rynek decyduje na pewno nie fabryczka w Polsce. Tam gdzie prawo i rynek pozwala sprzedawać gówno tam się je sprzedaje. Polacy w ogóle nie są chronieni przez zalewem tanich i słabej jakości wyrobów udających lepsze. To sie tyczy i rynku motoryzacyjnego jak i spożywczego. Spróbowałby który koncern sprzedawać we Włoszech gówniane keczupy nie wspomne marki czy chipsy nafaszerowane gównem... to by się zdziwł jakby go szybko pozamiatali. Pomijając już fakt, że ludzie wiedzą co kupować a co nie. To w dużej mierze zachodnie firmy robią nas w chu... bo sami się dajemy. PRawo pozwala oszukiwać ludzi a konsument też jest winny bo wie jak to działa ale dalej kupuje łudząc się, że może jednak będzie inaczej.

Zgadam sie z kolegą.. sam robie w branży motoryzacyjnej(cięzarówki) i niby robione w PL ale trzeba pisac Made in germany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasionka jak najbardziej koleżko.

Tyle, że ty napisałeś Jesionka. A czepiam się słówek, żeby podrwić z głupot które wypisujesz. Okolice Rzeszowa są mi w miarę znane, parę lat się spędziło jednak więc Jasionka a jesionka robi mi dużą różnicę.

Byłbym zapomniał - piszemy zabłysnąłeś a nie zabłysłeś.

Edytowane przez marekg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z wszystkimi filtrami bywa bardzo różnie, powiem tak ja śmigam na oryginałach i powiem wam że filtr paliwa też made in china ;) reszta Niemcy, w Mann-ie filtry paliwa też bywają China a w Knechcie Mexyk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja o filtrach przerodziła się w dyskusje ideologiczna już po raz kolejny na forum. :facepalm:

Nawet niemiecki kloszard powie ze niemieckie jest najlepsze, czy Angielski angielskie... A tu... :kox:

Oczywiście nikt nie ma prawa odbierać komuś wiary w to, ze np. Hengst(niem.ogier :decayed: ) przedłuży życie rzęchowi z 300kkm+ przebiegu.

Norma(tez niemiecka :D) mówi ze filtr oleju musi mieć 5-10 µm i innego materiału na rynku nie ma.

AHLSTROM, HOLLINGSWORTH & VOCE COMPANY, NEENAH GESSNER to producenci materjałow filtrujących.

Edytowane przez griga-st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty made in China są warte dokładnie tyle ile firma składająca zamówienie na produkcję chce zapłacić i jakiej związanej z ceną jakości oczekuje. Chińczyk zrobi wszystko i w najwyższej jakości jesli za to ktoś zapłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty made in China są warte dokładnie tyle ile firma składająca zamówienie na produkcję chce zapłacić i jakiej związanej z ceną jakości oczekuje. Chińczyk zrobi wszystko i w najwyższej jakości jesli za to ktoś zapłaci.

Tutaj kolega wytłumaczył całą sentencję produkcji w Chinach. Niektórzy produkują w chinach bo jest tam mega tania siła robocza a to z jakich komponentów coś wytwarzają zależy od widzimisię zleceniodawcy. To są takie same ręce jak u nas w pl(może trochę mniejsze) i to samo potrafią zrobić :wink: Moja firma handluje filtrami firmy Vasco. Producja chiny. Ale każdy mechanik mówi że filtrony się do nich nie umywają. Cena jest podobna ale oczywiście marketing robi swoje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja Andrzej.

polecam wziąć do ręki jakikolwiek filtr firmy UFI. Bardzo dobra jakość choć najczęściej produkcja w Chinach. Jako ciekawostkę jednak powiem że są referencje w których siedzi kropka w kropkę ten sam filtr co w Knechcie. Nawet kolor i czcionka napisów taka sama, na jednym knecht made in austria, na drugim ufi made in austria. Oring oczywiście ten sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...