Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wyciek oleju


buka1207

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wali mi olej nie wiem skąd od góry nie widać,a i na kanele po zdjęciu osłony silnika ciężko wyczuć w którym miejscu jest wyciek,może wy spotkaliście się z taki czymś.Na zdjęciach zaznaczyłem na czym pojawił się olej.

a6azwsgb.jpg

prmph72v.jpg

3pg79edp.jpg

9nykm4uj.jpg

Edytowane przez buka1207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam,wali mi olej nie wiem skąd od góry nie widać,a i na kanele po zdjęciu osłony silnika ciężko wyczuć w którym miejscu jest wyciek,może wy spotkaliście się z taki czymś.Na zdjęciach zaznaczyłem na czym pojawił się olej.

Wyciek może mieć miejsce pod chłodnicą olejową do której masz przykręcony filtr olejowy lub pod mocowaniem plastikowej rurki odpowietrzającej i jeżeli masz już duży wyciek to nie wykluczone że jest popękała. W moim przypadku pękła w trzech miejscach dlatego warto to sprawdzić gdyż kawałki jej wpadają do miski. Odkręć z uchwytu filtr paliwa i po jego uniesieniu widać miejsce jej mocowania. Widać smugę wyciekającego oleju spod kołnierza natomiast aby się do niej dobrać trzeba odkręcić uchwyt filtra paliwa. Ze zdjęć wynika, że są ślady oleju na łapie więc obstawiam plastikową rurkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wali mi olej nie wiem skąd od góry nie widać,a i na kanele po zdjęciu osłony silnika ciężko wyczuć w którym miejscu jest wyciek,może wy spotkaliście się z taki czymś.Na zdjęciach zaznaczyłem na czym pojawił się olej.

a6azwsgb.jpg

prmph72v.jpg

3pg79edp.jpg

9nykm4uj.jpg

Tak jak pisze Kolega,sprawdż rurkę odmy. Pewnie popękała przy bloku silnika,to częsta usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, żeby zlikwidować wyciek to trzeba wymienić cały ten gumowy waż czyt. odmę , czy jest tam jakaś końcówka, którą się wymienia? . Dziś sprawdzałem u siebie i sączy się właśnie z tej odmy. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi bo myślałem, że to przez jakąś uszczelkę w silniku leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, żeby zlikwidować wyciek to trzeba wymienić cały ten gumowy waż czyt. odmę , czy jest tam jakaś końcówka, którą się wymienia? . Dziś sprawdzałem u siebie i sączy się właśnie z tej odmy. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi bo myślałem, że to przez jakąś uszczelkę w silniku leci.

Jest tam taki oring na którym może ciec ...Jeśli odma jest cała nie popękana ...zobacz sobie ...

[/url]">http://http://www.directupload.net'>xze4kf7o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki, Odma na pewno jest cała. Cieknie mi przy samym silniku. Spisze numer tej uszczelki i będę szukał. A jak ta odma jest przymocowana do silnika? Tą śrubą, która trzyma też obejmę od filtra paliwa?

Teraz już nie wiem czy to ruszać skoro może się sypać. Jesli uszczelka to pół biedy, gorzej jak wykręcę to i się rozsypie całkiem. ;/

To zapewne coś takiego.

http://moto.gratka.pl/tresc/pierscien-uszczelniacza-volkswagen-n-904-663-01-15337331.html?oferta-archiwalna

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uszczelka jest stwardniała lepiej wymień i rurke bo pewnie niedługo sie posypie a ty dwa razy robotę będziesz robił ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozbierałem. Z grubsza na to zerkałem, ale było uwalone w oleju i takim szlamie. Zrobię drugie podejście , oczyszczę to z wierzchu i ocenię co tam się dzieje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ta odma jest przymocowana do silnika?

dwie srubki M8 patrz na rysunku wyzej...poz.4

odma (rura odpowietrzająca) nie jest droga jak się posypie a moze ,to wymienisz na nową ...

Edytowane przez OLIVER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na allegro 58 zł. . Ciekawe jaka jakość tego.

http://allegro.pl/przewod-odma-1-9-tdi-audi-80-a4-a6-seat-alhambra-i4688613233.html

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj i zakładaj. Nie słuchaj że szajs itp....Tylko jedna rada....pytaj w sklepie......Ja taką kupiłem za 50.......a na alledrogo jeszcze przesyłka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem i okazało się, że jest końcówka kompletnie pęknięta. Wykręciłem ją, ale część kołnierza zostało w środku. Gdy chciałem go wyciągnąć to oczywiście wpadł mi do środka silnika. Kupiłem nową za 50 pare zł. Tylko pytanie czy ten plastikowy kawałek, który wpadł mi do środka nie narobi szkody w silniku?

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem i okazało się, że jest końcówka kompletnie pęknięta. Wykręciłem ją, ale część kołnierza zostało w środku. Gdy chciałem go wyciągnąć to oczywiście wpadł mi do środka silnika. Kupiłem nową za 50 pare zł. Tylko pytanie czy ten plastikowy kawałek, który wpadł mi do środka nie narobi szkody w silniku?

Nie narobi. Na smoku zatrzymają się te plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam takie pytanie ponieważ pekła mi ta rurka przy kolanku a potrzebuje jezdzic autem a nowa bede miał za pare dni ,czy mogę jezdzic z taką pękniętą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...