Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wyciek oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,wali mi olej nie wiem skąd od góry nie widać,a i na kanele po zdjęciu osłony silnika ciężko wyczuć w którym miejscu jest wyciek,może wy spotkaliście się z taki czymś.Na zdjęciach zaznaczyłem na czym pojawił się olej.

a6azwsgb.jpg

prmph72v.jpg

3pg79edp.jpg

9nykm4uj.jpg

Edytowane przez buka1207

Opublikowano

U mnie też trochę się sączy z tego miejsca. Jeśli nie zostawia plam pod autem po postoju to daj sobie spokój z tym.

Opublikowano

Witam,wali mi olej nie wiem skąd od góry nie widać,a i na kanele po zdjęciu osłony silnika ciężko wyczuć w którym miejscu jest wyciek,może wy spotkaliście się z taki czymś.Na zdjęciach zaznaczyłem na czym pojawił się olej.

Wyciek może mieć miejsce pod chłodnicą olejową do której masz przykręcony filtr olejowy lub pod mocowaniem plastikowej rurki odpowietrzającej i jeżeli masz już duży wyciek to nie wykluczone że jest popękała. W moim przypadku pękła w trzech miejscach dlatego warto to sprawdzić gdyż kawałki jej wpadają do miski. Odkręć z uchwytu filtr paliwa i po jego uniesieniu widać miejsce jej mocowania. Widać smugę wyciekającego oleju spod kołnierza natomiast aby się do niej dobrać trzeba odkręcić uchwyt filtra paliwa. Ze zdjęć wynika, że są ślady oleju na łapie więc obstawiam plastikową rurkę.

Opublikowano

Witam,wali mi olej nie wiem skąd od góry nie widać,a i na kanele po zdjęciu osłony silnika ciężko wyczuć w którym miejscu jest wyciek,może wy spotkaliście się z taki czymś.Na zdjęciach zaznaczyłem na czym pojawił się olej.

a6azwsgb.jpg

prmph72v.jpg

3pg79edp.jpg

9nykm4uj.jpg

Tak jak pisze Kolega,sprawdż rurkę odmy. Pewnie popękała przy bloku silnika,to częsta usterka.

Opublikowano

Czyli, żeby zlikwidować wyciek to trzeba wymienić cały ten gumowy waż czyt. odmę , czy jest tam jakaś końcówka, którą się wymienia? . Dziś sprawdzałem u siebie i sączy się właśnie z tej odmy. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi bo myślałem, że to przez jakąś uszczelkę w silniku leci.

Opublikowano

Czyli, żeby zlikwidować wyciek to trzeba wymienić cały ten gumowy waż czyt. odmę , czy jest tam jakaś końcówka, którą się wymienia? . Dziś sprawdzałem u siebie i sączy się właśnie z tej odmy. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi bo myślałem, że to przez jakąś uszczelkę w silniku leci.

Jest tam taki oring na którym może ciec ...Jeśli odma jest cała nie popękana ...zobacz sobie ...

[/url]">http://http://www.directupload.net'>xze4kf7o.jpg

Opublikowano

Pewnie ta rurka ;) . Już widziałem dwie sypiące się w palcach .

Opublikowano

O dzięki, Odma na pewno jest cała. Cieknie mi przy samym silniku. Spisze numer tej uszczelki i będę szukał. A jak ta odma jest przymocowana do silnika? Tą śrubą, która trzyma też obejmę od filtra paliwa?

Teraz już nie wiem czy to ruszać skoro może się sypać. Jesli uszczelka to pół biedy, gorzej jak wykręcę to i się rozsypie całkiem. ;/

To zapewne coś takiego.

http://moto.gratka.pl/tresc/pierscien-uszczelniacza-volkswagen-n-904-663-01-15337331.html?oferta-archiwalna

Edytowane przez jospethe

Opublikowano

Jak uszczelka jest stwardniała lepiej wymień i rurke bo pewnie niedługo sie posypie a ty dwa razy robotę będziesz robił ;) .

Opublikowano

Dziś rozbierałem. Z grubsza na to zerkałem, ale było uwalone w oleju i takim szlamie. Zrobię drugie podejście , oczyszczę to z wierzchu i ocenię co tam się dzieje. ;)

Opublikowano

jak ta odma jest przymocowana do silnika?

dwie srubki M8 patrz na rysunku wyzej...poz.4

odma (rura odpowietrzająca) nie jest droga jak się posypie a moze ,to wymienisz na nową ...

Edytowane przez OLIVER

Opublikowano

139 w aso audi , 140 w aso skody w IC 150 hahaha

Opublikowano

Ziomek mi mówił że marna . Jakoś to nazwał ale nie pamiętam jak ;) .

Opublikowano

Kupuj i zakładaj. Nie słuchaj że szajs itp....Tylko jedna rada....pytaj w sklepie......Ja taką kupiłem za 50.......a na alledrogo jeszcze przesyłka......

Opublikowano

Rozebrałem i okazało się, że jest końcówka kompletnie pęknięta. Wykręciłem ją, ale część kołnierza zostało w środku. Gdy chciałem go wyciągnąć to oczywiście wpadł mi do środka silnika. Kupiłem nową za 50 pare zł. Tylko pytanie czy ten plastikowy kawałek, który wpadł mi do środka nie narobi szkody w silniku?

Edytowane przez jospethe

Opublikowano

Rozebrałem i okazało się, że jest końcówka kompletnie pęknięta. Wykręciłem ją, ale część kołnierza zostało w środku. Gdy chciałem go wyciągnąć to oczywiście wpadł mi do środka silnika. Kupiłem nową za 50 pare zł. Tylko pytanie czy ten plastikowy kawałek, który wpadł mi do środka nie narobi szkody w silniku?

Nie narobi. Na smoku zatrzymają się te plastiki.

Opublikowano

Witam .Mam takie pytanie ponieważ pekła mi ta rurka przy kolanku a potrzebuje jezdzic autem a nowa bede miał za pare dni ,czy mogę jezdzic z taką pękniętą?

Opublikowano

Bedzie ci olej kapal. Wiec lepiej kup dolewke. Ja odme kupilem w hurtowni za 60 zl

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.