Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Napięcie alternatora zbyt małe! Czy tak ma być?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Jestem tutaj nowy i mam problem z moją a4 b5 1.6 adp... Mianowicie ładowanie akumulatora waha sie na poziomie 13,4V bez włączonego żadnego odbiornika prądu lecz po włączeniu świateł i klimy wynosi 12,8V czy to normalne? Wymieniłem już rok temu regulator i nadal to samo... Na oryginalnym było ok lecz padł całkowcie od tamtej pory nie mogę dojść o co chodzi...

Opublikowano

Witam. Jestem tutaj nowy i mam problem z moją a4 b5 1.6 adp... Mianowicie ładowanie akumulatora waha sie na poziomie 13,4V bez włączonego żadnego odbiornika prądu lecz po włączeniu świateł i klimy wynosi 12,8V czy to normalne? Wymieniłem już rok temu regulator i nadal to samo... Na oryginalnym było ok lecz padł całkowcie od tamtej pory nie mogę dojść o co chodzi...

Ma być 14.4V a z obciążeniem ok.14. Oddaj alternator do fachowca,przyczyną nie musi być regulator.

Opublikowano

Albo spróbuj wymienić kabel przekazujacy moc z alternatora do aku

Edytowane przez Świerzyna

Opublikowano

Przy okazji sprawdź wszystkie punkty masowe pod maską. Zmierz napięcie między klemą "+" akumulatora a obudową alternatora.

Opublikowano

Jeśli wymieniłeś regulator to w jakim stanie był komutator? jeśli był zużyty to sama wymiana regulator nie zawile Ci da

Opublikowano
  • Autor

Teraz gdy sprawdziłem połączenia na przewodach od alternatora na akumulatorze napięcie wynosi 13,5V a na alternatorze bezpośrednio 14,3V bez obciążenia... Teraz jest to normalne że taki spadek między alt a bezpośrednio aku? Czy to na kablach tyle mocy traci?

Komutator wyglądał na calkiem dobry...

Edytowane przez _kaskader89_

Opublikowano

Mozliwe ze rracisz przez przewody tyle. Ja wymienilem na nowe koszt ok 15 zł

Opublikowano
  • Autor

Aha... I pomogło? Więc muszę zainwestować ;-)

Opublikowano

Wymień przewód ładowania,od altka do aku na grubszy . Powinno ładowanie wzrosnąć.

Edytowane przez jacek70

Opublikowano

Pomogło pomogło :)

Opublikowano
  • Autor

Dzięki koledzy spróbuje i dam znać...


Już wszystko wyjaśnione i myślę że tak można zostawić... Mianowicie wyszyściłem wszystkie połączenia alternatora i aku po czym ładowanie na aku wynosi 14,29~14,30V bez obciążenia a bezpośrednio na alt wynosi 14,4V lecz po włączeniu świateł i klimy 13,8~14V... na aku oczywiście... Warto szukać coś dalej?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jakiej firmy masz alternator w ogóle? Ja wczoraj wymieniłem swój. Mam Valeo 90A. Regulator napięcia jeszcze oryginał , komutator jak nowy i wymienione szczotki na nowe. Ogólnie dobra sztuka się trafiła. Problem tylko z ładowaniem. Mierzone i na klemach i na śrubie B alternatora. Bez różnicy. Od 14 do 14.25 bez obciążenia i 13.80 pod włączonymi światłami długimi i dmuchawie na maks. Nie wiem czy te śmieciowate Valeo tak mają czy coś jest nie tak ale słyszałem , że Bosch dużo lepiej wypada w tym temacie.

Edytowane przez Mesiah

Opublikowano
  • Autor

Właśnie też mam Valeo...U mnie teraz jest w miarę... Lecz mogło by byc lepiej...

Opublikowano

Ciekawe jak się ma do tego naładowanie akumulatora. U mnie był świeżo ładowany. Może faktycznie jak aku jest pełne to ładowanie spada.

Opublikowano

Bo tak jest . Przy naładowanym aku ładowanie spada do minimum.

Opublikowano

Więc wszystko się zgadza. Jestem jeszcze niedouczony co staram się nadrobić. Zajmuję się samochodami od strony mechanicznej nie elektrycznej.

Opublikowano
  • Autor

A wszystka wiedza jest cenna... :)


A ile koledzy powinien trzymać akumulator Volt? oczywiście po spoczynku kilku godzinnym...

Opublikowano

Około 12,5V . Nie mniej niż 12V.

Opublikowano

Przy 12 to już raczej chyli się ku końcowi. Warto też zmierzyć przy odpalaniu do ilu spadnie. Ma prawo chyba do 11. Przy 10 też już

lipa. Jest kilak takich domowych sposobów do testu.

Opublikowano
  • Autor

U mnie w spoczynku aku trzyma 12,2V gdzie akumulatorek ma rok i od początku tak miał. Aku to centra futura 66Ah

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.