Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kod silnika 1.8T


mati80

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje dowiedziec sie jaki kod silnika mam w audi a4 1.8T 150KM 98r wiem, ze powinna byc na wplepce we wnece kola zapasowego ale niestety jest nieczytelna. Jest jeszcze gdzies wybity lub po nr vin da sie dowiedziec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 jest pod siedziskiem tylnym wlepka taka jak w kole zapasowym. Dwa na silniku a bardziej na elemencie głowicy również mam wybite, a jak nie to podjechać do salony podasz VIN i ci podadzą.


A to są wszystkie możliwe kody w silniku 150 konnym AEB, ANB, APU, ARK, AWTpixel.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą, podałem wszystkie bo różnie bywa. Może przekładka jakaś wiadomo, a jak ma każdy to będzie może mógł coś rozczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Power unit > 4-cylinder engine (1.8 ltr. 5-valve turbo), mechanics > Technical data > Engine number

a4-8376.png

Sprawdź czy masz SAI ponieważ SAI jest tylko w APU. (ANB i ATW też mają SAI)

AEB i ARK nie mają.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki chlopaki ! Sprawdze jutro w ksiazkach i na silniku a jak nie to do ASO sie wybiore.

Ps a co to jest SAI ? Dopiero zaczynam przygode z audi i musze pozaglebiac sie w temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa i nie grzeje cata chyba poniżej 12 stopni bo już nie ma sensu.

Wygooglaj SECOND AIR INJECTION. Masz to jak z filtra powietrza wychodzi jedna wielka rura i mała rurka (chodzi o małą) a z tyłu silnika jest zaworek.

Ale biorąc pod uwagę powszechność to masz raczej AEB.


audi_engine_code_awm_2.jpg

3c3cf4f4-c07f-462e-9f8c-ae22e2bcc187.JPG

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 jest pod siedziskiem tylnym wlepka taka jak w kole zapasowym. Dwa na silniku a bardziej na elemencie głowicy również mam wybite, a jak nie to podjechać do salony podasz VIN i ci podadzą.

A to są wszystkie możliwe kody w silniku 150 konnym AEB, ANB, APU, ARK, AWTpixel.gif

Jeszcze avj ma 150

Edytowane przez szakal222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a jak na mojej głowicy na tym uchu nie ma nic? Żadnego kodu? Może być że nie było czy jakoś zamiennik ta glowica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...