Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odcinkowy pomiar prędkości


gremlin112

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, mam pytanie odnośnie odcinkowwgo pomiaru prędkości.Czy system już działa i wystawia mandaty? Dzisiaj leciałem na Warszawę no i nie ukrywam, że lecialem dość szybko. Tak wyjechałem sporo wcześniej a mimo to jak zwykle coś się przytrafi. Pozdrawiam

PS. Chodzi mi o te odcinki

7 9,8km Rybitwy - Szymaki mazowieckie

50 3,5km Strachówka mazowieckie 60

1,95km Karniewo mazowieckie

Edytowane przez gremlin112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Holandii ten system jest już od dawna i muszę przyznać że bardzo skuteczny już dwa razy dostałem pozdrowienia w tym raz za przekroczenie o 2km/h = 25€ :facepalm: :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wujek google wszystko Wam powie. Wystarczy wpisać dwa słowa.

System jeszcze nie działa. Nie pamiętam, kiedy zacznie. Są jakieś mapy z proponowanymi miejscami ale czy to będą ostateczne miejsca, trudno powiedzieć.

A poza tym, to trzeba patrzeć trochę dalej niż czubek własnego, wtedy bez problemu dostrzeże się znaki, które muszą być umieszczone przed takim pomiarem.

A jak ktoś nie widzi, to niech płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzięki za rzetelną odpowiedź. Zapytałem tylko, czy są aktywne bo mimo, że radary są nieaktywne to znaki nadal stoją. Dostanę to zapłacę i wszystko.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na testach jak narazie było i przy bramce dostawało się czerwoną kartkę - zbierałem regularnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał na jakimś forum, ze wystarczy przy pierwszej i drugiej kamerze jechać zgodnie z ograniczeniem a pomiędzy pierwsza a druga mozna jechać znacznie szybciej- tak to działa podobno w Anglii

Tak poza tym, to cieszmy sie, ze oznakują, bo w Niemczech tego nie robią, po prostu fotoradar stoi i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle cienki kij a na nim mały karmnik, w mieście grubszy kij i większy karmnik

Pare kiosków jest, ale na a2 tylko jeden stoi na zakręcie z ograniczeniem widocznym dużo szybciej

Nie da sie go zauważyć,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Holandii ten system jest już od dawna i muszę przyznać że bardzo skuteczny już dwa razy dostałem pozdrowienia w tym raz za przekroczenie o 2km/h = 25€ :facepalm: :facepalm:

nie cierpie u nich jezdzic

po prostu nie cierpie

unikam jak moge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nl są takie co chwila tam faktycznie sie jezdzi do bani chociaz te autostrady mają ładnie utrzymane a właśnie dziś odesłałem prawo jazdy na miesiąc do Bielefeldu za dwukrotne przekroczenie prędkości 20+ dokładnie o 23 i 21 :) ze zdjęć :P ciekawe jakby u nas to wprowadzili co by się działo :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzili by bez prawka. :facepalm:

Taki mały ban na pare miesiecy dla niektorych to zabójstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał na jakimś forum, ze wystarczy przy pierwszej i drugiej kamerze jechać zgodnie z ograniczeniem a pomiędzy pierwsza a druga mozna jechać znacznie szybciej

Naczytałeś się bzdur

"Odcinkowy pomiar prędkościsystem służący do rejestrowania przekroczenia dopuszczalnej prędkości pojazdów na kontrolowanym odcinku drogi. W przeciwieństwie do fotoradaru, nie mierzy prędkości w kontrolowanym punkcie ale sprawdza średnią prędkość na wyznaczonym odcinku. Na początku i końcu kontrolowanego odcinka ustawione są aparaty fotograficzne lub kamery rejestrujące wszystkie pojazdy. System automatycznie odczytuje numery rejestracyjne i oblicza czas przejazdu pomiędzy sprawdzanymi punktami. Na jego podstawie obliczana jest średnia prędkość, jeśli jest wyższa od dozwolonej, kierowca otrzymuje mandat na takiej samej zasadzie jak w przypadku zdjęcia z fotoradaru[1]."

W Holandii tak to mniej więcej wygląda

l6g6dv3r.jpg

Od obliczonej średniej przysługuje korekcja (zwykle 3 do 5 km/h) na tak zwana pomyłke sprzętu, czyli jeśli przekroczysz o 7 km/h już leci mandat, jesli o 5km/h to nie zawracają tyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak kolega napisal, mierzy srednia predkosc, trzeba jechac dokladnie z ograniczeniem na pomiarowym odcinku, przyspieszenie pomiedzy kamerami = mandat. Tak wlasnie dziala w Anglii, niepiszcie bzdur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zwróćcie uwagę na nazwę tego radaru/odcinka

ODCINKOWY pomiar prędkości. Tu nie chodzi o prędkość przy kamerze tylko o cały odcinek.

Nawet tomtom wprowadził w swoich fotoradarach specjalne zaznaczenie/oznaczenie tego odcinka.

Przy wjeździe na mierzony odcinek oznaczenie naszej prędkości zamienia się w średnią (liczba umieszczona w mianowniku/pod kreską) i nie zmienia się tak szybko jakby wynikało z naszej jazdy. Poźniej wrzucę zdjęcie jak to wygląda bo nie mam kompa

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...