Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Piszczy przy skrecaniu kierownica


rygiello86

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym, ze moja lalka zaczela piszczec przy skrecaniu kierownica w lewo:/ Co obrot kierownica jest taki charakterystyczny pisk, jakby cos obcieralo w kole kierownicy. Predzej tego nie bylo, wiec chyba nic nie moglo sie cos przesunac lub przestawic w kole kierownicy. Wiem ze musze zminic przednie zawieszenie, wahacze, drazki itd. Chcialbym zapytac kogos zorientowanego czy moze przednie zawieszenie jest przyczyna tych "piskow"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w jedną stronę ? może pasek jest lużny ? Jak masz wymieniać zawieszenie to zrób to ,bo coś jeszcze urwie :)

Podjedz do mechanika w kilka minut diagnozę postawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to częsta przyczyna pisku w :a4fan:,a zwłaszcza piszczy przy skręcie wahacz prosty na którym zamontowany jest amortyzator ja taki przypadek miałem dwa razy aż wymieniłem i ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem ...przy skręcie w lewo o jakieś 15 -20 stopni..słychać takie stukanie , szrpanie, ocieranie ...to jest dosyć głośnie i ostatnimi czasy strasznie sie nasiliło . Odgłos dochodzi z prawej strony .. gdzieś o kolicy wnętrza ..na wysokości kierunkowskazu bocznego w błotniku ... magiel ma dość ?

Dodam że kierownica podczas ruchu w pewnym momęcie przełamuję sie .. jest delikatny blok ..i ustepuje .. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie od kilku dni pojawiło się skrzeczenie charakterystyczne dla ocierających się jakichś elementów gumowych i tylko wtedy jak kręcę kierownicą w lewą stronę albo jak jedzie się po garbatych nierównościach Słychać to tak jakby pod kolumną kierownicy ewentualnie w komorze silnika zaraz za ścianą grodziową (ciężko zlokalizować) Wkurzające jest to skrzypienie-jak z 25-cio letniego kaszlaka Wie ktoś co to może być?[br]Dopisany: 01 Październik 2008, 10:02_________________________________________________Ja się uporałem z tym trzeszczeniem-nie było wcale tak źle jak myślałem :tongue4: Po zastrzyku oliwki w sworznie wahaczy (pod te gumki) i narazie cisza Tylko ciekawe na jak długo :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no ja sie dołączę :decayed: mam takie charakterystyczne stuki z prawej strony podczas skrecania w lewo...tzn. od pozycji prostych kół do max skretu są równo 3 stuki, tzn dokładnie co ten sam ruch kierownica jeden stuk, razem 3 na pełny skret... mam obawy że moje zawieszenie by trzeba obejrzeć, do tego mam twarde viteca i cos czuje że bezie poważny wydatek bo z tego co wiem tam jest wachacz na wachaczu czy cos i to jest dośc drogie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też było słychać takie skrzypienie, jakby coś gumowego się o siebie ocierało.

przy skręcie i raczej na zimnym, chociaż to nie było regułą. Jednak można było zauważyć, że działo się to po jakichś deszczach itd, skrzypienie wydawało się dochodzić z pod kolumny kierownicy, może jest tam jakaś guma/uszczelka, którą wystarczy naoliwić.

Nie mam pojęcia ostatnio dużo mniej słychać a nic nie robiłem, no wymiana rozrządu, ale to raczej nie to.

dziwne :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też było słychać takie skrzypienie, jakby coś gumowego się o siebie ocierało.

przy skręcie i raczej na zimnym, chociaż to nie było regułą. Jednak można było zauważyć, że działo się to po jakichś deszczach itd, skrzypienie wydawało się dochodzić z pod kolumny kierownicy, może jest tam jakaś guma/uszczelka, którą wystarczy naoliwić.

Nie mam pojęcia ostatnio dużo mniej słychać a nic nie robiłem, no wymiana rozrządu, ale to raczej nie to.

dziwne :kwasny:

Mam tak samo.. jak samochod jest zimny to przy skrecaniu piszczy jakbym skrecal kola w traktorze, ale po kilku km ustaje i kompletnie o tym zapominam..

Co zrobiles zeby ustalo?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dołączę się do dyskusji też mam podobny problem tylko u mnie występuje gdy skrecę w prawo lub w lewo i wystarczy tylko minimalny ruch kierownicą i już piszczy zwłaszcza na wolnych obtotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mechanik powiedział, że to piszczą teflonowe płytki maglownicy! Nie ma luzów, smarowanie nic nie da.
Czyli maglownica do regeneracji.

u mnie w A4B6 piszczący dźwięk wydaje się jakby był tuż tuż za kierownicą... Jakby wystarczyło ją ściągnać i przesmarować albo jakąś taśmę wymienić...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...