Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Amortyzatory 1BA + sprężyny 1BE


crovver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie znalazłem takiego tematu to i piszę tutaj. Skończyły mi się tylne amortyzatory, początkowo chciałem tylko je wymienić na oryginalne 1BA.

Później szukałem nowych amortyzatorów do 1BE, ale nie znalazłem. Byłem w 2 sklepach i w Inter Cars'ie gdzie mam zniżki i nie mieli.

Teraz zastanawiam się czy mogę kupić sprężyny od S-line, a amortyzatory 1BA? Wpłynie to jakoś na poprawę własności trakcyjnych? Czy takie rozwiązanie ma w ogóle sens?

Podsumowując, jakie rozwiązanie lepsze:

1. Używane kompletne zawieszenie od S-line 1BE.

2. Sprężyny 1BE + amortyzatory 1BA

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zamieszałeś, najpierw podaj co masz za zawias w tej chwili, wnioskuję że 1BA?

Jeśli tak to albo wymieniasz na takie same albo jeśli chcesz obniżyć autko to wymieniasz amorki wraz z sprężynami.

Oczywiście możesz kupić używany zestaw 1BE ( amorki i sprężyny ) albo możesz kupić zestaw nowy o ile fundusze pozwolą.

Oczywiście są dostępne odpowiedniki tego zawieszenia, np. Sprężyny Eibach Pro Kit i amorki Bilstein B6, albo cały KIT B12 czyli sprężyny i amorki B8, wszystko zależy ile kasy chcesz przeznaczyć na to.

Połączeń 1BA i 1BE nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Najbardziej interesowała mnie odpowiedź na temat połączenia 1BE i 1BA, ale skoro nie ma sensu to się w to nie bawię.

Poszukam używki 1BE. Jak coś to już wiem gdzie szukać nowych amorków. Szkoda, że bez zniżek ;)

Chyba Sachs 558 299 to 1BE oraz Monroe E2054 i E1283.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był ostrożny z tymi zamiennikami, np. Bilstein B4 jest w wersji dla zawieszenia komfortowego i sportowego, różnią się oczywiście numerami ale z doświadczenia wiem że nie ma to najmniejszego sensu zakładać. Dopiero model B6 można zastosować do niższych sprężyn ale najlepiej współpracują dopiero przy modelu B8 i stąd zestawienie Eibacha z amorkami B8 pod nazwą Kit B12

Wydaje mi się że tak samo będzie z amorkami Sachsa i Kayaby, te tanie modele są niby do wszystkiego a wiadomo że jak do wszystkiego to i do niczego, na pewno są wersje znacznie droższe i przystosowane do obniżonych sprężyn ale te firmy dla mnie są obce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samym amorem obniżysz zawieszenie, ale sprężyna z 1BA jest miększa i może dobijać na pagórkach.Jeszcze nie wiadomo jak auto będzie się przechylać na zakrętach

Może zobacz to:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/293026-kupilem-z-obnizonym-chce-oryginalne/

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Najbardziej interesowała mnie odpowiedź na temat połączenia 1BE i 1BA, ale skoro nie ma sensu to się w to nie bawię.

Poszukam używki 1BE. Jak coś to już wiem gdzie szukać nowych amorków. Szkoda, że bez zniżek ;)

Chyba Sachs 558 299 to 1BE oraz Monroe E2054 i E1283.

Szukaj Sachs albo Bilstein Monroe nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monroe jest najbardziej przystępny cenowo. NIe każdy może wywalić po 400zł/szt za B6 czy B8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monroe jest najbardziej przystępny cenowo. NIe każdy może wywalić po 400zł/szt za B6 czy B8.

Jeżeli che dla Siebie warto dołożyć!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samym amorem obniżysz zawieszenie, ale sprężyna z 1BA jest miększa i może dobijać na pagórkach.Jeszcze nie wiadomo jak auto będzie się przechylać na zakrętach

Kolego, amortyzatorem zawieszenia nie obniżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samym amorem obniżysz zawieszenie, ale sprężyna z 1BA jest miększa i może dobijać na pagórkach.Jeszcze nie wiadomo jak auto będzie się przechylać na zakrętach

Kolego, amortyzatorem zawieszenia nie obniżysz.

A sprawdzałeś? czy tylko tak piszesz...

1BE amorek ma niżej siodło na sprężyne ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samym amorem obniżysz zawieszenie, ale sprężyna z 1BA jest miększa i może dobijać na pagórkach.Jeszcze nie wiadomo jak auto będzie się przechylać na zakrętach

Kolego, amortyzatorem zawieszenia nie obniżysz.

A sprawdzałeś? czy tylko tak piszesz...

1BE amorek ma niżej siodło na sprężyne ..........

W amorku tylnym??

Widziałeś? czy tylko tak piszesz ... :)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soul87 - A propo przodu, o ile jest niżej siodełko w amorku przednim?

Pzdr.

Edytowane przez Rychoo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soul87 - A propo przodu, o ile jest niżej siodełko w amorku przednim?

Pzdr.

Róznica między oryginalnym amorkiem 1BA a 1BE to 0.5 cm . W 1BE jest niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...